Περί game reviews....

nkarytia

RetroAdept
Joined
26 Μάρ 2007
Μηνύματα
932
Αντιδράσεις
17
edit by manos426f

 


Μεταφέρθηκαν εδώ όλα τα σχόλια περι reviews,ώστε αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάτι,να το κάνει εδώ,αλλά οφείλω να γράψω ότι σε προσωπική επικοινωνία που είχα με τον nkarytia,μου ξεκαθάρισε σαφέστατα ότι καμία πρόθεση δεν είχε να δημιουργηθεί θέμα εκ του μη όντως,συνεπώς το thread αυτό δημιουργείται μόνο και μόνο για την περίπτωση όπου στο μέλλον κάποιος θα θελήσει να "παρατηρήσει" κάτι περί των reviews.Με άλλα λόγια,το "θέμα" που δημιουργήθηκε προς στιγμήν από χθες,έχει ήδη λήξει και θα παρακαλέσω ασφαλώς να μη συνεχιστεί από κανέναν....


Μα καλά δεν έχει βαρεθεί κανείς το review του review; Ποια η ουσία του να κάνεις review σε κάτι το οποίο έχει γίνει εκατοντάδες φορές στο μακρυνό παρελθόν;
 
nkarytia είπε:
Μα καλά δεν έχει βαρεθεί κανείς το review του review; Ποια η ουσία του να κάνεις review σε κάτι το οποίο έχει γίνει εκατοντάδες φορές στο μακρυνό παρελθόν;
crystalballlgxz0.jpg


Οποιος καταλαβε τι εννοει ο nkarytia κερδιζει κουλουρι....
 
Περί game reviews....

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;
 
:rofl:

Μα που τα βρίσκετε;
 
nkarytia είπε:
Μα καλά δεν έχει βαρεθεί κανείς το review του review; Ποια η ουσία του να κάνεις review σε κάτι το οποίο έχει γίνει εκατοντάδες φορές στο μακρυνό παρελθόν;
Φίλε nkarytia δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά είπες μπούρδα.κανείς δεν σε υποχρέωσε να κάνεις review αλλά ούτε και να τα διαβάσεις..Τι νόημα έχει να γράφεις σε ένα φόρουμ που δεν έχει τίποτα να σου δώσει?Το φόρουμ αυτό δεν δημιουργήθηκε μόνο για να μιλάμε και να λέμε χαζά για να περνά η ώρα,αλλά να αποκτήσει θέματα από το παρελθόν τα οποία διαβάζοντάς τα να τα ξαναθυμόμαστε.Άσε που μπορεί να μαθαίνουμε και πράγματα τα οποία δεν τα γνωρίζαμε καλά μέχρι τώρα...Οι αναμνήσεις είναι όπως το καλό φαγητό,το τρως ξανά και ξανά και δεν το βαριέσαι.Ύστερα υπάρχουν τόσα θέματα που μπορείς κάλλιστα να γράφεις εκεί που θές,απλά πράγματα....Τα reviews αποτελούν ένα ανεκτήμητο θυσαυρό εδώ μέσα και χαίρoμαι ιδιαίτερα που υπάρχουν κάθε φορά όλο και περισσότερα νέα μέλη που μπαίνουν στον κόπο να γράψουν όλο και κάτι....

Τέλος θα παρακαλούσα να μην συνεχιστεί αυτή η συζήτηση περι reviews διότι θα πάει χαράμι ολόκληρο το thread...
 
Παντως να κανω μια παρατηρηση; βρισκω ανουσιο ολα τα reviews να γινονται υπομνηματα... το καλυτερο θα ηταν να αποκτησουν δικο τους θρεντ ολα
 
Rakeesh είπε:
Παντως να κανω μια παρατηρηση; βρισκω ανουσιο ολα τα reviews να γινονται υπομνηματα... το καλυτερο θα ηταν να αποκτησουν δικο τους θρεντ ολα
Αυτό το έχουμε συζητήσει στο παρελθόν και είναι υπο σκέψη ;)
 
Rakeesh είπε:
Παντως να κανω μια παρατηρηση; βρισκω ανουσιο ολα τα reviews να γινονται υπομνηματα... το καλυτερο θα ηταν να αποκτησουν δικο τους θρεντ ολα
Το υπόμνημα μπήκε για ένα λόγο...Επρεπε με κάποιο τρόπο να ξεχωρίσουμε τα reviews με την απλή συζήτηση..π.χ..Έχουμε δυο threads με τον ίδιο τίτλο στο ένα έχουμε μια όμορφη και σοβαρή παρουσίαση και στο δεύτερο κάποιος απλά ρωτάει κάτι η κάνει καλαμπούρι..Πως αυτα τα δυο threads θα ξεχωρήσουν?Η μοναδική λύση είναι το υπόμνημα..ελπίζω να σε διαφώτησα. :)
 
Οι διευκρινίσεις απο τον akmakas καλύψανε ακριβώς αυτά που ήθελα να πω κι εγώ....

Για το μόνο που θα συμφωνήσω με τους υπολοιπους,είναι ότι τα reviews θα μπορούσαν να αποκτήσουν δικό τους sub-forum,όπως έχει ξανασυζητηθεί αυτό,κατόπιν σχετικής προτάσεως του Rygar....
 
Νομιζω χρειαζομαστε μια 'απολογια' οι reviewers

Ναι δε θα διαφωνησω οτι τα reviews που κανω εγω και ο καθενας ειναι ανουσια και δεν χρησιμευουν σε τιποτα ουσιαστικο

Προσωπικα εκπληρωνω [edited by manos426f] ενα απωθημενο... διαβαζα και καλα αλλα και ακυρα σχολια reviewers.. σε αυτο το βημα, προσωπικα εχω τη δυνατοτητα να μιμηθω τα καλα και να διορθωσω η συμπληρωσω τα ατελη

Επιπλεον, μπορω με αυτα να μοιραστω γνωσεις που αποκομισα με τα χρονια... μου αρεσουν πολυ τα trivialities που εχω μαθει η ανακαλυψει, και τα review ειναι ενας τροπος να τα 'μαθω' και σε αλλους

Χωρια του οτι θα ξυπνησουμε ο ενας στον αλλο μνημες, οχι μονο με τα reviews που γραφουμε, αλλα και με τα σχολια μας... ενα σχολιο και μια συζητηση που θα προκαλεσει μπορει να ειναι πιο δυνατη, πιο χρησιμη απο ενα πολυσελιδο και περιεκτικο review
 
Rakeesh είπε:
Νομιζω χρειαζομαστε μια 'απολογια' οι reviewers

E όχι βέβαια,μόνο αυτό δε χρειαζόμαστε..

Όχι,οι reviewers ΔΕΝ χρειάζεται να απολογηθούν για τίποτα,αυτό μας έλειπε...
 
manos426f είπε:
Οι διευκρινίσεις απο τον akmakas καλύψανε ακριβώς αυτά που ήθελα να πω κι εγώ....
Για το μόνο που θα συμφωνήσω με τους υπολοιπους,είναι ότι τα reviews θα μπορούσαν να αποκτήσουν δικό τους sub-forum,όπως έχει ξανασυζητηθεί αυτό,κατόπιν σχετικής προτάσεως του Rygar....
Αυτό το είχαμε πει πριν πολύ καιρό αλλά ακόμη δεν έγινε τίποτα..πάντως και έτσι όπως έχουν τα πράγματα καλά είναι..
 
Πίσω
Μπλουζα