SNES Black screen of death

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
68
Πήγα ο άμοιρος να πάρω μερικά παιχνιδάκια να εμπλουτίσω τη συλλογούλα, γυρνάω σπίτι, βάζω cart , μάυρη οθόνη. Φυσάω cart , μαύρη οθόνη, αλλάζω καλώδιο βάζω rf, φυσάω καθαρίζω slot, κουνάω καλώδια...ρίχνω δυό τρείς σφαλιάρες, κουνάω carts...όλα μάυρα. Πέθανε λέτε, η θα μπορούσα να το σώσω...Υπόψιν πριν κανα δίμηνο δούλευε το ρημάδι, εκτός και άν το επηρρέασε η δροσούλα της νέας αποθήκης στο καινούργιο σπίτι μου.
 
σιγουρα δε πεθανε.κανα "κρυωματακι" θα ειναι.εμενα σημερα παλι μου το κανε δυο-τρεις φορες αυτο.στο cartidge του mortal kombat 3.επεισης σημερα δε μου εβγαζε καθολου ηχο!τι καλωδια αλλαζα τι mute τι ξεmute.προβλημα στη tv μυριζομαι..
 
...lol να το βάλω δίπλα στο καλοριφέρ και να του βάλω κάνα τσάι ? Σε όλα τα καρτ το κάνει btw. Η τηλεόραση άν παίζει ήχο γενικά, και η σύνδεση scart/composite σε ότι κουμπώνεις σου βγάζει ήχο κανονικά τότε τί πρόβλημα να έχει ? Kαι το δικό σου snes αρρώστησε μου φαίνεται ! Φτιάξτου καμμιά σούπα για τον λαιμό μπάς και τραγουδήσει !!!
 
Μπα, κάντε τους ευθανασία. :)

The only good SNES is a dead SNES. :p
 
Ε όχι ρε maddog μήν ξηγιέσαι και έχω παρα πόδας UN Squadron ,Wing Commander και Choplifter III να χαζεύω τα μάνουαλ και να μην μπορώ να τα παίξω !! Βάζω ZsNes να ξελαμπικάρω μέχρι να βρώ τον διάδοχο του ..Όσο για το πεθαμένο θα το βαλσαμώσω για ντεκόρ (εξωτερικά είναι τζιτζί παρόλες τις κλωτσιές και το καλοριφέρ που έφαγε σήμερα...)
 
Την πιθανότητα να είναι χαλασμένα τα cartridge που δοκιμάζεις την ήλεγξες?
 
το δικο μου προβλημα ευρεθη και εληθη!χαλασμενο rca βυσμα.συνεχιζουμε κανονικοτατα.εχουμε και super metroid να τερματισουμε!
 
@ other reality : τωρα που ειμαστε διπλα, περνα να το τσεκαρουμε με αλλα καλωδια, μετασχηματιστες, παιχνιδια.

Δεν χαλανε τα ρημαδια !
 
Παρε SEGA να εισαι ξενοιαστος.. :tease: Περα απο την πλακα..Μηπως φταιει η υγρασια..? Και δεν κανω πλακα...Εγω αυτο που εκανες με το καλοριφερ το εκανα στο Master System μου και δουλεψε!
 
το snes πήγε στον ιατροδικαστή mike για να διαγνώσει τα αίτια του αιφνίδιου θανάτου του. Μου χορήγησε και ένα snes για να έχω να παίζω και σήμερα λιώνω το metroid και το νεο-αποκτηθέν nba jam tournament. Οnly mike makes it possible !
 
Πίσω
Μπλουζα