"Έφυγε" ο Allen Lanier (Blue Oyster Cult)

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
215
Ιδρυτικο μελος και μεγαλος μουσικος των μεγαλοφυεστατων Blue Oyster Cult..

παει κι αυτος,μας εφτιαξε την μερα..

Timeline Photos

Back to Album · Blue Oyster Cult's Photos · Blue Oyster Cult's Page

Previous · Next



Blue Oyster Cult

ALLEN GLOVER LANIER 1946-2013

We have extremely sad news to report.

Weʼve lost our friend and bandmate Allen Lanier.

Allen succumbed to complications from C.O.P.D.

He is survived by his wife Dory, sister Mary Anne and mother Martha.

Although he retired from touring in 2006 Allen returned to the stage for what turned out to be his final appearance, reuniting with BӦC at the 40th Anniversary show in New York this past November.

DFTR sweet man. We love you and miss you.

Προβολή συνημμένου 84757
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστω παρα πολυ τεραστιε Allen Lanier για την πολυ μεγαλη συμβολη σου σε πολλα και απο τα καλητερα κομματια που εχω ακουσει στην ζωη μου.Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα σε σκεπαζει.R.Ι.P.
 
Όχι ρε συ .... Από τους πλέον αγαπημένους μου ροκ μουσικούς [άλλωστε ... σε μια ροκ μπάντα πάντα οι πιο αγαπημένοι μου ροκ μουσικοί είναι οι πληκτράδες] ... Αllen, σε ευχαριστούμε πολύ για τα "ταξίδια" που μας προσέφερες με τα ονειρικά πλήκτρα σου, όποτε "λιώναμε" τα βινύλια των Blue Oyster Cult !!! Και αισθάνομαι πολύ-πολύ τυχερός που τον είδα λάιβ, σε εκείνη την ανεπανάληπτη συναυλία των B.O.C. στο ΡΟΔΟΝ το 1995 [όπως έχω ξαναγράψει, αυτή ήταν η "ωραιότερη συναυλία της ζωής μου" μέχρι τον Ιούλη του 2010 που είδα στο Nikon At Jones Beach Theatre της Νέας Υόρκης τη συναυλία των Rush κι έτσι .. η συναυλία των B.O.C. το 1995 πήγε στο νο 2 των αγαπημένων μου συναυλιών... ] .... Παραθέτω ένα δικό του τραγούδι:

[video=youtube_share;75bQlq4ewng]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα