Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Προφανώς από εκδήλωση σχετιζόμενη με την "Ιφιγένεια" αφού βλέπουμε Μενέλαο, Κλυταιμνήστρα, Ιφι, σκηνοθέτη κι Αγαμέμνονα. Η Καρέζη είναι τσόντα.
 
Φωτογραφία-μνημόσυνο αφού όλοι ( ; δεν γνωρίζω την νεαρή ηθοποιό με το λευκό φόρεμα) οι προαναφερθέντες έχουν αποβιώσει.
 
Είναι η Τατιάνα Παπαμόσχου, που έπαιζε την Ιφιγένεια. Ήταν αποκάλυψη στην Ιφιγένεια διότι έπαιζε πολύ καλά ας ήταν μόλις 13 χρονών. Απ' ό,τι διάβασα παραμένει δραστήρια, άλλωστε είναι νέα ακόμη (σε σύγκριση με κάποιους elephades).

 
η Αλίκιος μπάκα δεν δείχνει όμως να τις μισεί.
 
Κι εμένα δεν ήταν η μπάκα μου που τις μισούσε. Κυρίως ήταν τα πόδια μου ιδίως όταν φορούσα κοντό παντελόνι. Σηκωνώσουνα με μπούτια ριγέ και πέρναγε ώρα μέχρι να ξαναγυρίσουν στη συνηθισμένη τους λεία ροδαλή επιφάνεια.
 
Πρέπει να είμαι η ντροπή του ρετρομάνιαξ. Μόνο Σταυρίδη και Φέρμη γνώρισα, και η κυρία στη μέση μου φέρνει προς Νανά Σκιαδά αλλά και Μαρίκα Κρεββατά (τις μπέρδευα πάντα αυτές στα νιάτα τους). Κατά πάσαν πιθανότητα δεν είναι καμία από τις δύο.
 
Πρέπει να είμαι η ντροπή του ρετρομάνιαξ. Μόνο Σταυρίδη και Φέρμη γνώρισα, και η κυρία στη μέση μου φέρνει προς Νανά Σκιαδά αλλά και Μαρίκα Κρεββατά (τις μπέρδευα πάντα αυτές στα νιάτα τους). Κατά πάσαν πιθανότητα δεν είναι καμία από τις δύο.
Η Νανα Σκιαδα ειναι και κατω αριστερα με το παπιγιον ο νεοτατος Ανδρεας Ντουζος.
 
Πίσω
Μπλουζα