Αγαπημένο Sonic tune

Αγαπημένο Sonic tune

  • Green Hill Zone

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Emerald Hill

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sonic Boom

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Green Grove Zone

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Super Sonic Racing

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Azure Blue World

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Windy and Ripply

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Escape From the City

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sonic Heroes

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Αγαπημενο Sonic tune δηλαδη η επιλογη ειναι "πακετο" και η συμμετοχη εγγυημενα μικρη :D .

Με μεγαλη δυσκολια ξεχωρισα τα παρακατω (με χρονολογικη σειρα)

Sonic 1


Green Hill Zone

http://www.youtube.com/watch?v=xHL4vs566Yg

Sonic 2

Emerald Hill


Αυριο που θα ειμαι (hopefully) πιο ξεκουραστoς θα παραθεσω και πληροφοριες για το καθενα...
 
Μεγάλε, ξέχασες το Doomsday Zone:


Η συγκεκριμένη μουσική έχει ιδιαίτερη σημασία (για εμένα τουλάχιστον) διότι είναι η τελευταία μουσική του τελευταίου "πραγματικού" παιχνιδιού Sonic (μην τολμήσετε για Sonic Advance και Chaotix διότι θα πάρω τουφέκι και θα σας κυνηγήσω όπου και να βρισκεστε).

Την ακούς μόνο εάν μαζέψεις όλα τα Chaos emeralds στο παιχνίδι. Εκεί που νομίζεις ότι όλα έχουν τελειώσει, ξαφνικά βρίσκεσαι σε μια extra πίστα όπου μεταμορφώνεσαι σε Super Sonic και κυνηγάς τον Robotnic σε μια διαστημική αναμέτρηση επικών διαστάσεων. Η μουσική δίνει τον τέλειο τόνο σε αυτή την σκηνή και σε βάζει κατευθείαν μέσα στην σοβαρότητα του πράγματος πρωτού ακόμα συνειδοποιήσεις τι συμβαίνει και τί πρέπει να κάνεις. Η πίστα που ακολουθεί είναι δύσκολη, και δοκιμάσει στο έπακρο τις αισθήσεις σου και την αντίληψή σου. Όταν καταφέρνεις στο τέλος να νικήσεις τον Robotnic έχεις μια μεγάλη αίσθηση ικανοποίησης που δεν συναντάς συχνά σε παιχνίδια.

Κατα την γνώμη μου πρέπει και αυτό να μπεί στην λίστα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπαα.. αυτο που πρεπει να υπαρχει και αρκει και μονο του ειναι το Green Hill Zone. H πρωτη μας επαφη, στην πρωτη πιστα ever με τον sonic. Δεν πανε να βγουν χιλια Sonic με συμφωνικες ορχηστρες και φιλαρμονικες.. η απλη μουσικουλα στο Green Hill Zone που εδενε ΤΕΛΕΙΑ με ολο το παιχνιδι, ειναι οτι πιο αγνο και αυθεντικο στα videogames.
 
@lensman Πολυ ωραιο tune και καλο παιχνιδι αν και νομιζω οτι εβαλαν μεσα οτι περισεψε απο το 3 συν to lockon (μαλιστα καποια prototypes του S3K που διερευσαν περιειχαν πολλα απο τα κομματια του S3).

Δυστυχως (ή ευτυχως θα ελεγα) τα ωραια tunes ειναι παρα πολλα αλλα η δημοσκοπηση εχει μεγιστο αριθμο επιλογων...

Κατ'εμε τελευταιο Sonic ειναι το SA2 στο DC και εχω μεγαλες ελπιδες και για το Uleashed... :nervous:
 
Green Hill Zone FTW

Με πορώσατε και θα βγάλω τη Megadrive μου το απόγευμα :)
 
phil_vr είπε:
Μπαα.. αυτο που πρεπει να υπαρχει και αρκει και μονο του ειναι το Green Hill Zone. H πρωτη μας επαφη, στην πρωτη πιστα ever με τον sonic. Δεν πανε να βγουν χιλια Sonic με συμφωνικες ορχηστρες και φιλαρμονικες.. η απλη μουσικουλα στο Green Hill Zone που εδενε ΤΕΛΕΙΑ με ολο το παιχνιδι, ειναι οτι πιο αγνο και αυθεντικο στα videogames.
:headbangdude:As stated above! :headbangdude:

:D
 
Αν και οι μουσικές των πρώτων Sonic ήταν καταπληκτικές, αγαπημένο μου tune είναι το "escape from the city" ίσως επειδή ήταν η πρώτη μου εμπειρία στο Dreamcast, και το πρώτο σόκ βλέποντας ξανά τον Sonic μετά απο χρόνια.

All hail the undead console!
 
Πακέτο poll.....μας έσκισες Wally

Sonic Boom (αν και το βράδυ θα με κυνηγούν οι ερινείες στον ύπνο μου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aχχχ...sonic cd.....θέλω δέυτερη ευκαιρία!!Όσο θυμάμαι τα σάλια που μας είχαν τρέξει τότε βλέποντας την εισαγωγή και μετά τα γραφικά του!! :bow:
 
Τι; Δεν υπαρχει Icecap zone ;!;!;!

Ε οχι ρε παιδια να υπαρχουν μουφομουσικες απο τα prenextgen sonic, και οχι απο απο το sonic 3, ιεοροσυλια..

Μια αγελη σκατζοχοιρων πεθαναν απο ντροπη για αυτη την ελειψη!

Υγ. Ψηφισα Green hill zone γιατι λατρευω το εξισου το κομματι με το icecap

Υγ2. Ε οχι να μην υπαρχει icecap! Wally το halo σε εχει χαλασει!

20 φορες επαναληψη το sonic 3 για εξιλεωση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επρεπε να καλυψω ενα span 17 ετων με 9 επιλογες...λυπηθειτε με! :D

Χρονια πολλα!!
 
Το παραθετω προς ενημερωση και προς απολαυση σε οσους δεν γνωριζουν λοιπον.

Sonic 3

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hYxlqTpZ-24]Icecap Zone

Υγ. Ασυγχωρητος!

Υγ2. Να'σε καλα :)
 
Απο τα παραπανω κομματια θα διαλεξω το Azure Blue World.

Λογοι απλα συναισθηματικοι ;)

--ΠΡΟΛΟΓΟΣ--

Τη μερα του launch την ειχα "κανει" νωριτερα απο τη δουλεια και ειχα παει στο μαγαζι που ειχα κανει τη προπαραγγελια και το τσιμπησα με προοπτικη να παω σπιτι να καταστραφω ολοκληρωτικα. :)

--ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΦΥ--

Ενω ημουν στο δρομο προς το σπιτακι και ενω ο αδερφος μου εκοβε φλεβες περιμενοντας (και ενω το τοτε εταιρον ημισυ μου τα ζαλιζε οτι ολοκληρος γαιδαρος παιζω με "μπλιμπλικια"-ενα credit ειχε,το εφαγε αδοξα :D ),βαραει το τηλεφωνο.

Ηταν η αγριοφωναρα του τοτε αφεντικου να μου λεει οτι ενας "νεος" εκανε μια βαση μανταρα και επρεπε πασει θυσια να τη φερουμε στα ισια - "1 ωριτσα δουλεια".Αμ δε!

Παω απο τη δουλεια και φευγω απο εκει 3 το πρωι!!

--ΛΥΤΡΩΣΙΣ

Γυρναω σπιτι - ο τρελαμενος ο αδερφος μου με περιμενε με το ματι γαριδα - ξεπακεταρουμε το θηριο και χωνουμε SA (μαλιστα με RF αφου δεν ειχε ερθει το scart adapter).

Ημουν μεν κοκκαλο αλλα μολις επιασα το controller στα χερια μου και ειδαμε τι παιζοταν στην οθονη της TV τα ξεχασαμε ολα.

Ο Sonic σε υπερηχητικες ταχυτητες με χρωματα και ηχο στο μιξερ.

Καταλαβαμε οτι το nextgen επιτελους ξεκινησε και το Azure Blue World μου χαρακτηκε ανεξιτηλα στον εγκεφαλο :p
 
Rusty Ruins από το Sonic 3D στο Sega Saturn.Ήταν απλά φοβερό!!!

Δυστυχώς το παιχνίδι όχι και τόσο :p
 
Green Hill Zone και από μένα, η πρώτη φόρα μένει πάντα αξέχαστη!
 
Green Hills zone θα ψήφιζα κι εγώ.
 
Η επιλογη ''Δεν γουσταρω τον sonic και κανενα sonic tune'' που ειναι; Ψαχνω ποση ωρα και δεν μπορω να την βρω :p
 
Εμένα μου αρέσει η μελωδία από την 1η και τη 2η πίστα της Flying Battery Zone (Sonic 3) . Παραθέτω εδώ τον αντίστοιχο σύνδεσμο στο φοβερό ιστότοπο sonicretro.org :

http://info.sonicretro.org/Flying_Battery_Zone

όπου μπορεί κανείς να ακούσει τις σχετικές μουσικές .

Ηεν ελείψει αυτής , θα επιλέξω Green Hill Zone .

Ουπς ! Δεν μπορώ να ψηφίσω · η ψηφοφορία έχει λήξει εδώ και χρόνια ! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα