Απεριτίφ με τη Μιμή Ντενίση

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.359
Αντιδράσεις
522
n1350434726_203024_994521.jpg
n1350434726_203029_8138248.jpg


Από τη Retro DB:

Έτος: 1989

Κύκλοι εκπομπών: 1

Είδος: Πρωινή

Κανάλι: Mega

Παρουσιαστρια: Μιμή Ντενίση

Η αγαπημένη Μιμή Ντενίση σε ρόλο οικοδέσποινας, υποδέχτηκε επώνυμους καλεσμένους και ξετύλιξε προσωπικές τους ιστορίες, απόψεις ζωής και εκμυστηρεύσεις εκ βαθέων, σε μια καθημερινή εκπομπή προσώπων με στυλ και πολλές εκπλήξεις. Το "Απεριτίφ με τη Μιμή Ντενίση" θα μπορούσε να θεωρηθεί ως πρόδρομος των σημερινών πρωινών ψυχαγωγικών μαγκαζίνο.
 
Πρέπει να ήταν καλή εκπόμπη. Μήπως υπάρχει βίντεο;
 
Τωρα προσεξα οτι εχει μονο η Μιμη μπροστα της...απεριτιφ,στον Μαρινο ξεχασαν να δωσουν!
 
Τρέιλερ του Mega όταν η Μιμή Ντενίση σέρβιρε «Απεριτίφ» και έκανε το ντεμπούτο της στην παρουσίαση πρωινής ψυχαγωγικής εκπομπής την πρώτη στην ιδιωτική ελληνική τηλεόραση. Μεταδόθηκε το 1991.
 
Γι' αυτό οι τηλεοράσεις έχουν ένα κουμπί που αλλάζει κανάλι, ένα άλλο που τις κλείνει τελείως, κι ένα που κλείνει τον ήχο ώστε να βλέπουμε μόνο την πολύ όμορφη παρουσιάστρια και να μην ακούμε.
 
Τι θάψιμο! Ανυπόγραφες οι κριτικές;
Σήμερα άραγε λέγονται τέτοια; Δεν έχω διαβάσει τηλεοπτική κριτική χρόνια τώρα. Ίσως γιατί είναι τόσες οι τηλεοπτικές κριτικές άλλων εκπομπών που να μην χρειάζεται να περάσει στον γραπτό λόγο κανείς.
 
Εγω βλέπω οτι ακόμα και διαφημιστές, διευθυντές προγράμματος η οπως αλλιώς τους λένε του MEGA του 1990 ειχαν καταλάβει αυτο που ξέρουν παγκοσμιως οι ´ομοιοι τους και αυτο ειναι πως ο,τι και να θες να πουλήσεις, το πουλάς μέσω ενός υποσχόμενου lifestyle και status με το οποιο συσχετίζεις το προιον.
Δηλαδη εγω που ακούω «απεριτίφ με τη Μιμή Ντενίση» φαντάζομαι οτι θα βγω ραντεβού με την πανέμορφη αυτή κυρία, κι αμα το «απεριτίφ» γινει «απεριτιφς», τα λόγια ειναι α-περιττά.

63AB4B68-0DD0-4DB8-9CFF-5E0BF0E5E268.jpeg
«Με τη Μιμή φυσικά χρυσό μου. Στην Εκάλη χρυσό μου, για απεριτιφ.«

Εβλεπατις προάλλες μια διαφήμιση αυτοκινήτου που είχε μονο εικονα και μουσική. Φύση και διοίκηση μουσική ‘70s. Κουβέντα για το αμάξι. Υπο την επιρροή αυτή, μου ήρθε να σχολιασω και αυτο τωρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εμενα παλι, το τσιγαρο ουτε με ξενιζει, ουτε με ενοχλει.
Σημειωτεον πως δεν εχω καπνισει ποτε.
 
Πίσω
Μπλουζα