Αποκλειστική συνέντευξη της ΜΑΡΙΑΣ ΑΛΙΦΕΡΗ στο RetroManiaX

καταπληκτικο δωρο για την νεα χρονια!!! η γουρλου κ.αλιφερη σας (μας) εκανε το καλυτερο ποδαρικο!!!! μπραβο στα παιδια για την επιλογη αλλα και για τις πολυ ενδιαφερουσες ερωτησεις, που νομιζα οτι καποιες εβγαιναν απο το στομα μου.. ενα μεγαλο ευχαριστω λοιπον στην κ.Μαρια Αλιφερη και να ναι παντα καλα!! μας λειπει απο την tv...καλη χρονια ευχομαι σε ολους με υγεια πανω απ ολα
 
Δεν έχω λόγια γι'αυτό το δώρο που μας κάνατε παιδιά!

Μπράβο! Μπράβο! Μπράβο!

Κα Αλιφέρη να'στε πάντα καλά και πάντα επιτυχίες, σε όλα τα επίπεδα! :)
 
...και η χρονιά ξεκινάει με το ομορφότερο χαμόγελο της ελληνικής τηλεόρασης. Την αγάπη μου στην κα Αλιφέρη και ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που πραγματοποίησαν την συνεντευξη.
 
Mπράβο παιδιά τα λόγια είναι περιττά με κάλυψαν όλοι οι προηγούμενοι! Απλά να προσθέσω οτι δεν ήξερα τπτ σχεδόν για την Κ.Μαρία Αλιφέρη και πραγματικά εντυπωσιάστηκα!

Αλλά και συγχίστηκα για μια ακόμα φορά με το τί έχει σβήσει η Ερτ..... και τι χάσαμε εμείς που δεν τα προλάβαμε τότε.... ουφφφφ
 
Παναγίτσα μου! Αυτό είναι ένα αληθινό δώρο! Μπράβο, συγχαρητήρια και εκατομμύρια ευχαριστώ στην λατρεμένη μου Μαρία Αλιφέρη και φυσικά στα παιδιά που έκαναν τον κόπο για να μας χαρίσουν τη συνέντευξη και τη συγκίνηση. Κυρίως σήμερα! Σας αγαπώωωωωω!

 


Y.Γ. Χρήστο και Bernard, συγνώμη που πετάχτηκα χθες μέσα στη συνέντευξη, βιάστηκα λόγω υπέρμετρου ενθουσιασμού!
 
Ενα 24ωρο μετα το ανεβασμα της συνεντευξης, 1112 εμφανισεις. Δεν ειναι και λιγο, ε;
 
εξαιρετική προσπάθεια! Μπράβο παιδιά & καλή χρονιά να έχουμε!
 
bambinella 100 είπε:
Ενα 24ωρο μετα το ανεβασμα της συνεντευξης, 1112 εμφανισεις. Δεν ειναι και λιγο, ε;

Μέχρι αύριο το τόπικ με τη συνέντευξη θα έχει, σίγουρα, συγκεντρώσει .... 2012 εμφανίσεις !!! Δηλαδή ... θα είναι "η συνέντευξη της χρονιάς" !!!! Και ... όχι άδικα :flower: :flower: :flower: !!!!
 
Εξαιρετική συνέντευξη! Τα συγχαρητήριά μου σε Bernard και ChristosM και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κα. Αλιφέρη για το χρόνο που μας αφιέρωσε και τα όσα μοιράστηκε μαζί μας.
 
Μπράβο παιδιά! Η Μ. Αλιφέρει συνεχίζει να γοητεύει με τον απίστευτα δροσερό και καλοσυνάτο χαρακτήρα της!
 
Εξαιρετική συνέντευξη-ποταμός. Μόλις κατάφερα να ολοκληρώσω την ανάγνωση... :)

Συγχαρητήρια στα παιδιά που την έκαναν και την αγάπη και τις ευχαριστίες μου για την κυρία Αλιφέρη. Την Μαρία μας. :)
 
Τι υπέροχη πλημμύρα αγάπης είναι αυτή; Είναι, πραγματικά, πολύ συγκινητικά τα λόγια όλων σας και η αγάπη σας προς την κα Μαρία Αλιφέρη!

Μαρία Αλιφέρη στη συνέντευξη είπε:
Τελικά, ξέρετε ποιο είναι το συμπέρασμά μου; Ότι η αγάπη είναι ο καλύτερος δρόμος, ο πιο αποτελεσματικός, άσχετα αν δεν το πιστεύουμε και χρησιμοποιούμε ένα σωρό άλλα μέσα. Όλο αυτό, που μιλάμε τώρα και εσείς που αγαπάτε αυτές τις δουλειές μετά από 30 χρόνια, δεν είναι τίποτα άλλο παρά αγάπη. Τίποτα άλλο. Το βίωσα και αυτή ήταν η πρόθεσή μου. Ποιες επιτυχίες; Αυτή η επιθυμία, να δώσω αγάπη και να πάρω, αυτό είναι...
Πραγματικά εισπράξατε αγάπη από τον κόσμο, πολλή αγάπη - αλλά εξακολουθείτε να εισπράττετε... :)
 
μπραβο παιδια συγχαρητηρια και παλι. πως και δεν τη ρωτησατε αν κραταει τιποτα στο προσωπικο της αρχειο για μας; :) μπραβο παιδια και η λαχταρα να τη δειτε φαινεται στις φωτογραφιες σας!!!! :)
 
Βερνάρδε και Χρήστο, αλλά παν'απ'όλα εσείς κυρία Αλιφέρη, νομίζω πως μας κάνατε το πιο γλυκό πρωτοχρονιάτικο δώρο φέτος!
 
Μπραβο ρε παιδια! συγχαρητηρια για την συνεντευξη και απο εμενα.

Τι ΟΜΟΡΦΗ γυναικα!
 
Συγχαρητήρια για την συνέντευξη!!!!!!!! Πολλά ευχαριστώ :D :D:D:D!!!!!
 
Αν και με την τηλεόραση από μικρή δεν είχα την καλύτερη σχέση, ωστόσο η μορφή της κας Αλιφέρη είναι από τις πιο αγαπητές χαραγμένη στη μνήμη μου, λόγω της ειλικρινούς και αυθόρμητης αγάπης και καλοσύνης που εκπέμπει...


Υπέροχη η συνέντευξη, παιδιά είστε πολύ τυχεροί!!!



Ευχαριστούμε πολύ για το πρωτοχρονιάτικο δώρο!
 
Και αφού για πολλοστή φορά "κόλλησε" ο ματρακάς μου, να ξαναγράψω το μήνυμά μου

Αν και δεν προλαβαίνω να τη διαβάσω, είμαι σίγουρη πως για μιά ακόμη φορά, οι υπεύθυνοι έκαναν άψογη δουλειά!!! :super:


Μπράβο παιδιά!!! :bow:
 
Εκπληκτικη η Μαρια Αλιφερη! Μπραβο στα παιδια για τη συνεντευξη, αν και θα ηθελα να ειχατε μιλησει λιγο παραπανω για τις κινηματογραφικες εμφανισεις της.

Την ειδα απο (πολυ) κοντα τον προηγουμενο μηνα στο Abnormal και ειναι πανεμορφη, γεματη ζωντανια και ενεργεια! Να ειναι παντα καλα!
 
Μετα απο αρκετό χρόνο καθυστέρηση (λόγω της θητείας μου στο στρατό), σπεύδω και εγώ με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά Cristos kai Bernard για την καταπληκτική και οργανωμένη δουλειά τους. Πράγματι οι πληροφορίες που συγκέντρωσαν είναι πολλές και διαφωτιστικές πάνω σε λεπτομέρειες που σε εμένα τουλάχιστον ήταν άγνωστες. Η χρονιά όντως μπήκε καλά με την συνέντευξη της μοναδικής και αξιολάτρευτης ηθοποιού, την οποία ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιέρωσε αλλα και για τις κατατοπιστικές πληροφορίες που έδωσε πάνω σε αξεπέραστες στον πολύ κόσμο τηλεοπτικές δουλειές την περίοδο 72-81, οι οποίες εύχομαι κάποια στιγμή να βρεθούν και να μην έχουν χαθεί για πάντα. Κλείνω με την ελπίδα κάποια στιγμή να την ξαναδούμε στα τηλεοπτικά δρώμενα, γιατί όπως θα έλεγε και η ίδια "την αγαπάμε".
 
Πίσω
Μπλουζα