Βίντατζ σημεία σε περιοχές νοτίων προαστίων

80srevival

Retro Member
Joined
19 Ιουν 2020
Μηνύματα
176
Αντιδράσεις
795
Επειδή έχω ψιλοπορωθεί με αυτά είπα να κάνω ένα thread με σημεία ολίγον βίντατζ στα νότια προάστια

1.Εργοστάσια στην Κοντουριώτου κοντά στο αμαξοστάσιο του Αγίου Δημητρίου, γενικά ο ασύρματος έχει έναν βίντατζ αέρα

2.Ρέμα της Πικροδάφνης, Το είχα περπατήσει πρόσφατα απο το κομμάτι του Παλαιού Φαλήρου μέχρι την Λεωφόρο της Αγίας Βαρβάρας και είναι λες και είσαι σε χωριό

3.Οδός Ευριππίδου, Καλλιθέα

4.Οδός Νυμφαίου, Νέα Σμύρνη (Είναι τα βάιμπς)

5.Οδός Ζησιμοπούλου, Παλαιό Φάληρο

6.Εκκλησία Ζωοδόχου Πηγής, Δάφνη και τα γύρω σπίτια εκεί κοντά

7.Κωνσταντίνου Παλαιολόγου,Παλαιό Φάληρο (έχει ένα κτίριο που παλιά ήταν φροντηστήριο αγγλικών με σχετικά βίντατζ ταμπέλα και από κάτω είχε κατάστημα με ψιλικά)

8.Το παλιό αεροδρόμιο στο Ελληνικό

9.Οι παραλιές της Βουλιαγμένης

Μακάρι να μπορούσα να ανεβάσω φωτογραφίες απο όλα αυτά. Θα ήθελα να δω και εσείς τι έχετε υπόψιν σας φίλτατοι ;)
 
Παραλία Κανάρια στην Βάρκιζα, όπου από το 1969 μέχρι και το 1970 έχω γράψει χιλιόμετρα στις καθημερινές προπονήσεις στο ύπτιο με τον Ναυτικό ΄Ομιλο Βαρκίζης (Ν.Ο.ΒΑ).Ανέμελα χρόνια και υπέροχες αναμνήσεις, εξ ου και το kanaria1969.
 
Β' Πλαζ Βούλας (με τα τσιμεντένια νησιά). Κλασικό σημείο για μπάνιο μετά από σχολική κοπάνα! Στην παραλία αυτή είχαμε πάει, μετά από κοπάνα, μια παρέα συμμαθητών-τριών της Γ΄ Γυμνασίου (3-4 εβδομάδες πριν το έπος του 1987). Αφού στρώσαμε τις πετσέτες μας, μια προχώ συμμαθήτρια μου έβγαλε με φυσικότητα το σουτιέν του μαγιό της και βούτηξε στη θάλασσα με κατεύθυνση το τσιμεντένιο νησάκι για ηλιοθεραπεία. Περιττό να αναφέρω ότι όλοι οι άρρενες πάθαμε το απόλυτο σοκ!!!!!!!!!!!!!
Α ρε Μαράκι, να είσαι πάντα καλά!
 

Συνημμένα

  • bplaz_drone_645x.jpg
    bplaz_drone_645x.jpg
    89,4 KB · Προβολές: 2
Πίσω
Μπλουζα