Βοήθεια για Adobe AIR SDK συμβατές CPUs

gremlinakos

RetroActive
Joined
28 Οκτ 2007
Μηνύματα
523
Αντιδράσεις
163
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα την βοηθειά σας! Λογω ασχολιάς με Adobe Flash delevoping, καίγομαι να αγοράσω ένα tablet γιατί μου ζητήσανε απο δουλειά να μετατρέψω κάποια pc projεcts σε android apps. Η επιλογή μου με βάση τα θέλω μου τις ανάγκες μου και την τσέπη μου είναι το ACER Iconia A1-810. Ο επεξεργαστης που φοράει είναι Mediatek MT8125 Quad-core 1.2 GHz και GPU PowerVR SGX544.

Έχουμε και λέμε: Τα system requirements από την σελίδα της Adobe για το AIR SDK API είναι:

ARMv7/x86 processor with vector FPU, minimum 550MHz, OpenGL ES 2.0, H.264 and AAC HW decoders

Android™ 2.3 and above

256MB of RAM

Υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζεται το flash API από αυτόν τον CPU?? Καίγομαι να μάθω γιατί θέλω να παραγγείλω το tablet αλλα δεν το έχω τεστάρει πρώτα. Μήπως το tablet έχει κάποιος από εσάς να μου πει την γνώμη του ή κάποιο άλλο με τον ίδιο cpu να του στείλω sample app να το δοκιμάσουμε?

Υ.Γ: Σημειωτέον πως σε Cortex-A9 μου έτρεξε καθώς επίσης και σε ARMv7. Στο κινητό μου (ARMVv6 ) έφαγα άκυρο
 
Μπορώ να σου πω μετά βεβαιότητας ότι το Adobe Air, μου έχει δουλέψει σε Samsung Galaxy S4 GT-I9505 (Quad-core Snapdragon 600, LTE) και σε VERO tablets της σειράς 88XX (8826).

Το χρησιμοποιούσε ένα stratego game που κατέβασα! :)

Αν σου κάνει & θες να δοκιμάσω κάτι, στείλε πμ! :)
 
Μάλιστα αυτό είναι πολύ ευχάριστο! Μάλλον θα μπορέσω να κάνω την δουλειά μου.

Φίλε D@redevil σ' ευχαριστώ! Έτσι κι αλλιώς το έχω παραγγείλει το ταμπλετάκι, οπότε σε λίγες μέρες θα ξέρω σίγουρα! Πάντως δεν νομίζω να έχω θέμα, 4πύρηνο Arm based επεξεργαστή έχει..

EDIT: Στο chpset Quad-core Snapdragon 600, υπάρχει ο Krait 300 CPU, που είναι ARM Cortex-A15 based, δηλαδή αρχιτεκτονικής ARMv7. Τέτοια αρχιτεκτονικής είναι και το cpu του εν λόγω tablet! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα