Διασκεδαση με retro gaming

Sonic adventure 1 - 2 σε crt τηλεοραση.

Γραφικαρες και μεγαλες ταχυτητες στα 60hz με την δυναμη του Dreamcast στα 3d (hardware του 1998)

sonic adventure 2.JPG

sonic adventure.JPG
 
Aπο τα εκατονταδες αγαπημενα μου ρετρο παιχνιδια δεν θα μπορουσε να λειπει το bomb jack

Vga to rgb scart σε crt tv sony trinitron 21" στις χαμηλες arcade αναλυσεις.

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 
Διασκεδαση με full 3d gaming στην 128 bit τεχνολογια του Dreamcast του 1998 που αποδιδει στην οθονη μαs εωs και 3 εκατομμυρια πολυγωνα το δευτερολεπτο για ποιο συμπαγη 3d σχεδιασμο πολυγωνων με πλυθωρα εφε γραφικων και ποιοτικων textures για ποιο ρεαλιστικα 3d γραφικα.

Ηead hunter.Παιχνιδι περιπετειαs και δρασηs σε crt tv 21"

Απο wikipedia:
Σύμφωνα με τον John Kroknes, δημιουργικό διευθυντή στο Amuze, το παιχνίδι επηρεάστηκε έντονα από τις ταινίες δράσης της δεκαετίας
του 1980 και τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας του Paul Verhoeven.

1.jpg

2.jpg
 
Retro gaming σε crt tv με ps2 και το παιχνιδι ace combat 4 του 2001

Αερομαχιεs με ρεαλιστικα γραφικα και ταχυτητητεs που κοβουν την ανασα πανω απο βουνα - ερημουs - θαλασσεs κλπ

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg
 
Παιχνιδια ταχυτηταs με μηχανεs στα video games.Οσο ρεαλιστικα και να γινουν τα γραφικα τα ρετρο παιχνιδια παραμενουν το ιδιο διασκεδαστικα.

Aπο τα 90s games στα ποιο συγχρονα και το αντιστροφο.Mονο η τηλεοραση παραμενει η ιδια :fafoutis::fafoutis::fafoutis:

1.jpg

Dreamcast gaming.Ακριβωs οπωs επαιζα το code veronica πριν 22 χρονια.(Το καλωδιο composite ειναι του mega drive)

2.jpg
 
Dreamcast gaming.Ακριβωs οπωs επαιζα το code veronica πριν 22 χρονια.(Το καλωδιο composite ειναι του mega drive)
Ολοκληρο dreamcast και composite; Ντροπή! :fafoutis: Παρε ενα scart rgb καλωδιακι να ευχαριστηθείς εικόνα. :headbang:
 
Ολοκληρο dreamcast και composite; Ντροπή! :fafoutis: Παρε ενα scart rgb καλωδιακι να ευχαριστηθείς εικόνα. :headbang:
Freaktmp εννοειται ντροπη χωριs scart rgb :fafoutis::fafoutis: αλλα εννοειται οτι παιζω με rgb scart εδω και 22 χρονια στο Dreamcast :fafoutis::fafoutis: Mονο το 1999 ημουν για λιγο με το καλωδιο κεραιαs

To καλωδιο composite που εγραψα ειναι συνδεδεμενο σε αυτη την τηλεοραση με το mega drive και στην υποδοχη rgb scart εχω το Dreamcast.:):)
 
Δεν το έπιασα, μαλλον λογω οτι ηταν υπερβολικά νωρις! :sleep:

Σωστος για το Dreamcast, αλλα το Mega Drive ειναι παιδι ενος κατώτερου θεου; :diablotin:

Βασικα το composite δικαιολογείται μονο για 2600 και NES! :cool:
 
Δεν το έπιασα, μαλλον λογω οτι ηταν υπερβολικά νωρις! :sleep:

Σωστος για το Dreamcast, αλλα το Mega Drive ειναι παιδι ενος κατώτερου θεου; :diablotin:

Βασικα το composite δικαιολογείται μονο για 2600 και NES! :cool:
Ναι σε αυτο εχειs δικιο αλλα επειδη εχω ολεs τιs κονσολεs συνδεδεμενεs εχω καλυψει και ολεs τιs υποδοχεs rgb scart και απο τιs αλλεs κονσολεs οπωs το sega saturn - ps - snes - vga to scart κλπ δεν εχω αλλη υποδοχη rgb ελευθερη για το mega drive.Στην καθε crt tv εχω απο 2 κονσολεs αλλα μονο μια υποδοχη rgb οποτε η μια κονσολα δυστυχωs θα μεινει με composite.:(
 
Εγω χρησιμοποιώ τρεις! :)

Μηπως θελει μια καλη συντήρηση οπως αυτη που ειχα παρουσιασει;
 
Καλε μου ανθρωπε γιατι ταλαιπωρείσαι ετσι και δεν παίρνεις μερικές σκαρτιερες; o_O

Εγω εχω καμποσες σαν και αυτη που παρουσιαζω εδω και τις λατρευω! :headbang:
Ειχα δοκομασει πιο παλια και σκαρτιερεs και το ειχα γραψει και σε καποια θεματα με retro gaming εδω στο retromaniax πωs ειχα καποια θεματα με την εικονα.Μαλλον δεν ετυχε να δοκιμασω καποια ποιοτικη.
Thanks για το link με την παρουσιαση που εκανεs freaktmp :thumbup::thumbup::thumbup::thanks:
 
Eιχα τερματισει τα ghouls n ghosts σε mega drive και snes αλλα οχι ομωs τιs arcade εκδοσειs.

Δυσκολο αλλα πολυ πωρωτικο και το ghosts n goblins στην arcade εκδοση.Pc με vga to scart rgb.Δεν φαινεται στην φωτο αλλα η ποιοτητα των γραφικων ειναι απιστευτη.

arcades.jpg
 
Δυσκολο αλλα πολυ πωρωτικο και το ghosts n goblins στην arcade εκδοση.Pc με vga to scart rgb.Δεν φαινεται στην φωτο αλλα η ποιοτητα των γραφικων ειναι απιστευτη.

Προβολή συνημμένου 261721
Το δεύτερο stage του Ghosts 'n Goblins, η αξέχαστη πίστα Ghost Down με τα σπίτια. Υπέροχη σε όλα τα format.
 
Eιχα τερματισει τα ghouls n ghosts σε mega drive και snes αλλα οχι ομωs τιs arcade εκδοσειs.

Δυσκολο αλλα πολυ πωρωτικο και το ghosts n goblins στην arcade εκδοση.Pc με vga to scart rgb.Δεν φαινεται στην φωτο αλλα η ποιοτητα των γραφικων ειναι απιστευτη.

Προβολή συνημμένου 261721
Οι αγαπημενη μου σειρα παιχνιδιων μαζι με το Pac-Man δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που εχω κανει σχεδον ολα τα κλασσικα παιχνιδια longplay στο καναλι μου.Παιχνιδια που ξεχωριζουν οι αντρες απο τα παιδακια χαχαχαχαχαχα.
 
Οι αγαπημενη μου σειρα παιχνιδιων μαζι με το Pac-Man δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που εχω κανει σχεδον ολα τα κλασσικα παιχνιδια longplay στο καναλι μου.Παιχνιδια που ξεχωριζουν οι αντρες απο τα παιδακια χαχαχαχαχαχα.
Σωστοοοοοοοs :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Σε λιγο με το μεσημεριανο καφεδακι θα καθισω να ξαναδω προσεκτικα το longplay σου.Οχι οτι θα παιζω μετα σαν metalcandyman αλλα τουλαχιστον να βελτιωθω λιγο στα δυσκολα σημεια.

Το δεύτερο stage του Ghosts 'n Goblins, η αξέχαστη πίστα Ghost Down με τα σπίτια. Υπέροχη σε όλα τα format.
Υπεροχη πιστα
 
Σωστοοοοοοοs :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Σε λιγο με το μεσημεριανο καφεδακι θα καθισω να ξαναδω προσεκτικα το longplay σου.Οχι οτι θα παιζω μετα σαν metalcandyman αλλα τουλαχιστον να βελτιωθω λιγο στα δυσκολα σημεια.


Υπεροχη πιστα
Nα τα ξαναδεις φιλαρακι μου.Ghosts n' Goblins (arcades,nes),Ghouls n'Ghosts (arcades),Super Ghouls n' Ghosts (snes) ειναι ολα εκει
 
40 χρονια κλεινει φετοs το M.A.C.H. 3 απο τοτε που κυκλοφορυσε στα arcades το 1983.

Xτυπαs στοχουs σε αερα και το εδαφοs περνωνταs πανω απο πραγματικεs περιοχεs που τρεχουν σε βιντεο.

H ποιοτητα του βιντεο με rgb scart που επαιξα στην αυθεντικη αναλυση του παιχνιδιου 704x480 σε crt tv trinitron 21" ειναι εξαιρετικη με ομαλη κινηση.Στιs φωτο δεν φαινεται η πραγματικη ποιοτητα.


1.jpg

2.jpg

3.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα