Εισαγωγή βίντεο - video / Εύρεση ΒΒcode

geo2004z

RetroMasteR
Joined
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.063
Αντιδράσεις
47
Πως μπορώ να επισυνάψω ένα βίντεο, από youtube πχ σε ένα μήνυμα που δημιουργώ. Επίσης, πως μπορώ να δω τον BBCode του μηνύματος μου? Παλαιά υπήρχε ένα κουμπί για αυτή την επιλογή αλλά πλέον δεν το βρίσκω.

Ξέρω ότι η πρώτη σας απάντηση θα είναι να ανατρέξω σε κάποιον οδηγό όμως οι οδηγοί σας είναι αρκετά κακογραμμένοι με έλλειψη εικόνων. χωρίς να φανώ υπερβολικός, ψάχνω τουλάχιστον μισή ώρα να βρω έναν οδηγό αντίστοιχο χωρίς επιτυχία. Επειδή είμαι παλαιός χρήστης του Ρετρομανιαξ θα ήθελα να αναφέρω ότι η δημιουργία μηνυμάτων στο φορουμ πλέον, κάνει τη ζωή μου δύσκολη με αποτέλεσμα να αποφεύγω να απαντώ και να αποθαρρύνομαι. Είναι κρίμα γιατί είναι ένα φόρουμ με ιστορία και με υλικό που δε βρίσκεις πουθενά αλλού. Να σημειώσω ότι παραθέτω τις παρατηρήσεις μου παραπάνω εντελώς φιλικά.
 
Για να επισυνάψεις ενα video απλα κανεις paste το url του video στο μηνυμα σου. Πιο απλο δεν γινεται.

Δεν υπαρχει τροπος να δεις το bbcode πλεον. Προσωπικα δεν νομιζω οτι χρειάζεται πια.

Σαν καποιος που γραφει πολλα και μεγαλα μηνυματα με φωτογραφιες, links, bullet lists, emoticons κλπ προσωπικα βρισκω οτι πλεον το forum δουλευει καλυτερα απο οτι ειχε δουλεψει εδω και αρκετα χρονια...

Το μονο πραγματα που πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο ειναι στην εισαγωγη φωτογραφιων απο album. Αντι για χυμα φωτογραφιες θα μπορουσε να εχει μια λιστα με τα albums και να επιλεγεις.
 
Για να επισυνάψεις ενα video απλα κανεις paste το url του video στο μηνυμα σου. Πιο απλο δεν γινεται.

Δεν υπαρχει τροπος να δεις το bbcode πλεον. Προσωπικα δεν νομιζω οτι χρειάζεται πια.
Όντως....ήταν τόσο απλό. Στην  αρχή το έβαλα ως link αλλά τζίφος, μετά δοκίμασα html code αλλά τζίφος επίσης. Τελικά ήθελε απλά copy paste. Αναρωτιέμαι όμως αν δουλεύει έτσι και με video άλλον παροχών όπως Dailymotin, twitch κτλ.

To bbcode χρειάζεται ορισμένες φορές, κυρίως όταν κάνεις επικόλληση κείμενου με μορφοποίηση. Ήταν αρκετά χρήσιμο για να διαγράψω όλη τη μορφοποίηση.
 
Αναρωτιέμαι όμως αν δουλεύει έτσι και με video άλλον παροχών όπως Dailymotin, twitch κτλ.
Ναι και ναι.

To bbcode χρειάζεται ορισμένες φορές, κυρίως όταν κάνεις επικόλληση κείμενου με μορφοποίηση. Ήταν αρκετά χρήσιμο για να διαγράψω όλη τη μορφοποίηση.
Αν σε καταλαβα σωστα, αυτο που κανω εγω σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι ενα paste σε ενα notepad και μετα copy-paste στο forum.
 
Πίσω
Μπλουζα