Επτά Ζωές (ANT1)

asikamin

RetroActive
Joined
24 Αύγ 2006
Μηνύματα
427
Αντιδράσεις
19
Επτά ζωές (2008 ), ΑΝΤ1


Πρεμιέρα: /2008



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CF%80%CF%84%CE%AC_%CE%B6%CF%89%CE%AD%CF%82

....Όλα ξεκίνησαν τον Ιανουάριο του 1989. Ο Γιάννης Περδίκης, ετών 16 ετοιμαζόταν να κάνει έρωτα για πρώτη φορά με το κορίτσι του, την Παρασκευούλα. Όμως την ώρα που έκανε μπάνιο, γλίστρησε και χτύπησε το κεφάλι του στην μπανιέρα. Κι αντί να χάσει την παρθενιά του, έχασε τις αισθήσεις του για… δύο δεκαετίες!

με πολλές ρετρό αναφορές από τα late 80's

για να δούμε....

7 ΖΩΕΣ Ένα παιδί… 35 ετών ανακαλύπτει τον κόσμο από το φθινόπωρο στον ΑΝΤ1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και δεν θελω να το παραδεχτω,το σεναριο μου ακουγεται μπομπα! :)
 
ίδωμεν.. γιατι ο πρωταγωνιστής (άποψή μου) δεν είναι ηθοποιός..
 
Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια, αλλά μάλλον δεν είναι τελικά ό,τι περιμέναμε... Εξάλλου και ο Αντέννα για κόψιμο την έχει πλέον...
 
Tώρα είδα το θέμα. Τη σειρά ούτε που την έχω ακούσει, ψάξτε όμως να βρείτε (και να δείτε!) το Life on Mars (αγγλική και αμερικάνικη): ένας μπάτσος του σήμερα εμπλέκεται σε ατύχημα, πέφτει σε κώμα και 'ξυπνάει' (το υποσθνείδητό του) 35 χρόνια πριν. Πολύ ρετρό πράγμα και ωραία σειρούλα.
 
Εχω δεί την Αγγλική σειρά, τα 6 πρώτα επεισόδια που υπήρχαν στο video-club. Είναι πραγματικά φανταστική σειρά και ό,τι θα περίμενε κάποιος να δεί. Δεν έχω δεί όμως το τέλος και την αποκάλυψη του τι ακριβώς συμβαίνει. Μόλις τσίμπησα και την αμερικάνικη έκδοση, δεν το έχω δεί ακόμα.

Οχι σαν τη βλακεία τις 7 ζωές, που απορώ για το λόγο ύπαρξης της. Εχουν χάσει το στόχο τόσο πολύ... Κρίμα γιατί η κεντρική ιδέα ήταν καλή.
 
Πίσω
Μπλουζα