Η Μάχη των Πλανητών / Ομάδα Τζι (Battle of the Planets)

26 Φεβρουαρίου με 1 Μαρτίου στην ταινιοθήκη της Ελλάδος στο Γκάζι...

Πλήρες πρόγραμμα ανά ημέρα δε ξέρω να σου πω...
 
Όταν προβαλόταν η "Μάχη..." είχα περάσει 2 μεγάλα εγκεφαλικά :burn:... εμφράγματα... όπως θέλετε πείτε τα...


Το ένα ήταν κάπου το χειμώνα όπου η θεία μου, μαμά της Κριός, ήθελε σώνει και ντε να μας πάει στον κινηματογράφο να δούμε το "Κράμερ εναντίον Κράμερ". Η απογευματινή προβολή, η οποία βόλευε τη θεία μου, δε βόλευε εμένα. "'Επεφτε" την ίδια ώρα που παιζόταν στην ΕΡΤ η "Μάχη...". Κλάματα...,
:cry: κακό... δεν ήθελα με τίποτα να πάω... αλλά, σιγά μη μου έκαναν το χατήρι. :mad: Την επόμενη μέρα στο σχολείο -πέρα από τον πόνο μου- ένιωθα σαν ψάρι έξω από τα νερά μου αφού δεν είχα τίποτα να σχολιάσω στην παρέα και μάλιστα είχα χάσει ένα σπουδαίο επεισόδιο (εκείνο όπου o Mark μάθαινε πως ο πατέρας του ήταν ο αρχηγός της Red Impulse... δε θυμάμαι να το είχα δει τότε).


Η άλλη μεγάλη πίκρα ήταν όταν παραθέριζα στη Χίο.
:cool: Στις 26/7 παιζόταν το Α΄μέρος του τελευταίου επεισοδίου. Έπρεπε, λοιπόν, πάση θυσία να πάω στην προκυμαία για να το δω στην καφετέρια που είχε έγχρωμη τβ. και παρά τη γκρίν... εμμ... τα παρακάλια προς τον μπαμπά μου δεν έβλεπα φως στον ορίζοντα. (Ως καλομαθημένη, είχα μάθει να το βλέπω σε έγχρωμη ΤΒ και δεν καταδεχόμουν την ασπρόμαυρη της θείας που μας φιλοξενούσε.) Πήρα τις ρούγες και πρόλαβα να δω μόνο τα τελευταία 10' του επεισοδίου...


Για χρόνια κατηγορούσα τον άδικο ετούτο ντουνιά για το κακό που μου έκανε... (σταμάτησα όταν - μέσα από το ρετρό - "ανακάλυψα" και άλλους πονεμένους...
:p )

 


Προ δύο εβδομάδων, έμαθα για το αφιέρωμα στο ιαπωνικό ανιμέ... εννοείται πως δε θα το έχανα, ο κόσμος να χαλούσε.



Ως εκ θαύματος, ποιά επεισόδια έδειξε;;;:animeek:


 


Παιδιά, υπάρχει Άγιος Βασίλης...
:cheers: δεν το συζητώ... Μπορεί να αργεί λιγάκι, αλλά ΠΟΤΕ δεν ξεχνά!!! :flower:
 
Juanita είπε:
Ως εκ θαύματος, ποιά επεισόδια έδειξε;;;:animeek:
Παιδιά, υπάρχει Άγιος Βασίλης...
:cheers: δεν το συζητώ... Μπορεί να αργεί λιγάκι, αλλά ΠΟΤΕ δεν ξεχνά!!! :flower:
:beer: :beer: :beer:
 
Φαντάζομαι τη χαρά σου! Είδες ο Άγιος Βασίλης? :D
 
Kambia είπε:
Φαντάζομαι τη χαρά σου! Είδες ο Άγιος Βασίλης? :D

Εγώ πέταγα... :D αλλά με προσγείωναν απότομα κάτι "πιτσιρίκια" που είχα δίπλα μου τα οποία δεν κατάλαβα για ποιό λόγο ήταν εκεί αφού το μόνο που έκαναν ήταν να κοροϊδεύουν και να χλευάζουν τα "... τραγικά ρετρό..." κινούμενα σχέδια... εγώ να έχω τον πόνο μου για τον θάνατο του πατέρα του Μαρκ :cry: και αυτά να χτυπιούνται στο γέλιο... :points:


Κακομαθημένα... :mad: να μη σέβονται τίποτα πιά...
:rant:
 
Τι τέλειο αυτό με τον Άγιο Βασίλη! Μου έφτιαξες τη μέρα!
 
Ενας ωραιος τυπακος απο Ταιβαν (!) εφτιαξε custom

φιγουριτσες Gatchaman τις οποιες παρουσιασε στο PCC. :)

126395.jpg126396.jpg126397.jpg126398.jpg
 
Που είπαμε πως μένει;;; :p

 

 

Τέλειες!!! :flower:
 
Gatchaman_2.jpg


Απο το αρχείο του @ChristosM :

 
Τελευταία επεξεργασία:
Όταν το μουσικό θέμα της αγαπημένης σου σειράς ξεπερνάει τα όρια του παιδικού, γίνεται έμπνευση, δημιουργία, λατρεία
(από τους Animetal)
και σε συναυλιακό μουντ!!!

Yuke, yuke, yuke, GACCHAMAN


 
Πίσω
Μπλουζα