Κάπου Κάπως Κάποτε (1988)

Φόβητρο ξεφόβητρο αυτοί είναι οι κανονισμοί του φόρουμ και τους ακολουθούμε όσοι θέλουν να συμμετέχουν εδώ πέρα.
 
Για όποιον ενδιαφέρετε το παίζει στην ΕΤ1 κάθε μέρα στις 10:00 το πρωί και μετά βάζει την φρουτοπία!!!

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο βίντεο με τους τίτλους αρχής που είναι η Βασούλα με τον Κατσουλίνο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
" Κάπου, κάπως, κάποτε

Τηλεοπτική σειρά 26 επεισοδίων του 1988, με μαριονέτες του Λάκη Αποστολίδη, που προβαλλόταν κάθε Τετάρτη από την ΕΡΤ2. Το πρώτο επεισόδιο προβλήθηκε στις 23 Μαρτίου 1988. Ήταν σε σκηνοθεσία του Γιώργου Κολόζη και σενάριο του Δημήτρη Ραβάνη. Ακουγόντουσαν οι ηθοποιοί: Νίκος Βασταρδής, Ματίνα Καρρά, Γιώργος Γεωγλερής, Ανθή Ανδρεοπούλου, Κώστας Φραγκιαδάκης, Ζωζώ Ζάρπα, Τζένη Τσέκου, Απόστολος Σφακιανάκης. Η εκπομπή έπαιξε σε επανάληψη από την ΕΤ1 το 2010" .

οι πληροφοριες ειναι απο : http://3otiko.blogspot.com/2011/08/blog-post_6154.html#ixzz1Wh6jX28h
 
Απο τις ελαχιστες περιπτωσεις που δινεται παραπομπη στην πηγη των πληροφοριων που δημοσιευονται (RetroDB.gr)

Εχω βαρεθει να βλεπω κλεφτοκοταδες που κανουν και τους ανηξερους...
 
Το τραγούδι της σειράς ήταν πολύ 'πιασάρικο' .Σου κόλλαγε αμέσως στη μνήμη.
 
Να λοιπον που γραφω και σε thread για παιδικα. Εγινε κι αυτο!

Ποτε μου δε χωνεψα και δεν παρακολουθησα οτιδηποτε σε κινουμενα σχεδια, ουτε καν οταν ημουν πολυ μικρη. Αντιθετα λατρευα και λατρευω τις μαριονετες του Λακη Αποστολιδη απο το Καπου καπως καποτε, αλλα κι απο τη δεκαετια του '70 που εζησα τα πρωτα παιδικα μου χρονια. Τοτε η εκπομπη ειχε αλλη ονομασια, βεβαια.

Θυμαμαι με μεγαλη νοσταλγια εκεινα τα απογευματα που περιμενα να αρχισουν οι μαριονετες. Αυτο ειναι και θα παραμεινει για παντα ενα πολυαγαπημενο μου κομματι απο εκεινα τα χρονια της αθωοτητας.

http://www.youtube.com/watch?v=KRo4FNWMdNg
 
Εγω θυμαμαι πολυ παλια, καπου το 1997-98 και μια διαφημηση που εδειχνε σε καποιο καναλι για ενα δασάκι καπου στην Αθήνα στο οποιο επαιζε ο Λακης Αποστολιδης παραστασεις με τις μαριονετες.. ξερει κανεις σε ποια περιοχη ηταν το δασακι αυτο?
 
Jackie dragon είπε:
Εγω θυμαμαι πολυ παλια, καπου το 1997-98 και μια διαφημηση που εδειχνε σε καποιο καναλι για ενα δασάκι καπου στην Αθήνα στο οποιο επαιζε ο Λακης Αποστολιδης παραστασεις με τις μαριονετες.. ξερει κανεις σε ποια περιοχη ηταν το δασακι αυτο?
ο λακης αποστολιδης επαιζε στην χαν κηφισσιας τατοιου 1 πισω ακριβως απο τον ηλεκτρικο ομως τωρα πια εχει κλεισει το θεατρο και δυστυχως με τον θανατο του χαθηκε και η τεχνη του καθως τα παιδια του δεν θελησαν να την συνεχισουν παντως θα τον θυμαμαι παντα σαν τον καλο ηλικιωμενο ανθρωπο που βοηθαγα στις παραστασεις που εκανε τα καλοκαιρια θυμαμαι οτι την μαριονεττα του κατσουλινου την ειχε σε ενα ειδικο κουτι ξεχωριστα απο τις αλλες μαριονετες και δεν αφηνε κανεναν αλλον να την μεταχειριστει ηταν σαν να ειναι ο γιος του
 
Θα μου φύγει το τσερβέλο!!!!!! :d@redevil
 
[edit] link σε ολόκληρο επεισόδιο - copyrights [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το προτιμούσα χωρίς την Γουλιελμάκη. Από τις πολύ καλές σειρές για παιδιά και τραγουδάκι που μένει χαραγμένο στη μνήμη.
 
Ωραία εκπομπή με καλές ιστορίες. Για το τραγούδι τίτλων είπαμε; :D
 
μου αρέσει το τραγουδάκι των τίτλων έναρξης...
 
Κοίταξα τώρα το πρόγραμμα της ΕΡT και το μεταδίδει κάθε Σάββατο και Κυριακή η ΕΡΤ2 στις 13.00
 
spirtoulis είπε:
Κοίταξα τώρα το πρόγραμμα της ΕΡT και το μεταδίδει κάθε Σάββατο και Κυριακή η ΕΡΤ2 στις 13.00
ναι το βλεπω αυτην την στιγμη ο κατσουλινος και η βασουλα :)
 
spirtoulis είπε:
Κοίταξα τώρα το πρόγραμμα της ΕΡT και το μεταδίδει κάθε Σάββατο και Κυριακή η ΕΡΤ2 στις 13.00
Τυχαία το είδα χθες στο ERT HD και είχε την ένδειξη ΑΡΧΕΙΟ! Καταπληκτικό! Μακάρι να έδειχναν πιο πολλές παιδικές εκπομπές από το αρχείο τους.
 
Πίσω
Μπλουζα