Καθένας με την τρέλα του (1994 ΑΝΤ1)

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.578
Αντιδράσεις
1.703
Καθένας με την τρέλα του (1994 ΑΝΤ1)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82_%CE%BC%CE%B5_%CF%84%CE%B7%CE%BD_%CF%84%CF%81%CE%AD%CE%BB%CE%B1_%CF%84%CE%BF%CF%85_(1994)

Θυμάμαι μια σειρά, μάλλον του ΑΝΤ1, που πρέπει να ειχε προβληθεί το 95 ή λίγο πριν.

Ο Χαϊκάλης ήταν οικογενειάρχης, ήταν παντρεμένος (νομιζω με την Ελένη Ανουσάκη) και είχε κόρη την Κατερίνα Ζιώγου (την οποια γνωρισα αργοτερα στο Ντολτσε Βιτα). Συμπρωταγωνιστουσε και μια αλλη οικογενεια αλλα δεν θυμαμαι ηθοποιους. Απο το τέλος του πρωτου επεισοδιου βλεπουμε τον Χαϊκαλη να καταστρεφεται, να χανει τη δουλεια του και να γινεται σκουπιδιαρης, ενω η "αλλη" οικογενεια να ανεβαινει κοινωνικα και ξεκιναει μια αντιζηλια μεταξυ τους.

Τωρα δε θυμαμαι αλλες λεπτομερειες απο τη σειρα, περα απο ενα επεισοδιο που η κορη νομιζε οτι ηταν εγκυος (με ατάκα "μητέρα θα γίνω μητέρα"). Γενικως ηταν καπως παρακμιακη σειρα και δεν ειχε και μεγαλη τηλεθεαση.

Παντως στη retrodb η Κατερίνα Ζιώγου δεν αναφερεται να εχει παιξει καπου με τον Χαικαλη και πρωτη της εμφανιση ειναι στο Ντολτσε Βιτα, εκτος αν μπερδευω τα προσωπα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω ότι το άλλο αντρόγυνο, ήταν ο Καλιβωκάς και η Ρουγγέρη. Θυμάμαι το επεισόδιο, που είχαν αποφασίσει να ανταλλάξουν εισιτήρια για διακοπές ( οι πλούσιοι στην Λούτσα για αλλαγή και οι φτωχοί σε εξωτικό μέρος)...
 
Α μαλιστα. Το retrodb αναφερει οτι η Ρουγγερη επαιζε στο Καθένας με την τρέλα του (αλλα οχι τον Καλιβωκά)
 
οντως ηταν η κατερινα ζιωγου

επισης επαιζε και η τσολυ γαρμπη,

ενω η καρμεν ρουγγερη ηταν η σειρα που την εκανε να ξεχωρισει και να κανει αυτη τη σημαντικη καριερα

η σκηνοθεσια ηταν του δημητρη παπακωνσταντη
 
από τη retrodb

η σειρα προβλήθηκε στον Αντεννα την περίοδο 1993-1994.

το πρωτο επεισοδιο ήταν στις 9/3/94 και η σειρα ειχε 13 επεισοδια.

επαιζαν οι ηθοποιοι

Ελένη Ανουσάκη , Άβα Γαλανοπούλου , Μιχάλης Γκίνος , Άννα Σταματίου , Παύλος Χαϊκάλης , Ιωάννα Ιβανούδη , Κρατερός Κατσούλης , Αλέξανδρος Ρήγας , Κάρμεν Ρουγγέρη , Μάνος Τσότρας , Χρήστος Γεωργίου (II) , Μαρίτα Ρίτζι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμπληρωσα στη retrodb τα ονοματα της Ζιωγου και του Καλλιβωκα. Τη Γαρμπη δεν τη θυμαμαι.
 
εχω παιξει σαν κομπαρσος σε 2 επεισοδια οι ηθοποιοι που επαιζαν και θυμαμαι ,δηλαδη που συναντησα στο γυρισμα ειναι οι παυλος χαικαλης,ελενη ανουσακη,καρμεν ρουγγερη,δημητρης καλλιβωκας,κατερινα ζιωγου και τσολυ γαρμπη,ηταν και καποιοι νεαροι ηθοποιοι δεν τους ηξερα ομως και φυσικα δεν τους θυμαμαι καθολου
 
εγω κανει ενα πυροσβεστη στη σειρα,η σκηνη μου ηταν με τη κατερινα ζιωγου σιγουρα και εναν νεαρο τοτε που δεν θυμαμαι ποιος ειναι και συγνωμη,δεν ξερω γιατι δεν αναφερεται αλλα ηταν πρωταγωνισρια στη σειρα
βασικοι πρωταγωνιστες ηταν η ελενη ανουσακη και ο παυλος χαικαλης
τσολυ γαρμπη,δημητρης καλλιβωκας,καρμεν ρουγγερη,μανος τσιοτρας,αβα γαλανοπουλου
στο επεισοδειο εκεινο επαιζε επισης θυμαμαι ο γιωργος χαδινης
 
Ουαου, δυο ηθοποιοι μελη μας ειχαν παιξει στηνιδια σειρα :) δυστυχως δε μαθαμεποτε το αληθινο ονομα του ελσιντ
 
Ουαου, δυο ηθοποιοι μελη μας ειχαν παιξει στηνιδια σειρα :) δυστυχως δε μαθαμεποτε το αληθινο ονομα του ελσιντ
και εγω προσπαθω να καταλαβω ποιος ειναι,το συναντω σε ποστ αλλα δεν μπορω,εχω μπερδευτει
 
Πίσω
Μπλουζα