Λογότυπο

LadyHawke

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2006
Μηνύματα
253
Αντιδράσεις
24
Δεν νομίζετε ότι χρειάζεται ένα καθωσπρέπει λογότυπο, αντί για του default του vbulletin, αυτό to forum;

α. Ποιος θα το φτιάξει;

β. Τί θα θέλατε να δείχνει;

:rolleyes:
 
Σε ότι αφορά το (α) προτείνω δαγκωτό των πρώην σκιτσογράφο του Pixel, και πρόσφατα εγεγραμμένο μέλος μας, τον Χρήστο Δόγα! Αρκεί να προλάβει και να βρει τον απαιτούμενο χρόνο. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, θα προκυρυχθεί σχετικός διαγωνισμός.

Υ.Γ: Μόνος περιορισμός το ύψος του logo, το οποίο πρέπει να είναι ακριβώς 85px!
 
Είμαι απόλυτα σύμφωνος με τον Aeon !! Πραγματικά πολύ καλή ιδέα να αναλάβει τον σχεδιασμό ο φοβερός Χρήστος Δόγας. Είναι σίγουρα ο πλέον κατάλληλος για ένα τέτοιο project.

...Χρήστο που είσαι; ...ο λαός σε ζητά !!
 
Well, what about this?

Χρήστο δεν με λένε, όμως...

Τι γνώμη έχετε για αυτό?

(Τουλάχιστον μέχρι κάποιος άλλος φίλος σχεδιάσει κάτι καλύτερο).

retromaniax324.gif


Αφού είναι Greek Retro Maniax κάπου χρειάζονται τα χρώματα μας και για αυτό είπα να βάλω αντί για την πολυφορεμένη σημαία ένα καπέλο - καλοκαιράκι έρχεται... (ελπίζω να μην το βρείτε πολύ κιτσάτο)


Τυχόν διορθώσεις μπορούν να γίνουν εάν θέλει το "αφεντικό"...
 
Πολυ εξυπνο ampu_dare μ αρεσε! :)

Αντε ζηλεψα να βαλω και εγω ενα ετσι για το χαβαλε!!!

Μην με γιουχαρετε δεν ειμαι γραφιστας με video ασχολουμαι :p

greekretrologo4xn.gif
 
Eυχαριστώ παιδιά για την άμεση ανταπόκριση. Σκέφτομαι σε πρώτη φάση (για να μην κακοκαρδίσω κανέναν) να εναλλάσσω ανά εβδομάδα ή μήνα και τα 2 λογότυπα..για να έχουμε και ποικιλία!

Τυχόν βελτιώσεις / τροποποιήσεις είναι πάντα ευπρόσδεκτες...
 
AEON Ειμαι συγκινημενος!!!!!!!! :p

Τωρα που το ειδα και αυτο(Το logo μου στο φορουμ δεν θελω τιποτα αλλο!!!!)

Ευχαριστω παιδια!!!! :D
 
Αφού είσαι retro ρε φίλε μέχρι το κόκκαλο... ;)
 
Χε χε Retro και ξερο ψωμι!!!!!
 
Λοιπόν παιδιά και ΑΕΟΝ..Η πρόταση του akmaka είναι αυτή για τα Χριστούγεννα τι λετε?

retrologo4fn0.jpg
 
Χμμμ Υπάρχει και αυτή αλλά προτιμώ την πρώτη....

untitled1jf7.jpg
 
ωραιο!!! αλλα ρε Akmaka δεν εβαζες ενα spectrumακι? :D
 
Μισό λεπτό Wally..................................

retrologo44rz3.jpg


Τώρα συμφωνούμε.... :)
 
Πολύ όμορφο akmakas! Θα τα βάζω όλα μάλλον εναλλάξ (και τα 3 χριστουγεννιάτικα) για να είναι όλοι ευχαριστημένοι.
 
ρε Χρηστο περιμενε λιγακι σου λεει ο ανθρωπος!! :D
 
Δεν νομίζω Wally...Εδώ υπάρχει έρωτας μεγάλος...ένας Commodore..... :D
 
Πολύ καλό, μόνο εκείνο το σκυλάκι στην άκρη μου φαίνεται too much!Εκείνα τα φωτάκια που λέγαμε;:animrolleyes:
 
Πάντως να πω την αλήθεια ο commodore μου άρεσε ποιο πολύ από πλευράς φωτισμού ταιριάζει ποιο πολύ...

Candy...Μπορεί να βγει κανένα πρόβλημα..Ούτως συ αλλιώς για δέκα μέρες είναι το λογότυπο!!....
 
Μπορεί να βγει κανένα πρόβλημα..Ούτως συ αλλιώς για δέκα μέρες είναι το λογότυπο!!....
 
Τώρα είναι καλύτερα...Νομίζω έχεις δίκιο Candy....

retrologo41ag1.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα