Λούντβιχ

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.346
Αντιδράσεις
3.595
Ποιός θυμάται ένα κινούμενο σχέδιο που προβάλλονταν από την ΕΡΤ 1 γύρω στο 1983-84 με τίτλο "Λούντβιχ"; ήταν βουβό σχεδόν ,είχε μικρή διάρκεια το κάθε επεισόδιο (πέντε λεπτά το καθένα) και άνοιγε το παιδικό πρόγραμμα εκείνης της χρονιάς.Πρωταγωνιστής ήταν ένα ...αυγό κάπως σαν τα Fabergé,αλλά λειτουργούσε σαν άνθρωπος έπαιζε βιολί κτλ...Δεν θυμάμαι περισσότερα γιατί πάνε και 37 χρόνια από τότε, αλλά σκέφτηκα ότι καλό ήταν να το ανέφερα κάπου εδώ.Το παρακολουθούσε κανείς σας;
 
Ναι, περίεργο animation. Αυγό ήταν αλλά όχι ακριβώς Fabergé, είχε τρίγωνα πλακάκια πάνω του, μπλε αν θυμάμαι καλά. Θα το αναζητήσω.
 
και μετά νομίζω ξεκινούσε ο Νηλς Χολγκερσον,Καντυ -Κάντυ κτλ
 
Το θυμαμαι κι εγω αλλα το εβρισκα ακαταλαβιστικο. Θυμαμαι αφηγητης ηταν ενας κυνηγος με κυαλια. Τα κυαλια ηταν τοσο μεγαλα πουδ ε φαινοταν το προσωπο του.

Πιστευω ομως οτι εχει ξανααναφερθει στο παρελθον.

Οριστε και αναφορα στη wiki
 
Το θυμαμαι κι εγω αλλα το εβρισκα ακαταλαβιστικο. Θυμαμαι αφηγητης ηταν ενας κυνηγος με κυαλια. Τα κυαλια ηταν τοσο μεγαλα πουδ ε φαινοταν το προσωπο του.

Πιστευω ομως οτι εχει ξανααναφερθει στο παρελθον.

Οριστε και αναφορα στη wiki
ήταν περίεργο καρτούν.Το έχω δει και σε 2-3 λίστες με τα πιο weird κινούμενα σχέδια
 
Πίσω
Μπλουζα