Μεγάλωσα και μυαλό δεν έβαλα......

theoritikos είπε:
Χμμ κάτι μου θυμίζει κάτι μου θυμίζει...Αν ναι! Εμένα! :p Αν ανακαλύψω στο ψυγείο μερέντα ή νουτέλα, πάντα θα παίρνω ένα κουτάλι και θα τρώω λίγο-λίγο στα κρυφά.

Και για να μην κινήσω υποψίες, πάντα πλένω το κουτάλι και το βάζω μαζί με τα καθαρά! ;)

Χε χε, ούτε και αυτά γλιτώνουν από τις ανασκαφές μου στο ψυγείο!

Η δικαιολογία μου είναι πως αφού δεν τα τρώει κανένας άλλος, κρίμα είναι να πιάνουν χώρο, και πως θα μπαγιατέψουν!
Η πλάκα είναι ότι τώρα μπορώ ανα πάσα στιγμή να πάω να αγοράσω αν θέλω, έτσι ώστε να μην ακούω και τη γκρίνια της μαμάς μου και να μείνουν και για τους καλεσμένους... Αμ δε! Το κλεμμένο έχει άλλη... γλύκα! :rofl: Είμαι αδιόρθωτη τελικά!

(Υ.Γ. Εννοείται κι εγώ τρώω κρυφά μερέντα με το κουτάλι... τι με περάσατε; Για καμιά χθεσινή;;;; :p )
 
serano915 είπε:
Έκλεβα και κλέβω τα σοκολατίνια noisetta που είχε η μαμά μου για να κερνάει. Πάντα τα κρύβει και πάντα τα ανακαλύπτω. Είναι κάτι σαν οικογενειακή μας παράδοση.... :p
Χε χε... κι εγώ το έκανα... #) (και τζοκόντα βεβαίως βεβαίως ;) )

Και με μεγάλη επιτυχία μάλιστα... :D
 
Εγώ έχω χρόνια να φαω μεν τζοκοντα, αλλά τα "εκλεβα" μικρός όπως...όλοι όπως διαπιστωνω :D
 
Rygar είπε:
Εγώ έχω χρόνια να φαω μεν τζοκοντα, αλλά τα "εκλεβα" μικρός όπως...όλοι όπως διαπιστωνω :D
Ναι αλλά δεν τα κλέβεις ακόμα! Οπότε είσαι οφ τόπικ!!! :p :rofl: :rofl:
 
serano915 είπε:
Ναι αλλά δεν τα κλέβεις ακόμα! Οπότε είσαι οφ τόπικ!!! :p :rofl: :rofl:
Δεν είπα ότι δεν τα κλέβω. Βασικά δεν έχω βρει να κλέψω. Μας φαγαν τα Φερερο Ροζέ βλέπεις. Τεσπα...
 
@Rygar, σημασία έχει να κλέβεις σοκολατάκια, τώρα δεν ξέρω αν πρέπει και το σοκολατάκι να είναι ρετρό για να πιάνεται.... αμα είναι έτσι πάω πάσο... και με σοκολατάκι νέας γενιάς σε παιζουμε! :p :rofl: :rofl: :rofl:

@Μετς, μάλλον πρέπει να βγάλουμε τις σκούφιες μας και να αρχίσουμε να τον βαράμε....

κι εμείς δεν πάμε πίσω, σας παρέσυρα μου φαίνεται :p :rofl:
 
ρε παιδια..ολα τα παραπανω ειναι απολυτως φυσιολογικα..τιποτα πιο εξτρημ.αυτα τα κανει καθε σοβαρος ασοβαρος ρετρομανιακ.
 
don dokken είπε:
ρε παιδια..ολα τα παραπανω ειναι απολυτως φυσιολογικα..τιποτα πιο εξτρημ.αυτα τα κανει καθε σοβαρος ασοβαρος ρετρομανιακ.
Πολύ σωστά. Κια μόνο όμως ότι τα θυμόμαστε και ότι συνεχίζουμε μερικά να τα κάνουμε (π.χ. εγώ ακόμα και τώρα άμα δω καρπούζι στο ψυγείο θα το κάνω "γαβάθα", όπως 'έλεγε η μαμά μου, δηλαδή να φάω το τρυφερό μέρος, την "καρδιά" αλλά με τέτοιον τρόπο που να είναι σαν να το κάνω τρύπα!), δείχνει ότι δεν ισχύει το σλόγκαν "Τώρα πια τα παιδιά μεγαλώσανε", που ήταν και εκπομπή γνωστού ραδιοφωνικού παραγωγού στη Θεσσαλονίκη στο δεύτερο μισό της δεκαετίας του '80.
 
Ωραίο θέμα και δεν το είχα πάρει χαμπάρι.

- Κάνω ισορροπία γύρω γύρω από παρτέρια, πεζούλια κ.λπ.

- Κάνω και ανέβα κατέβα στο πεζοδρόμιο (νομίζω καταλάβατε).

- Κάνω μπλοκ (βόλεϊ) στον αόρατο αντίπαλο του κουφώματος της πόρτας

- Σκάω (ανοίγω δηλαδή) τα πακέτα με τα πατατάκια / τις χαρτοπετσέτες είτε με παλαμάκια είτε με σφαλιάρα ακουμπώντας τα στο τραπέζι

- Φυσάω πάρα μα πάρα πολύ δυνατά τη μύτη μου

- Ακούω αμέτρητες φορές το τραγούδι που μου αρέσει μέχρι να επέλθει ο κορεσμός.

- Κάνω γύρω γύρω το κεφάλι μου με άξονα τον αυχένα μου που ως γνωστόν απαγορεύεται δια ροπάλου. Επίσης κάνω "κρακ" τα δάχτυλα των χεριών μου.

- Κρατάω την αναπνοή μου για να μου φύγει ο λόξυγγας
 
XA! Κάτι διάβασα πιο πάνω για Μερέντα. Δεν την κόβω με τίποτα. Ακόμα και η σύζυγος ξέρει πως όταν αγοράζω Μερέντα, την αγοράζω για μένα και όχι για τα τέκνα! (οκ, κάτι τρώνε και αυτά :animlaugh: )

Τουτέστιν δεν το έχω κρυφό και μ'αρέσει!!! ;)
 
- κάνω "κόντρες" με τους άλλους πεζούς στο πεζοδρόμιο ..

Δεν έχω λόγια Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εχω σκάσει στα γέλια με αυτά που γράφετε πιο πάνω.τελικά δεν ήμοθν μόνο εγώ "ζαβό"χαχχαχα...ακόμα τρώω την μεράντα με το δάχτυλο....εννοείτε οτι είναι μονο δική μου και δεν βάζει κανείς χέρι.τσακωνόμαστε με τη γυναίκα μου κάθε μερα γι αυτό το θέμα.χαχαχαχ
 
Τι ωραίο θέμα!

Μόνο διαβάζοντάς το, θα καταλάβουμε όλοι εδώ μέσα πόσο ξεχωριστοί/παναμοιότυποι είμαστε :D

Λοιπόν, εννοείται ότι και για μένα ισχύουν όλα (ή σχεδόν όλα) τα παραπάνω που ειπώθηκαν

και προσθέτω:

- Κάνω "κόντρες" στο δρόμο με τους άλλους πεζούς (κυρίως αυτούς που έρχονται από την αντίθετη κατεύθυνση ;) )

- Διαβάζω και αγοράζω παραμύθια (μα είναι τόσο ωραίες οι εκδόσεις για παιδιά...)

- Παίρνω και μίκυ μάους αλλά και Μίννυ (μόνο για κορίτσια)

- Εννοείται ότι συνεχίζω να αγοράζω παιχνίδια, κυρίως playmobil πια (σας ευχαριστώ που μου ξανακολλήσατε το μικρόβιο)

- Συνεχίζω να εμπλουτίζω τη συλλογή μου από χαρτοπετσέτες

- Τρελλαίνομαι για γενέθλια/τούρτες/δώρα/εκπλήξεις/λούνα παρκ κ.α.

- Θυμάμαι με πολλή νοσταλγία το δημοτικό και χαζεύω τα σχολεία όταν περνάω απ' έξω (να το κοιτάξω αυτό; :precry: ) ίσως και λόγω επαγγέλματος βέβαια

- Έχω δει στον κινηματογράφο τα περισσότερα κινούμενα σχέδια που βγαίνουν

- Πρόπερσι είχα "ταράξει" τα παιδικά παγωτά γνωστής μάρκας ψάχνοντας τα δωράκια - σφραγίδες

- Καλά, δε μιλάμε για Hemo, πατατάκια, μερέντες και άλλες λιχουδιές, αυτά είναι πταίσματα...

Τι να σας πω και τι ν' αφήσω... Είναι πολλά! Σας αγαπώ!

554330_10150787909093895_793848894_9305399_1746764424_n.jpg
 
:wait2: να σκεφτώ :

- Μ' αρέσουν τα Χριστούγεννα

- Τρώω με την ίδια λαιμαργία Μερέντα- Σοκολάτες-Παγωτά και γενικά ότι γλυκό υπάρχει σε σοκολάτα. Αν υπάρχουν σπίτι φροντίζω σε χρόνο ντε τε να τα εξαφανίσω

- Βλέπω ακόμη κινούμενα σχέδια [Αδυναμία στους Thundercats κ Smurfs ]

- Αγοράζω video games κ p... [θα σας αφήσω να το μαντέψετε] [by the way το retromaniax φταίει]

- Είμαι ακόμη φαντασιόπληκτος

- Τσατίζομαι τρελά όταν "κολλάω" σ' ένα σημείο για πολύ καιρό στα video games :banghead:

- Καμιά φορά κλέβω στην μονόπολη

- Έχω την ίδια τρέλα με την καθαριότητα και την οργάνωση γενικότερα

και άλλα πολλά ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξακολουθω ακομα και τωρα να κανω τα εξης...

1) Αγοραζω ακομα παιχνιδια (Playmobil,επιτραπεζια κλπ...)

2) Παιζω και τσαντιζομαι οταν "κολλαω" με videogames.

3) Διαβαζω comics (MARVEL,DC,Disney....)

5) Βλεπω κινουμενα σχεδια με το ιδιο παθος ακομα!

6) Ακουω την ιδια μουσικη που ακουγα μικρος.

7) Τσακιζω ακομα Γαριδακια/Παγωτα/Μερεντα/Σοκολατες και δεν συμαζευεται...

8) Τσιμπαω στα κρυφα τα φονταν της μανας μου.

9) Τσιμπολογαω διαφορα πριν καν στρωθει το τραπεζι.

10) Ειναι και αλλα πολλα....

11) Δεν τις αλλαζω με τιποτα!

12) Οχι...τιποτα,ηθελα να δω αν συμπληρωνω ντουζινα. :p :D
 
Τσιμπάω πατατάκια και δρακουλίνια απ' το πακέτο της :)
 
1. Φτιάχνω λίστες για οτιδίποτε μου έρθει στο μυαλό (πχ Βυζαντνοί αυτοκράτορες με όνομα που ξεκινάει από Ι, ήρωες κόμιξ με μούσι κτλ)

2. Διαβάζω Βερν

3. Διαβάζω κομιξ (τωρα ξαναματαεπαναλαμβάνω τις ιστορίες του Τεντεν)

4. Δεν μπορώ να συνδιάσω ρούχα και/ή χρώματα

5. Ενθουσιάζωμαι και απογοητεύομαι εξίσου εύκολα

6. Αν ξεκινήσω να μιλάω για πράγματα που μου αρέσουν (βιβλία, ταινίες, κόμιξ, ιστορία) δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω με τίποτα.

7. Αν ξεκινήσεις να μου μίλάς για πράγματα που δεν με ενδιαφέρουν κόβω επαφή με το περιβάλλον και 15" μετά δεν θυμάμαι ουτε ότι έγινε η συζήτηση.

8. Ονειροπολώ.

9. Βλέπω ταινίες με ιταλούς μποντιμπιλντεράδες που φοράνε μίνι (ψευδοστορικές-ψευδομυθολογικές για να μην παρεξηγούμαστε)

10. Βλέπω ταινίες σπλάτερ κ τρόμου γενικά.

11. Είμαι ανορθόγραφος.

12. Ξεκινάω να κάνω κάτι με ενθουσιασμό αλλα αν βαρεθώ το παρατ
 
Thor είπε:
7. Αν ξεκινήσεις να μου μίλάς για πράγματα που δεν με ενδιαφέρουν κόβω επαφή με το περιβάλλον και 15" μετά δεν θυμάμαι ουτε ότι έγινε η συζήτηση.

8. Ονειροπολώ.
Το 7 (+8 μαζί) είναι χαρακτηρηστικό των όντων με νοημοσύνη. Εγώ επίσης όταν μου μιλάνε για 15' συνεχόμενα ο εγκέφαλός μου πέφτει για ύπνο (αρχίζει το 8). :)
 
Πίσω
Μπλουζα