Μια βοηθεια για τα βιβλια της Αγκαθα Κριστι

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.814
Πριν καποια χρονια ειχα μια μικρη συλλογη με βιβλια της Αγκαθα κριστι την οποια χαρισα σε μια φιλη μου γιατι ειχα καποια βιβλια που δεν ειχε οποτε με αυτα ολοκληρωσε την συλλογη της και ολα μια χαρα.Αυτο το διαστημα με επιασε μια τρελα να διαβασω βιβλια της Αγκαθα κριστι ειδικα αυτα με τον αγαπημενο πουαρο οποτε και βρηκα μια μεγαλη συλλογη με βιβλια της σε PDF και ξεκινησα να τα χωρισω σε συγκεκριμενους φακελους οσα δηλαδη ειναι του πουαρο σε εναν φακελο οσα ειναι της μις μαρπλ σε αλλον φακελο κλπ.Το θεμα ομως ειναι πως εχω χασει την μπαλα γιατι ξεκινησα να τα βαζω στους φακελους συμφωνα με την λιστα του link που θα βαλω παρακατω ομως στην λιστα αυτη δεν υπαρχουν βιβλια του πουαρο για παραδειγμα που εγω εχω μεσα στα PDF οπως και καποια που δεν εχω φυσικα και ολο αυτο με εχει μπερδεψει και δεν μπορω να κανω σωστη δουλεια.

Επειδη λοιπον στο forum υπαρχουν ατομα που γνωριζουν παρα πολλα πραγματα για την αγκαθα κριστι τα βιβλια της κλπ θα ηθελα οποιος/οποια εχει την ορεξη να βαλει αν υπαρχει πουθενα την ολοκληρωμενη και σωστη λιστα με τα βιβλια της αγκαθα κριστι αν φαινεται και ποια ειναι του πουαρο,της μις μαρπλ κλπ ακομα καλυτερα η αν δεν υπαρχει καπου μια τετοια λιστα οποιος/οποια μπορει ας γραψει μια λιστα με το ποια βιβλια ειναι του πουαρο ποια της μις μαρπλ και ολα τα αλλα μαζι ωστε να τα χωρισω σε 3 φακελους να δω ποια εχω ποια με λειπουν και να βγαλω επιτελους μια ακρη.Ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον/οποια κατσει και ασχοληθει με αυτο που ζηταω.

 
@metalcandyman Δες παρακατω αυτη τη λιστα που ειχα ετοιμασει στο πρωτο σχολιο για τα βιβλια της Αγκαθα, μηπως σε βοηθησει:

 
Χιλια ευχαριστω bambi ειναι ακριβως αυτο που ηθελα τα χωρισα σε κατηγοριες και ολα μια χαρα τωρα ξερω ακριβως ποια με λειπουν.
 
Χιλια ευχαριστω bambi ειναι ακριβως αυτο που ηθελα τα χωρισα σε κατηγοριες και ολα μια χαρα τωρα ξερω ακριβως ποια με λειπουν.
Αν δεις στις εκδόσεις λυχνάρι στην πρώτη σελίδα τα έχει όλα χωρισμένα της Μις Μαρπλ του Πουαρο της Τουμπενς. Και ή μπαμπι έχει κάνει καλή δουλειά στο εν λόγω θρεντ. Τα χάρισες; Πολύτιμο δώρο
 
Nαι αριαδνη τα χαρισα.Η φιλη μου αυτη εχει τα παντα απο αγκαθα κριστι εχει τα ιδια βιβλια σε οτι εκδοση κυκλοφορουν εχει τα ξενογλωσσα εχει γενικα μεγαλη τρελα και αρκετα απο αυτα που ειχα δεν τα ειχε λογο του οτι εχουν εξαντληθει εδω και χρονια οποτε κριμα μια τετοια συλλογη να μην ειναι ολοκληρωμενη και την στιγμη που εγω δεν τα ειχα για συλλογη εμενα η τρελα μου ειναι ο stephen king και εκει εχω συλλογη και τα παντα ολα.Επειδη ομως μαρεσουν τα βιβλια της αγκαθα κριστι θα τα ηθελα εστω σε pdf γιαυτο και τα εψαξα τα βρηκα και υπαρχουν καποια που δεν εχω και ψανω κανεναν αλλον που μπορει να εχει και αυτος βιβλια σε pdf.
 
Είσαι πολύ καλός φίλος Μπιλυ ! Μπράβο σου , είναι διαμάντια οι παλιές εκδόσεις .
 
Πίσω
Μπλουζα