Μια γυναικάρα για το μπαμπά - Milk Money (1994)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.256
Αντιδράσεις
6.019
Κωμωδία παραγωγής 1994 σε σκηνοθεσία Richard Benjamin με τους Melanie Griffith, Ed Harris, Michael Patrick Carter, Adam LaVorgna και άλλους ηθοποιούς.

Ένα αγοράκι (Michael Patrick Carter) , oρφανό από μητέρα, στο κατώφλι της εφηβείας, σκέφτεται με τους φίλους του ένα σχέδιο να δουν μια γυμνή γυναίκα. Κατεβαίνουν στην πόλη με τα ποδήλατά τους και γνωρίζουν την ιερόδουλη V (Melanie Griffith). Το αγόρι πιστεύει ότι βρήκε στο πρόσωπο της ιερόδουλης την ιδανική σύζυγο για το μπαμπά του (Εd Harris).
 
Αυτό που μου αρέσει είναι η ακριβής μετάφραση του αγγλικού τίτλου στα ελληνικά :rofl:

Δεν έχω δει την ταινία, αλλά η Melanie Griffith θα ήταν μάλλον αποτυχημένη αν ασκούσε αυτό το επάγγελμα...
 
Ψιλοβλέποταν σαν ταινία,του στυλ είναι μεσημέρι και δεν έχω τι να κάνω, αν και δεν διεκδικούσε δάφνες. Ούτε που ήξερα τον αγγλικό τίτλο.
 
elephadas είπε:
Αυτό που μου αρέσει είναι η ακριβής μετάφραση του αγγλικού τίτλου στα ελληνικά :rofl:
Δεν έχω δει την ταινία, αλλά η Melanie Griffith θα ήταν μάλλον αποτυχημένη αν ασκούσε αυτό το επάγγελμα...
ναι πραγματι η μεταφραση του αγγλικου τιτλου στα ελληνικα...ειναι ακυρη
 
Πίσω
Μπλουζα