Μικροί - Μεγάλοι

Πολύ ωραία σειρά και κριμα που δεν υπάρχει αντίστοιχο κόνσεπτ σήμερα. Πλάκα πλάκα η κρατική τηλεόραση έβαζε ωραίες εκπομπές.
 
Πράγματι η εκπομπή ήταν πολύ ωραία και θυμάμαι δεν έχανα επεισόδιο κάθε Κυριακή. Συμφωνώ και εγώ ότι υπήρχαν τότε ενδιαφέρουσες εκπομπές. Λίγα χρόνια μετά την άφιξη της ιδιωτικής tv άρχισε ο κατήφορος....
 
johnny19818 είπε:
Πολύ ωραία σειρά και κριμα που δεν υπάρχει αντίστοιχο κόνσεπτ σήμερα. Πλάκα πλάκα η κρατική τηλεόραση έβαζε ωραίες εκπομπές.
Όντως δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σήμερα....και όπου υπάρχει κάτι που πάει ίσως λίγο να το θυμίσει (π.χ Οικογενειακές ιστορίες στον Alpha) είναι πολύ η χαμηλή η ποιότητα και στερημένο από κάθε στοιχείο ανάλυσης
 
Εξαιρετική εκπομπή που θυμάμαι ότι παρότι τα σκληρά μερικές φορές θέματα που ακουμπούσε τη βλέπαμε όλοι μαζί οικογενειακώς.

Υπήρχε άλλο επίπεδο τότε, δεν είναι τυχαίο ότι την εκπομπή παρουσίαζε ο Θ.Παπαγεωργίου, σήμερα ποιος θα μπορούσε να κρατήσει ένα σοβαρό επίπεδο σε μια αντίστοιχη εκπομπή?

Αν και πολύ μικρός τότε η μουσική των τίτλων μου έχει μείνει ακόμα στο μυαλό!!
 
Θυμάμαι που την έβλεπα αλλά νομίζω αναγκαστικά καθώς στο χωριό δεν πιάναμε άλλο κανάλι πέρα από την ΕΡΤ1 οπότε ήταν μονόδρομος. Εκ των υστέρων άρχησα να την εκτιμώ αλλά τότε την έβρισκα αρκετά βαρετή.
 
thanos75 είπε:
Όντως δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σήμερα....και όπου υπάρχει κάτι που πάει ίσως λίγο να το θυμίσει (π.χ Οικογενειακές ιστορίες στον Alpha) είναι πολύ η χαμηλή η ποιότητα και στερημένο από κάθε στοιχείο ανάλυσης
Το ωραίο στην συγκεκριμένη εκπομπή ήταν ότι έβλεπαν κομμάτι κομμάτι την ταινία και μετά σχολίαζαν τα επι μέρους γεγονότα. Τόσο απλά! Δύσκολο είναι να γίνει κάτι αντίστοιχο σήμερα;
 
johnny19818 είπε:
Το ωραίο στην συγκεκριμένη εκπομπή ήταν ότι έβλεπαν κομμάτι κομμάτι την ταινία και μετά σχολίαζαν τα επι μέρους γεγονότα. Τόσο απλά! Δύσκολο είναι να γίνει κάτι αντίστοιχο σήμερα;
Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα φίλε μου....μένουμε πια στην εντύπωση της εικόνας και δεν αναλύουμε τίποτα πια. Ο αναλυτικός λόγος έχει εξοβελιστεί πια από τη τηλεοπτικό σκηνικό. Με άλλα λόγια δεν είναι δύσκολο...δεν θέλουν!!!
 
Όταν προβλήθηκε σε επανάληψη στην κρατική τηλεόραση η σειρά, την έγραφα στο βίντεο μερικές φορές και την έβλεπα αργότερα παραλείποντας όμως τα κομμάτια που γινόταν συζήτηση του παρουσιαστή και του κοινού και βλέποντας μόνο την ιστορία που παρουσιαζόταν κάθε φορά.
 
αυτο δεν το θυμαμαι το remake με την λιλα καφανταρη ομως που επαιζε καποτε στο μεγκα το ειχα δει και μου φαινοταν χαλια για καποιο λογο http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B5%C E%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82_%CF%85%CF%80%CE%BF%CE %B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82_%281999%29 βρηκα και ενα αποσπασμα

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μια οκοκληρωμένη εκπομπή για "χρόνια πολλά" 

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε κάποια φάση της σειράς την κόρη έκανε η Μαρί Κωνσταντάτου, η μετέπειτα κυρία Μίνωα Κυριακού, με αδερφό τον Γιάννη Σαββιδάκη.


Φοντανα : "Σε κάποια φάση της σειράς την κόρη έκανε η Μαρί Κωνσταντάτου, η μετέπειτα κυρία Μίνωα Κυριακού, με αδερφό τον Γιάννη Σαββιδάκη"

Κ γω το σκεφτόμουν... αλλα δεν θυμόμουν τον τίτλο της εκπομπής!

Μαρί Κωνσταντάτου μια ξανθιά όμορφη κοπελίτσα... (γυναίκα του Μ.Κυριακού..(ΑΝΤ-1) Πολύ μεγάλη διαφορά ηλικείας...:rolleyes::rolleyes: τες πα.... )
μαλλον θα λετε γι αυτο το επεισοδιο

μικροι μεγαλοι Μαρι Κωσταντατου

 
Παιδιά η ηθοποιός Λυδία Ηλιόπουλου είπε ότι έχει όλα τα επεισόδια σχεδόν, λόγω πνευματικών δικαιωμάτων προσπάθησε να τα ανεβάσει στο YouTube, αλλά δεν μπόρεσε. Μια συνέντευξη εδώ στο retromaniax ας την πάρουμε
 
Νεότερα σας μεταφέρω. Η Λυδία Ηλιόπουλου σε σχόλιο στο YouTube ανέφερε, ότι η αιτία που δεν μπορεί να ανεβάσει επεισόδια, είναι η μουσική επιμέλεια της σειράς. Είπε επίσης ότι την έχει η ΕΡΤ την σειρά όλη, δεν την σβήσανε.
 
Κύριοι διαχειριστές και συντονιστές, μια συνέντευξη επείγοντος να πάρουμε από την κυρία Ηλιοπουλου
 
Κύριοι διαχειριστές και συντονιστές, μια συνέντευξη επείγοντος να πάρουμε από την κυρία Ηλιοπουλου
Σε τέτοια περίοδο, κάτι τέτοιο είναι δύσκολα υλοποιήσιμο. Μη σπαμάρεις, λοιπόν, συνέχεια το ίδιο πράγμα, δεν έχει νόημα!
 
Kαλή σειρά με σοβαρότητα. Καμιά σχέση με τις ανεκδιήγητες " οικογενειακές ιστορίες "...
RIO εχεις απόλυτο δίκιο για αυτο το υπερσκουπίδι που παίζεται σχεδόν μια δεκαετία απ' την τηλεόραση του ALPHA,που μάλιστα πήρε και κρατική επιχορήγηση για τον περσινό αλλά (δυστυχώς) και για τον φετινό κύκλο απ΄τον ΕΚΟΜΕ (για αυτό και τα εκατοντάδες περσινά καθημερινά επεισόδια). Mου το είπε μια γνωστή μου που μια φίλη της εργάζεται στην συγκεκριμένη υπηρεσία και φρίκαρα.
 
Πίσω
Μπλουζα