Ο Φρου Φρου και ο Ξυλουργός - Meister Eder un sein Pumuckl (1982)

pumuckl2.gif


Pumuckl-vormSpiegel.jpg
 
Αν δεν κάνω λάθος το αγαπημένο του γεύμα ήταν η λατρεμένη πουτίγκα.

pumuckltopol0.jpg
 
Φρου Φρου!!!

Τον Φρου Φρου τον θυμάται κανείς? Μου έκανε εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί ώς τώρα (εκτός κι αν δεν το είδα...)... Έχω ψάξει αλλα δεν βρήκα τίποτα στο διαδύκτιο...Ξέρει κάποιος κάτι?
 
φρου-φρου for ever, παντα τον εβλεπα
 
MamaMyrto αν κάνεις αναζήτηση εντός του GRM θα βρεις ήδη δυο σχετικά θρεντάκια (εδώ και εδώ).Ευκαιρία οι mods να κάνουν μια σύμπτυξη! ;)

Υ.Σ.Καλωσόρισες MamaMyrto στο φορουμάκι μας!!!:wavey:
 
Καλώς σας βρήκα Cndy!

Ευχαριστώ για την κατατόπιση!!!

Είχανε βγεί και τσίχλες Φρου Φρου που είχαν μια πολύ χαρακτηριστική όξινη γεύση...καθώς και το άρωμά τους ήταν ιδιέταιρο...ήταν έντονο φούξια το χρώμα τους...οι αγαπημένες μου!!!

[edit] copyrights [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bi-bi είπε:
Αν δεν κάνω λάθος το αγαπημένο του γεύμα ήταν η λατρεμένη πουτίγκα.
pumuckltopol0.jpg
Τώρα που το ξέθαψε η MamaMyrto και το διάβασα ξανά,θυμήθηκα ένα επεισόδιο που ο Φρου-φρου είχε φάει πολύ πουτίγκα και είχε γίνει πράσινος.:alien:
 
Εγώ θυμάμαι ένα άλλο που τον είχε ρουφήξει η αποχέτευση της μπανιέρας και δεν ήξερε κανείς τι απόγινε για μέρες... πολύ κλάμα!!!
 
αχαχαχαχαχαχααααααααα!!!!!!:biglaugh:

τα παιδικα σου τραυματα!!
 
Εγώ θυμάμαι ένα άλλο επεισόδιο, που ο Φρου-Φρου είχε τρελλαθεί να φάει...γουρουνόπαιδο (=γουρουνόπουλο)!

Καλά, κορυφαίο παιδικό! Τρελλό γέλιο!!
 
Αντε να ξανακανουμε την ιδια κουβεντα αλλη μια. :)

Συμφωνα λοιπον με τους Κανονισμους Λειτουργιας που υποθετω οτι εχετε διαβασει ολοι :rolleyes: δεν διακινουμε εδω copyrighted υλικο - δεν αναφερουμε οτι το κατεχουμε - δεν το ζηταμε και ΔΕΝ δινουμε πουθενα και για κανενα λογο direct links σε αυτο.

Γνωριζοντας τα παραπανω, το link που εδωσε ο TSR250 για το Φρου Φρου και οδηγει στον tracker Blue Whitegt θα διαγραφει. Δεν με ευχαριστει κατι τετοιο - ξερω οτι ολα αυτα γινονται απο αγαπη και μονο στις σειρες που μεγαλωσαμε - και προσωπικα ευχαριστω τον uploader ο οποιος ειναι και μελος μας εδω - αλλα το γεγονος οτι μιλαμε για υλικο με copyright που θα μπορουσε να βαλει σε περιπετειες οσους ασχολουνται μαζι του , παραμενει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι αλλά μεσω YouToube δεν έχουμε πρόβλημα...ε? Έχουμε?
 
Μεσω του youtube δεν εχουμε αμεσο προβλημα λογω του οτι το ιδιο το youtube εχει ερθει σε συμφωνιες με τις μεγαλυτερες εταιρειες θεαματος και κατα εναν τροπο καλυπτοντας τον εαυτο του που "φιλοξενει" στους servers του το οποιο υλικο ανεβαζουμε - καλυπτει και εμας που τους χρησιμοποιουμε.

Φυσικα προκυπτουν διαφορα οταν αναφερομαστε σε σειρες πχ μεταγλωτισμενες στα Ελληνικα, γιατι εκει μεσολαβει και ο φορεας που εκανε την παραγωγη (πχ η ΕΡΤ) ο οποιος δεν εχει ερθει σε καμια συμφωνια με το youtube.

Η προηγουμενη παρατηρηση μου ομως MamaMyrto πηγαινε πρωτον στο οτι αναφερθηκε (προσφερθηκε) direct link στο Blue-Whitegt απο τον tsr250 και αυτο απαγορευεται δια ροπαλου στο GRM, και δευτερον στο οτι "ζητηθηκε" απο σενα ,φανερα, τετοιο υλικο. Μπορειτε παντα να στελνετε ενα pm στον χρηστη που θελετε και να κανονισετε το οτιδηποτε - χωρις καμια αναμειξη του forum.

Μπορει να ακουγεται αρκετα στρουθοκαμηλιστικο αυτο - αλλα πιστεψε με δεν θελουμε καν να ξερουμε το οτιδηποτε εχει σχεση με διακινηση copyrighted υλικου. Σου μιλουν οι καμμενοι :)
 
Ο.Κ. ! Συγνωμη! Ο ενθουσιασμός...καταλαβαίνεις...

Όσο για τα πνευματικά δικαιώματα...πριν 8 μήνες τελείωσα πτυχιακή εργασία με θέμα ''πνευματικά διακαιώματα στο ιντερνετ'' ... κράξε με διπλά λοιπον...!!! Απλά ρώτησα για το YouTube διότι δεν ήξερα εάν καλύπτεται σίγουρα το φόρουμ εάν δίνει λινκ για άλλη πηγή που ...μπλα μπλα μπλα...καταλαβες...

Συγνώμη κύριε Τελαμώνα.Στόκο:sad: !

Δεν θέλαμε να δημιουργήσουμε τόση φασαρία!
 
Μα δεν δημιουργησατε καμια φασαρια κυρια Myrto, δουλεια μου ειναι να ενημερωνω (και να πρηζω) τα μελη μας για το πως δουλευει το forum. :)

Μαλιαθε η γλωθα μου πια... :p
 
Μamamyrto αυτό το επεισόδιο με την μπανιέρα και την αποχέτευση το θυμάμαι και εγώ.
 
"κανει κρυο ριχνει χιονι και το φρου φρουδακι σου κρυώνει"

μια ατακα απο τη σειρά που θυμάμαι. η σειρά αυτή με εκανε φανατικό της πουτιγκας και καποια κιλά βαρύτερο...
 
και ομως η πειρατια μπορει να εχει θεση στο retromaniax!!!αρκει να αφορα σα θεμα τους πειρατικους ραδιοφωνικους σταθμους του 80:)........
 
Φρουφρου

Ειχα δυσκολια να βρω τον φρουφρου καθοτι δεν ηξερα πως λεγεται στο πρωτοτυπο

http://www.pumuckl.de/

Καταλαβα γιατι στην ελληνικη μεταγλωττιση εγινε Φρουφρου.. 'πούμουκ(α)λ' ειναι χάλια :Ρ
 
http://www.youtube.com/watch?v=aVR1qmlmoc4

Kάποιος το ανέβασε (μάλλον από το ψηφιακό της ερτ)

ο Μπαρμπούλης Eder είναι ο ηθοποιός Δημήτρης Ιωακειμήδης (σε μια βιντεοταινία του Ταμτάκου έπαιζε τον χαραμοφάη γαμπρό που ζήταγε λεφτά για stock house)
 
Πίσω
Μπλουζα