Ο γάμος μου

Και... Ιδού... Η ποιότητα της φωτογραφίας βέβαια δεν είναι καλή μιας που είναι από κινητό (δεν ήθελα να την ξεκολλήσω από το άλμπουμ) αλλά παίρνετε μια ιδέα.Προβολή συνημμένου 246038
Κούκλα νύφη και βινταζ , βεβαίως βεβαίως, ευχαριστούμε που μοιράστηκες την φωτο
 
@marysuz73 Tι ομορφη νυφη που ησουν! Σαν πριγκιπισσα!
Μια ωραια γυναικα με ενα νυφικο σικ και επιβλητικο. Πολυ μου αρεσει που ειχε και μακρια μανικια το νυφικο σου γιατι σημερα βλεπουμε μονο στραπλες και τιραντακια ακομα και το καταχειμωνο.
Σε ευχαριστω πολυ και προσωπικα που εμπλουτισες το παρον θεμα με τη δικη σου φωτογραφια. Για μενα, ενα τετοιο νυφικο δεν ειναι ρετρο. Ειναι διαχρονικο.
 
Ευχαριστώ πολύ Bambi!! Εκείνη την εποχή, κι από τα περιοδικά που αγόραζα για έρευνα αγοράς, ήταν σχεδόν κανόνας τα μακριά μανίκια και τα νυφικά αυτού του τύπου. Μετά άλλαξε το θέμα....
 
Ευχαριστώ πολύ Bambi!! Εκείνη την εποχή, κι από τα περιοδικά που αγόραζα για έρευνα αγοράς, ήταν σχεδόν κανόνας τα μακριά μανίκια και τα νυφικά αυτού του τύπου. Μετά άλλαξε το θέμα....
Ετσι ακριβως. Ελπιζω να επανελθει αυτη η υπεροχη μοδα. Περασαν τοσα χρονια και θα ηθελα να την ξαναδω.
 
Δεν είναι θέμα μόδας αλλά αξιοπρέπειας και σεβασμού στο μυστήριο.
Πολυ σωστα μιλας. Δεν γινεται να μπαινεις σε ιερο χωρο με στραπλες και εξωπλατα. Για αυτες τις δουλειες υπαρχει το δημαρχειο.
 
Παραμυθένιο... κι εμένα μου αρέσει πολύ. Αγόραζα μανιωδώς το περιοδικό Modern Bride (USA edition) και είχε πολλά νυφικά Eve of Milady μέσα καθώς και τους αγαπημένους μου οίκους House of Bianchi και Moonlight.
 
Κοιτα συμπτωση κι εγώ Σεπτεμβρη παντρευτηκα...

Ομοιως δεκαετια '90.
2 φορες μας εστησε ο ρασοφορος για τις αδειες και την 3η οταν τον πετυχαμε μας το επιαζε δυσκολος πως δεν μπορει τωρα,τον ποναει το χερι του κλπ, νευριασα και του λεω "την προηγουμενη μας εστησες και μαθαμε ειχες παει λαϊκη, ε τι περιμενες να ερθουμε να σε ψαχνουμε αναμεσα στις ντοματες;"
Γυριζω στην δικαι μου και στους 2 μαρτυρες ''σας τα ειπα να παμε να κανουμε πολιτικο,εγω δεν ξαναρχομαι, φευγω" και την κοπαναω απο το γραφειο, απο πισω οι 2 μαρτυρες να με κυνηγανε ''ρε συ τι κανεις; " και ενω εχω βαλει μπρος βγαινει η δικια μου και φωναζει ''ελατε πισω". Σφιγμενος απο τα νευρα πηγα μεσα και τελικα υπογραψαμε, με κοιταει μια ο παπας τον στραβοκοιταω κι εγω αλλα δεν ειπε τιποτα. Εκ των υστερων εμαθα πως ειπε στην δικια μου οταν ημουν εξω ''σαν πολυ ζορικο τον βλεπω τον δικο σου". :D
 
O Γαμος μου? "Σαν ναμουνα υποδικος που περιμενει δικη"
Τι θυμαμαι απο εκεινη την ημερα. Φορουσα μαυρα, φορουσε ασπρα. Εγιναν τα κεφια και τα γουστα ολων των υπολοιπων, εκτος απο τα δικα μου και της γυναικας μου.
Γαμοι, βαφτησια, αγιοι Βαλεντινοι κτλ επινοησεις των επιτηδειων για να σε αρμεγουν κανονικα. Ποσοι πολυελαιοι θαναι αναμενοι. ποσες ανθοστηλες θα βαλουμε, μονο η διπλο τουλι στις μπομπονιερες?
Χιλιες φορες καλυτερα τα χρηματα του γαμου να διατεθουν στο να γινει ο μηνας του μελιτος διμηνος η τριμηνος για το ζευγαρι βεβαια.
Μωρε, ξανακανε με νυφη, να δεις πως ξερω να καμαρωνω
 
Τελευταία επεξεργασία:
το 2005 περίπου τέτοια εποχή παντρεύονταν ένας πρώτος ξάδελφος κάπου στην Γλυφάδα. Επειδή οι γονείς του είναι μόνο με παραδοσιακά και τίποτα άλλο περίμενα να ακούσω τα γνωστά. Αντ' αυτού όμως άκουσα κομματάρες (ανάμεσα στα ξένα χορευτικά που συνηθίζουν στους γάμους τα τελευταία χρόνια) ,από ονόματα όπως Stranglers,Los Lobos,XTC,Violent Femmes,μέχρι και Sonic Youth (ως Ciccone Youth) την διασκευή τους στο Addicted To Love (απ' το Whitey Album) έβαλε,καθώς και ένα σωρό άλλα που δεν περίμενα με τίποτα να βάλει ο ξάδερφος και η σύζυγος του μέσω του dj. Τα γνωστά παραδοσιακά (καμιά δεκαριά όλα κι όλα) τα έβαλε στην αρχή και μετά τέλος.
 
Και... Ιδού... Η ποιότητα της φωτογραφίας βέβαια δεν είναι καλή μιας που είναι από κινητό (δεν ήθελα να την ξεκολλήσω από το άλμπουμ) αλλά παίρνετε μια ιδέα.Προβολή συνημμένου 246038
Πολύ όμορφη νύφη! Και πολύ διαχρονική επιλογή σχεδίου! Προσωπικά θεωρω τα νυφικά με μανίκια πολύ πιο εντυπωσιακά!
 
Πίσω
Μπλουζα