Παλιό λογισμικό του αρχαίου καιρού

hotdog

Retro Member
Joined
5 Απρ 2020
Μηνύματα
120
Αντιδράσεις
104
Καλησπερα σας ανοιγω αυτο το θεμα εδω περα για να με βοηθησετε αν τυχον μπορειτε και γνωριζετε χωρις ειρωνικα σχολιακα του τυπου τι τα θες τα παλια ρε φιλε ο κοσμος προχωραει μπροστα κλπ. Γουστο μου και καπελο μου.
Ψαχνω να βρω και να αγορασω σε λογικες τιμες παντοτε. Τις ελληνικες εκδοσεις των παρακατω (δεν ξερω αν κυκλοφορησαν καν στην Ελλαδα - Ελληνικη αγορα)



Αναφορά σε κείμενο


Office 1.5 Word 1.1, Excel 3.0, PowerPoint 2.0
Office 1.6 Word 1.1, Excel 3.0, PowerPoint 2.0, Mail 2.1
Office 3.0 Word 2.0c, Excel 4.0, PowerPoint 3.0, Mail 3.0
Office 4.0 Word 6.0, Excel 4.0, PowerPoint 3.0, Mail 3.1
Office 4.3 Word 6.0, Excel 5.0, PowerPoint 4.0, Mail 3.2, Access 2.0

*************************************************************************************
Windows 1.00
Windows 2.0
Windows 3.0
OS/2

Για καθαρο retro σκοπους και συλλεκτικους. Αφου ειμαι τρελος για δεσιμο .
Περα απο την πλακα παιδια κανω μεγαλες προσπαθιες να βρω αυτες τις σπανιες εκδοσεις των Microsoft Office που βγηκαν χωρια εκεινη την εποχη πραγματικα ομως.
Ηδη βρηκα ολες τις εκδοσεις των windows σε αυθεντικα cd/dvd rom απο περσι τον Απριλιο που ξεκινησα να τα ψαχνω στο eBay φανηκα τυχερος και επεσα μεσα.
Φυσικα θα μου πειτε δεν ειναι τοσο παλια οσο να τα πουλατε αλλα ολοι και ολες μας ειμαστε χρηστες των windows απο τον καιρο εκεινο που ακομη τα macitosh φαινοντουσαν χρυσαφι ακριβο μπροστα τους.
Ισως θυμουνται οι παλιοτεροι **************
Για τα ελληνικα windows πριν απο τα 95 βγηκε καποια εκδοση ειδικη τοτε και μπορουσες να γραφεις ελληνικα κειμενα λατινικα γραμματα στα προηγουμενα windows 3.1 π.χ. ή βγηκαν ολοκληρωμενα πακετα των windows με υποστηρηξη ελληνικων ; Δισκεττες του Πουλιαδης ΛΤΔ ;
Κοιταξτε ρε παιδια στις αποθηκες σας ρωτηστε παλιους συνεργατες σας φιλους σας μπας και μου βρειτε αυτα που ψαχνω. Ολοκληρο retromaniax.gr ολο και καποιος θα κρατησε θα θυμαται θα εχει κατι απο τα περασμενα χρονια ως fun των παλιων Microsoft softwares windows and office.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα