Ποιο τεύχος του Phoenix σας άρεσε περισσότερο ως τώρα όσον αφορά το Layout

Ποιο τεύχος του Phoenix σας άρεσε περισσότερο ως τώρα όσον αφορά το Layout

  • Phoenix 1

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Phoenix 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Phoenix 3

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Phoenix 4

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Phoenix 5

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Λοιπόν, χωρίς φυσικά να ακυρώνω τους αρχισυντάκτες των υπόλοιπων τευχών θα πω οτι, αγαπημένο μου τεύχος είναι το 1ο, για πολλούς και διαφόρους λόγους:

* Ήταν η πρώτη φορά που μαζευτήκαμε για να φτιάξουμε κάτι τέτοιο και θεωρώ πως δώσαμε το 101% από το μεράκι μας...

* Το DTP (ειδικά των reviews), ήταν χάρμα οφθαλμών! Φορτωμένο πολύ βέβαια, αλλά "παιχνιδιάρικο"!

* Είχε τη δικετούλα με τις πληροφορίες για το κάθε παιχνίδι (στα reviews πάντα)...

* Είχε πολύ όμορφο στήσιμο στις βαθμολογίες του κάθε παιχνιδιού (μασκώτ)...

* Έίχε ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ στα reviews...

* Γενικότερα σαν DTP, μου αρέσει πολύ, χωρίς να αποκλείω ένα άλλου είδους DTP, για τα επόμενα τεύχη...

Ακόμα και σήμερα, το θεωρώ αξεπέραστο, όχι μόνο από τα υπόλοιπα, αλλά και από άλλα περιοδικά!!!

Ίσως να ακούγομαι ρομαντικός που τα λέω αυτά, αλλά έτσι νιώθω...

Επίσης χαιρετίζω την επιστροφή του Shock, στο περιοδικό! :thumbup:

Άντε να δούμε το επόμενο, πολύ σύντομα! (Δουλεύω πάνω σε αυτό)... ;)
 
Επρεπε να βαλετε ακομα ενα εικονιδιο που να γραφει "ΟΛΑ!" :)

Λοιπον και εγω λεω το πρωτο τευχος μιας οντως ειναι πιο παιχιδιαρικο οπως αναφερει και ο DINO!!
 
Shock είπε:
Μη μπερδεύουμε offset και εκτυπωτικά και τα συναφή. Ας μείνουμε στο θέμα
Αντώνη μου, τη γνώμη μου είπα, και όχι για κακό, πάνω στο ζήτημα, επειδή ακριβώς διατυπώθηκε η πιθανότητα να βγαίνει το Phoenix εκτυπωμένο. Σε περιοδικά εργαζόμουν και ξέρω τι ζόρι τράβαγαν με τα τυπογραφεία που τους ζήταγαν κάθε μήνα ότι τους κατέβαινε.

Δεν μπορώ να καταλάβω, ελπίζω ειλικρινά να μην έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου, γιατί εγώ σε εκτιμώ ιδιαίτερα και το ξέρεις αυτό, από τη πρώτη στιγμή που γραφτήκαμε εδώ.
 
Δεν νομιζω να πηγαινε σε εσενα προσωπικα βρε.

Απλα ειναι καλη φαση να βρουμε μια προτυποποιηση στο περιοδικο (γραμματοσειρα, στηλες, στυλ κτλ). Tα αλλα ειναι πιο ευκολα μετα.

Ασχετο. Αντωνη οποτε μπορεσεις θα κανεις μια προσπαθεια να SEDαρεις το regexp να δουμε αν γινει δουλεια plz? thx
 
Α, α, α!!!!!!!!!!!!

Πολύ ωραίο φαίνεται!!!!!!!!!!!

Εκτύπωση με laser; Διότι βλέπω γυαλάδα πάνω στο μαύρο και τρελαίνομαι!!!!!!

Πάντως μετά το πρώτο κι εγώ το τρίτο θα διάλεγα, αλλά είναι μεγάλη η διαφορά που έχουν (ως προς το στυλ) .

Ο-Μ-Ο-Ρ-Φ-Α!!!!!!!!!!!
 
Paspartoo είπε:
Την αλλη φορα θα διαλεξω το 1 για να μην δημιουργουνται αποριες ;)
Έτσι μπράβο, είναι σίγουρα και πιό ξεκούραστο από το να μου λύσεις την απορία... :p
 
Έτσι μπράβο, είναι σίγουρα και πιό ξεκούραστο από το να μου λύσεις την απορία... :p
???


Wally είπε:
Εγω πιστευω οτι η χρυση τομη μεταξυ φορτωμενου (τα 2 πρωτα) και σπαρτιατικου (το 5ο) ειναι το τριτο τευχος.Απλο, καθαρο, τριστηλο με εμφανεις επιρροες απο Edge.

Paspartoo είπε:
Xωρις να θελω να πω οτι τα υπολοιπα δεν ηταν καλα - ξεχωριζω το 3ο για τους λογους που ανεφερε και ο Wally.

Αν χρειαστεις και αλλη εξηγηση/αιτιολογια/απολογια Γιατρε μου - θα πρεπει να μου δωσεις και εναν αριθμο fax ;)
 
Ίσως λίγο άσχετο με το layout το σχόλιό μου, αλλά αφού σας ενδιαφέρει η εμφάνιση του περιοδικού και η εντύπωση που κάνει στο "μάτι" του αναγνώστη, τότε θα ήταν καλό να ήταν κάπως πιο επιμελημένα τα κείμενα σχετικά με την ορθή χρήση της γλώσσας.

Όσο προσεγμένα και να είναι τα γραφικά ή το περιεχόμενο των άρθρων, η συνολική εικόνα "χάνει" αν υπάρχουν λάθη στη γλώσσα. Η προσπάθεια που γίνεται όμως είναι αρκετά αξιόλογη, ώστε είναι κρίμα να χάνει στις λεπτομέρειες (λεπτομέρειες μεν, σημαντικές δε για μερικούς).

(Ταπεινή γνώμη ενός όχι και τόσο... φανατικού αναγνώστη του Phoenix :) )
 
metsgr, έχεις απόλυτο δίκιο.

Στο τεύχος 5 έγινε σημαντική προσπάθεια (thanks, Άλκη!) να εξαλειφθούν τέτοιου είδους λάθη. Δεν ξέρω αν φαίνεται η διαφορά σε σχέση με τα παλιότερα τεύχη...
 
Χωρίς να θέλω φυσικά σε καμία περίπτωση να αδικήσω τα άλλα παιδιά που κάνανε πραγματικά ό,τι μπορούσαν στα τεύχη που ακολούθησαν,το 1ο τεύχος δε παύει να είναι μακράν η καλύτερη προσπάθεια-αποτέλεσμα που έχω δει έως τώρα... :)
 
Τσα!!! :D

Κρατάω από το θέμα αυτό, τη διάθεση του Shock να αναλάβει κάποιο επόμενο τεύχος (jose όπως λέει και ο billy) και φυσικά την απόλυτη κυριαρχία του 1ου τεύχους, όπως φαίνεται από τα αποτελέσματα! :clap:

Ά! Και μη ξεχάσω:

ChrisTOS είπε:
Προσωπικά λάτρεψα το 6ο και πιστεύω ότι το 7ο θα ναι ακόμα καλύτερο.
Όταν έκανε το σχόλιο αυτό ο ChrisTOS, δεν είχαν κυκλοφορήσει το 6 και το 7, οπότε τον ευχαριστώ πολύ για ότι είπε για το 6ο και φαντάζομαι, και ο Wally για το 7ο!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα