Ρετρό παιδική κολώνια Donald

bambinella100 σ' ευχαριστω για την απαντηση,ειχα μια κρυφη ελπιδα οτι θα υπαρχει ακομα..

τουλαχιστον βρηκα ενα βιντεο της ταινιας " η αγαπη μας " που η Αλικη πηγαινει δωρο ενα σετ Donald στη Στυλιανοπουλου για το μωρο της,το σετ εμφανιζεται στα 5.22 λεπτα

[edit] dead video [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Εχω να τη δω πολλα χρονια σε καποιο καταστημα η φαρμακειο. Απο αυτο το γεγονος και μονο, συμπεραινω οτι δεν κυκλοφορει πλεον.Μακαρι ομως να πεφτω εξω γιατι πραγματικα ηταν υπεροχη!
Όντως ήταν υπέροχη, τη χρησιμοποιούσα και εγώ ως παιδάκι...θυμάμαι ακόμα τη συσκευασία με το μωράκι...κρίμα που δεν σκέφθηκα ποτέ να κρατήσω κάποιες συσκευασίες παλιών προιόντων!
 
στη ρετροσυλλογη της krios βρεθηκαν σε εγχρωμη φωτογραφια τα κουτια DONALD με το αφρολουτρο και την παιδικη οδοντοπαστα με γευση πορτοκαλι.

Donald περιποιηση.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στην ταινια "ο αχτυπητος χτυπηθηκε" στο ψιλικατζιδικο του Γιωργου Παντζα,εντοπισα καποια κουτια με προϊόντα Donald,σιγουρα καποια απ αυτα εχουν την παιδικη κολωνια,για τα αλλα δεν εχω ιδεα.

Βαζω και 2 φωτογραφιες(ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια D@redevil)

donald.1.jpg

βλεπουμε στα δεξια δυο κουτια (σε πιο κοντινο πλανο),

donald1.jpg

σε πιο μακρινο πλανο και με πιο ολοκληρωμενη εικονα βλεπουμε δεξια κι αριστερα καποια προϊόντα (μεταξυ αυτων και κολωνιες Donald)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η παιδικη κολωνια Donald φαινεται και στο ψιλικατζιδικο του Νικου Ριζου στην ταινια "ο γιγας της Κυψελης"

donald.jpg

donald1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θερμά συγχαρητήρια για την οργάνωση, την παρατηρητικότητα και την επιμέλεια Katerinak. Οφείλω να πω πως είναι πολλές οι φορές που έχω εκπλαγεί!
 
να εισαι καλα krios :) η αληθεια ειναι οτι εχω να δω παρα πολλα χρονια την κολωνια Donald (ουτε θυμαμαι ποσο χρονων ημουν,σιγουρα δεν πηγαινα ακομη στο νηπιαγωγειο)ετσι οταν τη βρισκω στις ταινιες πραγματικα χαιρομαι
 
στην ταινια "χαρτοριχτρα" στο ψιλικατζιδικο του Μπαμπη (Θυμιος Καρακατσανης) βλεπουμε προϊόντα Donald στο "σπιτακι" αλλα και στα ραφια:

19.jpg

21.jpg

23.jpg

14.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
bambinella100 σ' ευχαριστω για την απαντηση,ειχα μια κρυφη ελπιδα οτι θα υπαρχει ακομα..
τουλαχιστον βρηκα ενα βιντεο της ταινιας " η αγαπη μας " που η Αλικη πηγαινει δωρο ενα σετ Donald στη Στυλιανοπουλου για το μωρο της,το σετ εμφανιζεται στα 5.22 λεπτα


το βιντεο δεν υπαρχει πια αλλα προσθετω τα screenshots :

d1.jpg

d3.jpg

d5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Katerinak, σε ευχαριστούμε για τα ντοκουμέντα. Τι παρατηρητικότητα έχεις!
 
spirtoulis είπε:
Katerinak, σε ευχαριστούμε για τα ντοκουμέντα. Τι παρατηρητικότητα έχεις!
να εισαι καλα σπιρτουλη :)

δεν κρυβω οτι πολυ θα ηθελα να ημουν στη θεση της Δεσποινας και να ανοιγω το κουτι αυτο με το σετ Donald :dribble:
 
Είχε τόσο ωραία μυρωδιά αυτή η κολώνια; Εγώ τη μόνη που θυμάμαι και μου άρεσε πολύ η μυρωδιά της, ήταν η Μυρτώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spirtoulis είπε:
Είχε τόσοσ ωραία μυρωδιά αυλτη η κολώνια; Εγώ τη μόνη που θυμάμαι και μου άρεσε πολύ η μυρωδιά της, ήταν η Μυρτώ.
δε θυμαμαι τι μυρωδια ειχε,ημουν πολυ μικρη τοτε που την ειχα(ημουν δεν ημουν 4 /5 χρονων)

αλλα για να μου εχει μεινει στο μυαλο το ονομα της κολωνιας και η συσκευασια, σιγουρα θα ειχε ωραια μυρωδια,απαλη και καταλληλη για μωρα και μικρα παιδια.

Με εμμεσο τροπο τη διαφημιζει και η Αλικη στην ταινια "η αγαπη μας" :)

Η αδερφη μου δεν τη γνωρισε καθολου αυτη την κολωνια,μπορει να ειχε σταματησει η κυκλοφορια της γυρω στα τελη του 80..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
o tsalk ανεβασε τη διαφημιση με την αγαπημενη μας κολωνια Donald:) ευχαριστουμε παρα παρα πολυ!!!

 
παιδικη κολωνια Enfants

πηγη

THP.32.33.10.JPG

THP.33.32.1.JPG

THP.38.03.11.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδικη κολωνια incoset baby

 φωτο απ το διαδικτυο

k1.jpg

k2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bebe cologne Norina

φωτο απ το διαδικτυο

nor0.jpg

nor1.jpg

nor.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδική κολώνια (βασικά πλέον γράφεται κολόνια) Action Man φορούσε κανείς εδώ;

Κυκλοφόρησε το 1995 με το μεγάλο boom/reboot του franchise. Μύριζε σαν πολύ αραιωμένο Axe Africa.
 
...αν σας πω ότι δεν θυμάμαι την παιδική κολώνια DONALD...!!!

#)

εκτός από την κολώνια ΜΥΡΤΩ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
donald.jpg

πηγη : pinterest

δε γνωριζα οτι υπηρχαν σλιπ (ετσι μου φαινεται οτι γραφει στο πρωτο προιον στη 2η σειρα) και πανες Donald
 
Πίσω
Μπλουζα