Στα Φτερά του Έρωτα - 1999

maryflor73

RetroN00b
Joined
4 Ιαν 2015
Μηνύματα
64
Αντιδράσεις
94
Στα Φτερά του Έρωτα, 1999, ΕΤ1

Πρεμιέρα : 12 Οκτωβρίου 1999

Retro DB : https://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Στα_φτερά_του_έρωτα_(1999)_(II)

Μιας και το όριο του forum επεκτάθηκε ως το 2000, έχω την ευκαιρία να ανοίξω θέμα για τη σειρά αυτή που κατά τη γνώμη μου παρουσίαζε ένα φαινόμενο -σύνηθες για τα τότε δεδομένα-  με ένα απίστευτο επιτελείο ηθοποιών. Από που να πιάσω και που να σταματήσω. Αντώνης Θεοδωρακόπουλος,  Γιώργος Κυρίτσης, Φίλιππος Σοφιανός, Νόνη Ιωαννίδου, Κατερίνα Μαραγκού, Στάθης Κακαβάς, Μαριάννα Τουμασάτου, Αλέξανδρος Σταύρος ως κι η Μιράντα Κουνελάκη, μεταξύ άλλων.  Η Νέλλη Πολυδεράκη απολαυστική και παρόλο που ο ρόλος της ήταν comic relief εγώ προσωπικά περίμενα πως και πως σκηνές της, καθώς και ο Γιώργος Πετρόχειλος. Κι ενώ δεν ξέφευγε κι αυτή η σειρά από το πρότυπο της σαπουνόπερας (αργό ρυθμό, λιτά σκηνικά, ίντριγκα-μίση-πάθη) είχε κάτι ανατροπές (cliffhangers που λένε κι οι Αμερικάνοι) απίστευτες. Την ξαναείδα ολόκληρη πρόσφατα. Δεν θυμάμαι για ποιο λόγο έφυγε ο Γιώργος Κυρίτσης στα μέσα του 2ου κύκλου και επέστρεψε για το φινάλε στον 3ο κύκλο, αν θυμάται κάποιος να μου πει. Επίσης, έχω την αίσθηση ότι το τελείωσαν πολύ απότομα, δηλαδή ενώ περιμέναμε η Εύα (Μαριάννα Τουμασάτου) να σμίξει με τον φίλο της φωτογράφο ξαφνικά και από το πουθενά αποφασίζει να παντρευτεί τον Κωνσταντίνο  (Στάθη Κακαβά) (από εκεί που έλεγε ότι δεν τον αγαπάει κι ούτε πρόκειται). Αξιόλογο ρόλο είχε και η Ζωζώ Ζάρπα.
 
Θυμαμαι τη σειρα αυτη, προβαλοταν στην ΕΡΤ1 Δευτερα ως Παρασκευη το βραδυ. Μου αρεσε το τραγουδι των τιτλων εναρξης. Δεν εβλεπα καθε μερα τη σειρα λογω σχολικων υποχρεωσεων...
 
Θυμαμαι τη σειρα αυτη, προβαλοταν στην ΕΡΤ1 Δευτερα ως Παρασκευη το βραδυ. Μου αρεσε το τραγουδι των τιτλων εναρξης. Δεν εβλεπα καθε μερα τη σειρα λογω σχολικων υποχρεωσεων...
αυτο θα εγραφα και εγω τωρα ,πολυ ωραιο το τραγουδι των τιτλων και οτι μου εχει μεινει
 
Πίσω
Μπλουζα