Συλλεκτικά κάντυ-αντικείμενα

Κατσε να δεις την δικη μου μπλουζα ;)
 
κουκλιτσα candy

029a_1.JPG


και Ρουχαλάκια για να ντυθεί!

e049_1.JPG


0ef2_1.JPG


2890_1.JPG
 
Λοιπόν, η παρακάτω πληροφορία ΔΕΝ είναι επιβεβαιωμένη

( :wait2: άρα δεν είναι και πληροφορία... )

Στη Σόλωνος, σε ένα μαγαζί με ρούχα και αξέσορις προς το Κολωνάκι, υπάρχουν μπρασελεδάκια και κολλιεδάκια χειροποίητα με την εικονούλα της Κάντυ...

Πως, πόσο, που, πότε και γιατί, δε γνωρίζω αλλά κάνοντας επισταμένη έρευνα το Σ/ΚΟ θα σας ενημερώσω.
 
Αυτό πως σας φαίνεται;

Ταινιάκι για μηχανή προβολής ομιλούσα, super 8mm, έγχρωμο.

Αυτό είναι το τρίτο επεισόδιο. Έχω σε ταινιάκι ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ (που πάνε την Candy μωρό στο καλαθάκι και την αφήνουν έξω από το ορφανοτροφείο), το 2,3,4,6 και 7.

2201 - Candy l'espiegle

2202 - Bon anniversaire Candy!

2203 - Candy l'accident

2204 - John a disparu

2207 - Le reve de Candy

2208 - Le prince de la colline
 
Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο!!! :eek:

Σα να έχεις κινηματογράφο στο σπίτι σου;;;

Aντώνη :clap: :clap: :clap: πρέπει να είναι φοβερό!!!
 
Τα Home Movies ήταν μεγάλο πάθος για αρκετούς/ές από μας που μεγαλώναμε τέλος του '70--αρχές του '80... Αλλά Candy δεν είχα, όχι! Θα ήθελα να τα δω!
 
H Juanita έγραψε:

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο!!! :eek:

 


Σα να έχεις κινηματογράφο στο σπίτι σου;;;


Aντώνη :clap: :clap: :clap: πρέπει να είναι φοβερό!!!

Κινηματογράφο στο σπίτι;


ΝΑΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ και είμαι τρελός γι αυτόν!


Φιλμάκια 8mm, super 8mm και 16mm. Σβήνουν τα φώτα και η μαγεία ξεκινάει! Η Candy προέκυψε λόγω της αγάπης που της είχε η γυναίκα μου. Έπεσε κλάμα τη μέρα που τα πρωτοβάλαμε....





Μερικά δείγματα:


1. Η μηχανή. BELL & HOWELL DCT FILMOSONIC.


800ft reels, 2tracks, 150W lamp, F 1.2 lens.



2. Ο Κέρμιτ (Muppet show) στο πανί (τοίχο). Η δικιά μου αδυναμία.


3. "The Magnificent Seven" in scope.


 
Συλλεκτικά δεν είναι αλλά νομίζω οτι πιο κατάλληλο θρεντ δεν υπάρχει.

Η παρακάτω φωτογραφία είναι από βιτρίνα καταστήματος στο κέντρο της Θεσσαλονικης. Στην αρχή νόμιζα οτι είναι απλά φυλλα χαρτιού. Μπήκα και ρώτησα και τα περιεργάστηκα. Πρόκειται για καρφίτσες χειροποίητες. Η τιμή (για την ποιότητα κατασκευής) αρκετά τσιμπημένη πάντως! Στα 10 ευρώ... 8)

attachment.php
 
Στα περισσότερα μαγαζιά που εκτυπώνουν φωτογραφίες μπορείς να φτιάξεις μπλουζάκια, ποτήρια και ότι άλλο θες με την κάντυ!Αν και τώρα που βρήκα το σαιτ σας, θα τα έχετε φτιάξει αυτά, έχουν περάσει χρόνια απο τη συζήτησή σας αυτή....
 
Σουβερ, οικοσημα και μπλούζες έχουν γίνει :)
 
Οσοι πουλούν αντικείμενα της κάντυ τα φτιάχνουν οι ίδιοι γιαυτό είναι και χειροποίητα, αφού σας αρέσει γιατι δεν φτιάχνετε κι εσείς να τα πουλάτε, είσται και φαν και θα το κάνετε με μεράκι. ότι πρέπει για καιρό κρίσης ;)
 
σημερα βρηκα τις 3 κασσετες που ειχαν κυκλοφορησει ελλαδα αν και η ματινα καρρα ειναι παλι στον ρολο της καντυ η μεταγλωτιση ειναι διαφορετικη απο της ερτ
attachment.php
 
Ναι η μεταγλώττιση στις βιντεοκασέτες ήταν τελείως διαφορετική από αυτή της ΕΡΤ.

Πόσα επεισόδια έχει η βιντεοκασέτα Θάνο?
 
ειναι 3 οι κασσετες που ειχαν κυκλοφορησει και η καθεμια εχει 4 επεισοδια ειναι συνολικα τα πρωτα 12
 
Ευχαριστώ Θάνο.

Έπρεπε να βγάλουν σειρά με 26 VHS και για τα 115 επεισόδια :D

Στο μεταξύ όπως διαβάζω την περίληψη στην βιντεοκασέτα είναι σαν να λέει οτι Κάντυ είναι το όνομα της κούκλας της Αννυ!
 
il_570xN_230468868.jpg

ωραια τσαντούλα Κάντυ! Την βρηκα καθως έψαχνα για καντυ-αντικείμενα
 
Να κάνω μία ερώτηση, από ποια χώρα του εξωτερικού συμφέρει να αγοράζεις πράγματα της candy?
 
Βίντεο με το μουσείο της Κάντυ

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα