Τα οκτώ παιδιά μου (Eight is enough)

spyart

RetroN00b
Joined
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
3
Τα οκτώ παιδιά μου (Eight is enough, 1977-81), ΕΡΤ


Πρεμιέρα: Δευτέρα 17/11/1980


Θυμαται κανεις στα τελη του ΄70 ενα αμερικανικο σηριαλ κωμικο με μια οικογενια, νωμιζω χωρις μητερα τουλαχιστον τρια παιδια, ο πιο μικρος τον ελεγαν Νικολας στην ηλικια περιπου 8 χρονων

Το Θυμαται Κανεις ;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Τουλάχιστον 3 παιδιά;" Πες καλύτερα οκτώ... :D

Μιλάς για τη σειρά:

Τα οκτώ παιδιά μου (Eight is enough 1977-1981) Ε.Ρ.Τ

Πρεμιέρα: 17.11.1980


Τελευταίο Επεισόδιο: 01.02.1982


Η σειρά βασιζόταν στο βιβλίο του Τhomas Braden και περιέγραφε τη ζωή του Tom Bradford και της γυναίκας του Joan με τα οκτώ παιδιά τους.

Δυστυχώς η πρωταγωνίστρια της σειράς λίγες μέρες μετά την πρεμιέρα της σειράς πεθάνε από καρκίνο έχοντας γυρίσει μόνο 4 επεισόδια.

Οι σεναριογράφοι της σειράς "χήρεψαν" τον πρωταγωνιστή και στα μέσα του δεύτερου κύκλου ξαναπαντρεύτηκε.

Τα παιδιά λέγονταν με σειρά αρχαιότητας David, Mary, Joanie, Susan, Nancy, Elizabeth, Tommy, και Nicholas.

Πρωταγωνιστούσε ο Ντικ Βαν Πατεν.

H εισαγωγή του πρώτου κύκλου:

Η Ε.Ρ.Τ είχε αγοράσει και έδειξε τους τρεις από τους πέντε κύκλους.
 
Retrospectiva, με καθυστέρηση κάποιων ημερών, θέλω να σε καλωσορίσω κι εγώ στο forum! Ελπίζω να περάσεις όμορφα εδώ μαζί μας!

:wave:

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες που έχεις ήδη μοιραστεί μαζί μας για σειρές όπως: Τα οκτώ παιδιά μου, Τα Χρυσά Κορίτσια, Λεωφόρος για τον Παράδεισο, Κυρίαρχος του Παιχνιδιού, Οι τελευταίες μέρες της Πομπηίας, Επιστροφή στην Εδέμ, και άλλες... Παρατηρώ με πολλή χαρά ότι αγαπάς τις παλιές σειρές για τις οποίες συζητούμε και ότι έχεις πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία να μοιραστείς μαζί μας!

:thanx2:

Σωστά καταλαβαίνω μια αδυναμία στις ξένες σειρές και στα δορυφορικά προγράμματα; ;)
 
Πίσω
Μπλουζα