Τα χειρότερα παιχνίδια στο Game Gear.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Αυτές τις μέρες ασχολούμαι εκτενώς με το Game Gear και μου ήρθε να ανοίξω αυτό το θέμα.

Έπιασα χθες να παίξω το Double Dragon Revenge of Billy Lee και μπορώ να πω με σιγουριά ότι ένα από τα χειρότερα παιχνίδια της κονσόλας. Καταρχάς ξεχάστε ότι ξέρατε από άλλα Double Dragon. Το παιχνίδι είναι εντελώς διαφορετικό και αισχρό. Το μεγαλύτερο πρόβλημα του είναι η κίνηση του χαρακτήρα η οποία είναι σπασμωδική που ώρες ώρες θυμίζει μοντέλο που περπατάει σε πασσαρέλα. Ο χειρισμός είναι το αμέσως επόμενο πρόβλημα όπου ο χαρακτήρας για να αποκτήσει ένα όπλο (πιστόλι, μπαστούνι κτλ.) πρέπει να πατήσετε το κάτω και το κουμπί 1 μετά από αρκετές προσπάθειες και όταν δεχτείτε ένα κτύπημα το χάνετε σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια (όπως Streets of Rage) που μπορείτε να το πιάσετε πάλι. Επίσης το κουμπί που κάνει άλμα χρησιμεύει και για χαμηλή κλωτσιά όταν πατάτε το κάτω και το κουμπί 2 (!!!). Χθες επιστράτευσα όλη μου την υπομονή και το προχώρησα αρκετά αλλά μου έσπασε τα νεύρα, με αποκορύφωμα να σβήσει το GG λόγω καλωδίου μετασχηματιστή :rant: . Κρίμα πάντως γιατί το παιχνίδι έχει ωραία γραφικά και θα μπορούσε να έχει άλλη τύχη. Ο ήχος από την άλλη κινείται στα γνωστά επίπεδα του GG.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για μενα τα χειροτερα παιχνιδια που ειχα και δεν τα χαρηκα καθουλου ειναι τα 2 παρακατω :

Sega GameGear Terminator 2 Judgment Day JUE

[video=youtube;RGQkIW-fFNk]

 
Ajax87 είπε:
Για μενα τα χειροτερα παιχνιδια που ειχα και δεν τα χαρηκα καθουλου ειναι τα 2 παρακατω :
Sega GameGear Terminator 2 Judgment Day JUE

[video=youtube;RGQkIW-fFNk]


Μου έβαλες φυτίλια να το πιάσω σήμερα αυτό. I'll be back :cool:

Πωπω. Είχες δίκιο. Καμμένο παιχνίδι και αυτό! Στην πρώτη πίστα μια εκνευριστική μουσική 1,5 δευτερολέπτου που κάνει συνεχώς loop και σου σπάει τα νεύρα. Από gameplay δε τι να πω. Μόνο μπουνιές και τίποτα άλλο. Το έφτασα μέχρι 3η πίστα που πρέπει να καταθέτεις τις βόμβες σε συγκεκριμένο σημείο (; ). Το παιχνίδι κράσσαρε και έτσι απλά Terminated. :p .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω εισαι και εσυ καμενος! Τι πηγες και ασχοληθηκες με αυτο το σκουπιδι;;

Δεν θυμαμαι να εφτασα ποτε στην 3η πιστα για να ξερω τι πρεπει να κανεις χαχαχαχα

(κριμα που το εχω ακομα το κασσετακι θα επρεπε να το ειχα ανταλλαξει τοτε με την επιτυχια της ταινιας θα ηταν ευκολακι :p )
 
Ρε συ έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά στα παιχνίδια, να μην τα παίξω; Εξάλλου κάποιος πρέπει να κάνει τη βρώμικη αυτή δουλειά! :p
 
Πίσω
Μπλουζα