Το Δις Εξαμαρτείν (1993 MEGA)

Μπήκε το Δις Εξαμαρτειν στην ψηφοφορια του mega για το ποια σειρα να ανεβασει την επομενη εβδομαδα. Τωρα ειναι η ευκαιρια!!
 
whatohh είπε:
Mπήκε και το Δις Εξαμαρτείν στη 'βάσανο' της ψηφοφορίας. Με δύο νέες σειρές. Ομολογουμένως άδικο κατά τη γνώμη μου, καθώς οι περισσότεροι νέοι -σε ηλικία- χρήστες δεν θα το προτιμήσουν. Ας το στηρίξουμε όλοι μας. http://www.megatv.com/classics.asp?catid=28312
Συμφωνω..

Το προωθω κι εγω απο τη σελιδα μου!
 
παιδες οσοι επιθυμουν να δουν την σειρα στο καναλι του μεγκα στο youtube ας μπουν να το ψηφισουν γιατι εχει μεινει πισω...απορω γιατι θελουν ολοι το κκοκκινο δωματιο....το εχει δειξει 200 φορες σε επαναληψη....!!!!!!!!
 
Τώρα στις 23.45 είναι με 400 ψήφους μπροστά η σειρά, θα το προωθήσω και εγώ σε φίλους και γνωστούς ;) Πρέπει να κερδίζουν οι καλές παλιές σειρές, ασυζητιτί!
 
Παιδιά ψηφίστε το Δις Εξαμαρτειν γιατί χανόμαστε, σε dvd δεν θα το δούμε ποτε, τουλάχιστον ας υπάρχει στο youtube!! Και θα είμαστε σίγουροι οτι θα είναι πάντα εκει, γιατι και παλαιότερα το είχε ανεβάσει καποιος και το mega το έσβησε!

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει και σελίδα στο fb: https://www.facebook.com/pages/Το-Δις-Εξαμαρτείν/118272081530558?fref=ts
 
Πάντως ως τώρα ευτυχώς προηγείται 700 και ψήφους σε σχέση με το 2ο. Ελπίζω και πιστεύω πως θα "νικήσει" αυτό , αν και ως την άλλη Δευτέρα είναι πολύ νωρίς ακόμα...
 
Τελικά μάλλον νίκησε για άλλη μια φορά το ρετρό! Η ψηφοφορία λήγει αύριο το μεσημέρι και η διαφορά είναι τεράστια! :)
 
Και ναι "Το Δις Εξαμαρτειν" μόλις ανέβηκε ολόκληρο στο youtube!!! :D

 
Τώρα που ανέβασε τη σειρά το MEGA , θα ήθελα κάποιος να μου λύσει την εξής απορία , αν θυμάται και ξέρει. Τα δύο εορταστικά επεισόδια σε ποια επεισόδια σε αριθμό αντιστοιχούν; Ή αλλιώς , ανάμεσα από ποια επεισόδια προβλήθηκαν;;;
 
Το πρωτο εορταστικο ειναι του α κυκλου και την ημερομηνια 31.12.1993 και το δευτερο ειναι στο β κυκλο και ονομαζεται "Η αγαπη θελει δυο"και προβληθηκε το 2.1.1995...

Δεν αντιστοιχουν σε επεισοδια...ειναι ξεχωριστα εορταστικα,δεν ειναι σαν τις χαριτες...
 
Nina_Ekavh είπε:
Το πρωτο εορταστικο ειναι του α κυκλου και την ημερομηνια 31.12.1993 και το δευτερο ειναι στο β κυκλο και ονομαζεται "Η αγαπη θελει δυο"και προβληθηκε το 2.1.1995...Δεν αντιστοιχουν σε επεισοδια...ειναι ξεχωριστα εορταστικα,δεν ειναι σαν τις χαριτες...
Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Να σαι καλά!
 
Σε ποιο επεισόδιο είχε συμμετάσχει ο μικρός Γιάννης Κοντόλαιμος;
 
BETTY BOOP είπε:
Σε ποιο επεισόδιο είχε συμμετάσχει ο μικρός Γιάννης Κοντόλαιμος;
ειναι στο 3ο κυκλο το επεισοδιο 51...

σου δινω το συνδεσμο απτο mega να το δεις...

iZMBzB_DG&index=51
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τις καλύτερες σειρές της εποχής εκείνης. Γέλασα αρκετά με τις ατάκες όλων των ηθοποιών. Θυμάμαι χαρακτηριστικά όταν ο Αλέξανδρος Αντωνόπουλος είχε κτυπήσει και φορούσε ένα κολάρο στο λαιμό και πήγαινε να το αλλάξει με ένα μικρότερο και είπε. "Σήμερα θα βγάλω αυτό το κολάρο και θα βάλω ένα μικρό κολαράκι". :biglaugh:
 
Believe it or not, φέτος κατόρθωσα να δω το τέλος! :) Το είχα μεράκι από τότε που παιζόταν να το δω και τότε, δεν τα είχα καταφέρει!

Ωραίες ατάκες και μια φρενήρης κατάσταση (για τους εμπλεκόμενους), που μου χάρισε άφθονο γέλιο!
 
536.jpg
 
Πολύ συλλεκτική φωτο!Από περιοδικό είναι?
 
Πίσω
Μπλουζα