Χαιρετισμούς σε όλους τους πάλιουρες!

@akmakas & Other_Reality. Αφού είστε έμπειροι soundtrackerάδες περιμένουμε τον ύμνο του forum σε .mod.

Ιδέα ίσως; :cool:
 
Σε Μod??? 8 καναλια HQ την 1200σαρα!!!!!!Κοιτα να δεις που θα αρχισω

να ψαχνω τα samples απο τις δισκετες μου.......Ρε λες?
 
Τρομερή ιδέα ! Και ψηνόμουνα για κανα .mod τελευταία...Όλα αυτά τα VST και τα Sequencers...Χεχε... Akmaka, εγώ παρέμεινα στην ηλεκτρονική φάση, προς την Trance μεριά, παίζω σε διάφορα πάρτυ και φεστιβαλάκια, όπου underground κι εγώ μέσα ! Είτε ώς ΝτίΤζέι, είτε δικά μου σαν Live P.A. Ξέρεις ότι έχω παίξει remix του Apidya σε πάρτυ κι έγινε πανικός ?!!! Φυσικά κανείς δέν ήξερε απο πού τους ήρθε !!!

Και όχι μόνο...Mέχρι και intro με Shadow of the beast έχω κάνει :) Kαι εννοείται ότι έχω φτιάξει δισκοθήκη απο την DemoScene...! Εγώ ψήθηκα πάντως για τον...ύμνο! Αργά απόψε με περιμένουν οι trackers...Και όσο για Samplakia, θα τσιμπήσουμε απο κανα υπάρχον mod !!! Θυμάμαι τις εποχές που μάζευα samples με το Action Replay !!! Ξέρεις, rip το mod στην μνήμη, και φόρτωμα με ProTracker. Ά, ρε Project-X...

Λοιπόν, το γοργόν και χάρην έχει, αύριο απογευματάκι ελπίζω να το'χω έτοιμο!!!
 
BASEOMATIC:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΚΜΑΚΑΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ρε γαμώτο γιατί με κάνετε και κλαίω συνέχεια, γιατί;

Ο λόγος που άρχισα ---- και συνεχίζω ----- να είμαι techno freak. Άσχετα αν ασχολούμαι χρόνια με rock μουσική. Δεν έγραψα ποτέ τη δική μου μια και είμαι τελείως ατάλαντος, αλλά όπως λέει και ένας γνωστός μου, δεν χρειάζεται να είσαι Αγγελόπουλος για να εκτιμήσεις μια καλή ταινία, ούτε Μότσαρτ για να εκτιμήσεις ένα καλό μουσικό κομμάτι.

Όοο για την techno, Uplifting Psychedelic Trance Owns You All μάγκες.

Αγαπημένα συγκροτήματα οι Astral Projectrion, Hollymen (αν και εδώ ξεφεύγουμε λίγο), Zillion, Star Children, Zodiac, Oxydow, X-men, Dementia,

Darma, Lunatic.

Α ρε Akmakas!!!!!!!!!

Και όπως έλεγε και ο τίτλος της συλλογής Transistance 10

DEFENDERS OF THE FAITH!

Μήπως δεν είμαστε κάτι τέτοιο στην ουσία τελικά;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικα pooky(1) ηταν πολυ ευκολο να γραψεις μουσικη τοτε!!

Εγω δεν ειχα ιδεα αλλα εμαθα!!!Καναμε παρτυ με τον Dj Veros μεγαλο μουτρο

γυρο στο 94 κατεβηκε Αθηνα ισως να τον ξερετε!

Πολλα παρα πολλα εχω να λεω...για τα ωραια χρονια του 90!!!!

3wave emfasis και αργοτερα οι universal trilogy που τους καναμε μαθηματα

μουσικης χα χα πλακα ειχαμε(Και τα κοριτσακια να μας γλυκοκοιτανε ωραια ηταν) :p

Τωρα Cubase sx απειρα οργανα και εφε Other reality απο vst εχω...........

Θα ανεβασω κανενα κομματι μας απο τοτε χε χε :)

Κανω και μια rock εκπομπουλα στο radio city 106.1
 
DEFENDERS OF THE FAITH!
Μήπως δεν είμαστε κάτι τέτοιο στην ουσία τελικά;
Oh yes!

Ωραίο άλμπουμ των Judas Priest παρεμπιπτόντως! (μια που λέτε για μουσική) :D

Βασικά με μπριζώνετε συνέχεια και θέλω να γράψω πολλά (άντε να δω πότε θα ξαναπαίξει το internet στο σπίτι). Τις δικές μου συνθέσεις τις έκανα στο noisetracker και στο Octalyzer, αλλά ως φανατικός μεταλλάς είχα το τραγικό βίτσιο να προσπαθώ να κάνω την ηλεκτρική κιθάρα της Amiga να ακούγεται φυσική χωρίς samples (που τέτοια τύχη!)

Θυμάται κανείς τα Kefren's Mega Demo; εχεχε
 
μυν απο pooky(1)Φίλε Akmakas θα πάρω φωτό από Τρίτη μια και το μηχάνημα είναι ανοικτό αφού περιμένω νέο πληκτρολόγιο. Μόλις μπει θα σου στείλω!!!!!Α, τι παιχνίδια έχεις για Amiga; Θα ήθελα τα Beast 1 και 2, αλλά και το kick off. Πες μου αν μπορείς να μου τα στείλεις

pooky(1)τωρα ειδα το μυν σου λοιπον προς το παρον εχω τα εξης!

O akmakas περνει βαθια αναπνοη εεεεεεεεεεφφφφφ......

Ferrari F1 , loom , lemmings1,2 ,New years , motocross , battlechess , chrono quest , lure of tembress

toki , dynablaster , rick dangerous , switchbladeII , eswat

total foodball , pinballII , summer edition , parasol stars , sensible golf

kid chaos , bc kid , Dpaint4 , lethal weapon , north and south , prince of percia , chuck rock

settlers , rainbow islands , Utilities ,Dmaster ,x copy 2.5 κλπ

puzznic , cadaver , maupiti island , nitro , ufo 2 , seawolf , bc kid , deluxe music , hook

rolling rony , sword of sodan , mercs , zang golf , rtycoon

battle squadron , china challenge , cabal , caveman ninja , monkey island

chuck rockII , it came from the desert , venus the flytrap , rod land

bubble bobble , pool , simcity , super frog , desert strike , walker

snooker , las vegas , cool spot, zeewolf , wanderboy , arcanoid 2

silkworm , pang , photopaint , spin dizzy , tcc , kid chaos , shadow of the beast

new zealand story , tabli , ghouls and ghost 2 , great gianna sisters , packmania , wings of furry

turrican , adams family , extrial , falcon f16 , twinz , F1 Champion edition , f16 , fifa

slam raid , prehistoricII , driving test , syndicate wars AGA , banshee AGA , pepe AGA , euphoria

police quest , life and death , crazy carsII , last ninjaII , Netronom AGA , first samurai , ufo2 , kick off2

nigel mansel gp , harley , pinball precude , sonix , soft wool , teenage queen , lotto , H.E , utilities

viruscope 1.3 , soft wool2(Αρχειογραφος) , emanuele , indy car 500 , night hunder , asterix

wing commander , univited , Fantavision , DSS by GVP for sampling , shuttle , dangeon quest

Amiga demo save sex , passengers of the wind , bicoulac , Amiga demo , the quest for the time bird

Elvira 2 , The beaudy and the beast , Octamed 3.5 protracker samples , mods

εεεεεεεε......Ο akmakas εσκασε και περνει βαθια αναπνοη !! :D

Απο αυτα που εχω στειλε μου σε PM τι θες να στο στειλω!!

Να ξερεις πως δεν ξερω τι δουλευει και τι οχι!!
 
Ωραία ρε συ Akmaka, και Αμιγκάς και μουσικός...Καλή φάση ! Έχω την εντύπωση ότι όλοι απο την electro φάση κάποια στιγμή πέρασαν πάνω απο μιά Αμίγκα...Θυμάμαι, είχα πάει σε ένα Φεστιβάλ trance, και έπαιζε ένας Σουηδός. Φορούσα ένα μπλουζάκι με το "χέρι" της Amiga, και μόλις με είδε σκίστηκε στα γέλια on stage. Άργησα να καταλάβω, μέχρι που έδειχνε την μπλούζα με το δάχτυλο !!! Pooky...Έχω κι εγώ πολύ πράμα απο δισκετούλες, δύσκολο να γραψω λίστα μιάς και είναι πολλά. Κανονίζουμε αν θές Σαββατοκύριακο να βρεθούμε να σου δώσω ότι θές !

Τον Βέρρο φυσικά τον ξέρουμε στην Αθήνα, και σίγουρα ο Pooky που ήταν στην uplifting φάση. Εγώ ομολογώ ότι δέν μου άρεσε και τόσο αυτό το "παρακλάδι", εκτός φυσικά απο τους Astral Projection, που ανέφερε ο Pooky, και φυσικα maximum respect.
 
Με τι ασχολειται αυτος τωρα?Ακουσα διαφορα αλλα δεν εδωσα σημασια!

Ειχαμε συνεργαστει στο παρελθον αρκετες φορες διναμε συναβλιες στα παρτυ του!

φυσικα την μουσικη την βγαζαμε με amiga σαμπλαρισμενους ηχους απο διασημα οργανα το αποτελεσμα

ηταν αρκετα πλουσιο χε χε(Ο ενας εκλεβε τον αλλο)

Ξερεις other reality η electromusic ειναι ενα κοματι του εαυτου μου παντα μου αρεσαν οι ηλεκτρονικοι ηχοι.....

Ξεκινησα απο Jean Michel Jarre kitaro και μετα μπηκα στα καινουρια τοτε Usura Datura prodigy και ποιο ψαγμενα Astral Projection χωρις να παω παραπερα Bassic William Orbit Gatecrasher Futer και αλλα!Αλλα αυτα πανε πια..Παραλληλα ακουγα rock metal φυσικα μεχρι και σημερα!

Other reality που μενεις?Γιατι αν εισαι απο Αθηνα για να βρεθουμε ΣΚ λιγο δυσκολο χε χε ειμαι λιγο μακρια!!

Καλα το μπλουζακι με την δισκετα που το ειχες βρει βρε θηριο?
 
To μπλουζάκι είναι custom made φίλε!!! Θα ποστάρω φωτό να δείτε! Αθήνα είμαι ναί, αλλά εννοούσα τον pooky ! Απο αθήνα είναι, απότι κατάλαβα.΄Ωραίες οι μουσικές μάν.! Ο βέρρος έκανε λίγο φυλάκα απ΄όσο ξέρω, και μετά...χάθηκε. Κάτι για τα πάρτυ κλπ, αυτά πρίν αρκετά χρόνια. Νομίζω είναι πάλι θεσσαλονίκη, δέν ξέρω ...ΝΕway, ζήτω η αμιγκοmusic! Ακούω playlist με mods απο cracktros, και δέν μπορώ να σταματήσω !!!
 
Παιδιά, μετά από μια απουσία δύο σχεδόν ημερών σας χαιρετώ και πάλι. Δυστυχώς ένας καλός μου θείος έσβησε ξαφνικά προχτές τη νύχτα και έπρεπε να πάω νότια επειγόντως. Το ίδιο επείκειται και για το Σαββατοκύριακο που έρχεται μια και δεν μου πάει να λείψω από το μνημόσυνο. Τέλως πάντων έτσι είναι, δεν αλλάζει τίποτε.

Στα δικά μας τώρα, να ευθυμήσουμε και λίγο.

Ναι φίλε Other Reality, εγώ μένω Αθήνα. Οι Asrtal Projection είναι και το μοναδικό συγκρότημα που συνεχίζω να ακούω.

Τα συγκροτήματα που ανέφερα σε παραπάνω post είναι όλα Ελληνικά εκτός από τους Hollymen που είναι από Ισραήλ. Δυστυχώς η uplifting σκηνή πέθανε.

Ευτυχώς η rock σκηνή ζει και βασιλεύει και θα βασιλεύει για πάντα. Αγαπημένα μου συγκροτήματα, οι Led Zeppelin, Ramones, Pink Floyd, Hawkwind, ZZ top αλλά πάνω από όλα οι αθάνατοι, οι άπαιχτοι, οι φανταστικοί, οι ανυπέρβλητοι, οι μοναδικοί, οι απίστευτοι φιλόσοφοι οι Iron Maiden που θα τους ακούω και μετά θάνατον!!!!!!!! (Διαβάστε τους στίχους του Rainmaker και πάθετε την πλάκα σας.)

Φίλε Akmakas, ο σταθμός που κάνεις εκπομπή στη Σαλλονίκη εκπέμπει στο Internet; Αν ναι γράψε διεύθυνση και ώρες να σε ακούσουμε και εμείς στην άχαρη Αθήνα.
 
Μεγαλε ακουμε τα ιδια βαλε ομως μεσα και Queensryche και εδεσε η μαγια!!

Τωρα για τον σταθμο Δες εδω!!

Ακομα δεν εχουμε εκπομπη στο ιντερνετ αλλα κανε μια βολτα να μας δεις!

http://www.cityinternational.gr/
 
Συλλυπητήρια pooky για τον θείο σου.

Για τους Maiden συμφωνούμε πλήρως και διαχρονικώς. Το ίδιο και για Ryche akmakas (εύχομαι σύντομα και σε internet streaming η εκπομπή!)
 
Pooky νά'σε καλα να τον θυμάσαι φίλε.

Τους Astral μήν ανυσηχείς, τα έχω όλα Original...Για αμιγκοανταλλαγές όμως, θα παίξουν DVDakia Standar. Καλή επιτυχία στην εκπομπή σου Akmaka, all the best ! Και βάζε και breakbeat να θυμάται ο κόσμος....Λείπουν απο όλη την Ελλάδα εκπομπές με αναφορές στην κλασσική ηλεκτρονική εποχή...
 
Πίσω
Μπλουζα