πορσελάνινες κουκλες γενικώς και deagostini ειδικώς

Είναι εξαιρετικές και οι δικές σου!!! [Edit] Μπορείς να το βάλεις στο αντίστοιχο υποφόρουμ για αγγελίες :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα σας.Ειμαι καινουργια στην ιστοσελιδα.Εγω ειχα αγορασει ολοκληρη τη συλλογη απο τις πορσελανινες κουκλες εποχης γιατι μου αρεσαν πολυ [edit] εκτός κανονισμών [edit] .Η συλλογη ηταν 40 κουκλες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ομορφες οι κουκλες...
 
Όντως. Οι "Κυρίες Εποχής" είναι 40. Δεν είναι τόσο παλιές (εννοώ η κυκλοφορία τους), αλλά οι ηρωίδες που παριστάνουν είναι όσο ρετρό πρέπει. :) Μόλις βρω χρόνο, θα φωτογραφίσω και τις υπόλοιπες 15.
 
Μου χαν κάνει δώρο κάποιες πορσελάνινες κούκλες που ήταν ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ σαν παραμυθένιες , ευτυχώς μια από αυτές έχει σωθεί , κρίμα που καταργήθηκαν
 
Εμένα μόνο αυτή η κούκλα μου απέμεινε από τις πολλές πορσελάνινες κούκλες που είχα είναι και ευαίσθητες όσο να πεις
 

Συνημμένα

  • IMG_20231027_140857.jpg
    IMG_20231027_140857.jpg
    724,3 KB · Προβολές: 2
Μου χαν κάνει δώρο κάποιες πορσελάνινες κούκλες που ήταν ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ σαν παραμυθένιες , ευτυχώς μια από αυτές έχει σωθεί , κρίμα που καταργήθηκαν
kommatia_naginei ποια ακριβώς εταιρεία με πορσελάνινες κούκλες καταργήθηκε;;
 
kommatia_naginei ποια ακριβώς εταιρεία με πορσελάνινες κούκλες καταργήθηκε;;
@AndreasKar Δεν θυμάμαι εταιρείες δυστυχώς , ήμουν στα επτά όταν μου τις έκαναν δώρο , τις είχαν αγοράσει στην Ελλάδα αλλά ήταν από το εξωτερικό οι κούκλες με πανέμορφα μαλλιά , υπέροχα φορέματα και με βάση να στέκονται , όταν βρω όρεξη και χρόνο θα φωτογραφίσω τη μοναδική συλλεκτικότατη πορσελάνινη κούκλα που χει ''σωθεί'' άθικτη , σχεδόν ολοκαίνουρια
 
Μακάρι να αγόραζα ξανά 2-3 πορσελάνινες κούκλες έτσι για την ανάμνηση , αλλά τώρα είτε τις κάνουν σαν παραμορφωμένες είτε σαν κούκλες βουντού , δεν υπάρχει η αίγλη , η κομψότητα και η ομορφιά των 90s
 
Πίσω
Μπλουζα