Έκθεση Retro Πληροφορικής !!!

disman

Retro Member
Joined
1 Μάρ 2008
Μηνύματα
174
Αντιδράσεις
0
Το ξέρω ότι ανοίγω μεγάλο θέμα...αλλα το σκέφτομαι εδώ και αρκετά χρόνια πως κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνει κάποια στιγμη και στην Ελλάδα, έτσι για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι ...
 
χαχαχαχαχαχαχα.......

καλομελέτα ...και ..... :sealed:
 
Περισυ στην DTE είχαμε (βάζω "είχαμε" γιατί αναφέρομαι στη ρετροκοινωνία) περίπτερο ως Amigahellas και παρέα ήταν και ο Βαγγελης ως Retromarket. Ηταν απίθανα! Είχαμε τη μεγαλύτερη ποικιλία κόσμου, από 8 χρονών μέχρι και 60.
 
AAAAAAA !!!! Για πέστε και 'μένα, γιατί θα σας πλακώσω..... :mad:

Τι μαγειρεύετε πάλι ???? 8)
 
Φέρνω ό,τι μηχάνημα Amstrad θέλετε πάντως :) (...και μερικά ακόμα...)

Gryzor

.:.

www.cpcwiki.com
 
Σε λίγες μέρες θα μάθετε με λεπτομέρειες :)
 
Thanx Gryzor (και κανε καμια προσπαθεια να σε βλεπουμε συχνοτερα ;) )
 
Wally είπε:
T(και κανε καμια προσπαθεια να σε βλεπουμε συχνοτερα ;) )
Στο μυαλο μου ησουν Wally. Gryzor οι CPC γνώσεις σου είναι πολύτιμες!!!
 
Νά'στε καλά παιδιά και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Απλά, όταν πόσταρα εδώ για το CPCWiki (το οποίο και καταναλώνει και αρκετό κόπο και χρόνο, οπότε κοιτάω λίγα sites) δεν είδα κανένα ενδιαφέρον... :(

Εννοείται πως θα βοηθήσω όπως μπορώ σε μία έκθεση!

Gry
 
Gryzor είπε:
Νά'στε καλά παιδιά και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Απλά, όταν πόσταρα εδώ για το CPCWiki (το οποίο και καταναλώνει και αρκετό κόπο και χρόνο, οπότε κοιτάω λίγα sites) δεν είδα κανένα ενδιαφέρον... :(
Εννοείται πως θα βοηθήσω όπως μπορώ σε μία έκθεση!

Gry
Πλάκα πλάκα εξαιρετικό το wiki φίλε Gry...

τώρα το είδα πρώτη φορά και πραγματικά το βρήκα πολύ καλοφτιαγμένο :thumbup: :thumbup:
 
Νά'σαι καλά φίλε Plink...

Βασικά τρώει αρκετό χρόνο, ειδικά από τη στιγμή που έχει 100+ επισκέπτες την ημέρα, πολλά edits και σχεδόν 2000 άρθρα.

Βέβαια πολλά από αυτά είναι stubs, αλλά ακόμη κι έτσι...

Α! Να μου επιτραπεί ν'αρπάξω την ευκαιρία για να πώ ότι άρθρα και στα Ελληνικά είναι πλέον ευπρόσδεκτα!

Cheers

Gryzor
 
Κανένα νέο επί του θέματος; Όχι τίποτε άλλο, έχω κι ένα Symbiface καθ'οδόν που θα ήταν ωραίο να φανεί...
 
Ο teflon κι εγώ έχουμε ήδη από ένα Symbiface εδώ και κάτι μήνες. Ο teflon το έχει δουλέψει αρκετά, εγώ δεν έχω χώρο στο σπίτι:mad: για να εχω το 6128 Online όποτε θέλω (βάζω το ένα μέσα, βγάζω το άλλο, μανούρα και κίνδυνος από το βάλε-βγάλε των βυσμάτων). Οπότε εάν χρειαστεί καμια μικρή βοήθεια, ρίξε ένα πμ. Εχω κάποια αγωνία, γιατί οι Prodatron/Dr Zed έχουν ψιλοχαθεί...:nervous:

BTW, όταν έψαχνα τρόπο να "αναβαθμίσω" το 6128 μου, το CPCwiki μου άνοιξε τα μάτια με τη Symbiface. Δες εδώ (πιθανόν να το έχεις ήδη διαβάσει) και για όλο το παρασκήνιο που παίχτηκε για να την αποκτήσουμε...

Μου φαίνεται ότι εάν γίνει καμια έκθεση, θα παίξουμε αμπεμπαμπλόμ για το ποιός θα πρωτοφέρει την SF του :D .
 
Gryzor είπε:
Κανένα νέο επί του θέματος; Όχι τίποτε άλλο, έχω κι ένα Symbiface καθ'οδόν που θα ήταν ωραίο να φανεί...
Έχε χάρη που βιάζομαι τώρα....αλλά μόλις γυρίσω ....γκουυυυυχουυυυυ....

γαμώτο βλέπω :precry: Error Codes όλη τη μέρα σήμερα...... :sealed:
 
Και ο Prod και ο Dr Zed ασχολούνται με άλλα projects αυτή τη στιγμή (o Prodatron με "εξωγηπεδικά"), αλλά θα επανέλθουν. Η SFIII θα πραγματοποιηθεί κανονικά...

Ωραια, τί μπορούμε να κάνουμε με πολλά CPC και πολλές κάρτες; Κάνα distributed computing? :D

Πάω να διαβάσω το θρεντ - αλλά με την έκθεση τί θα γίνει;
 
Πίσω
Μπλουζα