Ένθετα κοριτσίστικων περιοδικών

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Πολλές φορές τα αγαπημένα μας περιοδικά Μανίνα και Κατερίνα, είχαν για μας σαν δωράκι κάποιο ένθετο.

Θυμάται καμία/κανένας τα παρακάτω?

picture.php


Και τα οπισθόφυλλά τους

picture.php
 
Που τα ξέθαψες καλέ αυτά;;; :eek:

Με μιά γειτονοπούλα είχαμε φτιάξει και ανταλλάξει ταυτότητες.

Αν θυμάμαι καλά, κάπου έλεγε χρονολογία και τόπο συνάντησης μετά από 20 χρόνια...

Σιγά να μη βρεθήκαμε... :p
 
Εχω κι άλλα juanita, περίμενε! ;)

Ελεγε επίσης "πότε πιστεύεις ότι θα παντρευτείς" εγώ είχα γράψει στα 25. Το θεωρούσα προφανώς στα 12 μου μια νορμάλ ηλικία γάμου :xm: . Πληροφοριακά, παντρεύτηκα στα 35. :eek:

Φυσικά ούτε κι εμείς συναντηθήκαμε juanita μου! :p :D
 
Απιθανα τευχη!!!! Αχ τι ερωτας με την Μανινα!!!! Που την διαβαζα στα κρυφα γιατι μονο εξωσχολικα βιβλια επιτρεπονταν στο σπιτι!!! :cry:

Και οριστε τωρα τα αποτελεσματα με τα απωθημενα!!! :D :D:D

Περιμενω αγωνιωδως τα ποστ σου MytinyWorld!!!

Ποσο ομορφα που ηταν τα κομικ αυτα!!!
 
Κι εγώ είχα έρωτα με τη μανίνα και τη σούπερ κατερίνα! Την κατερίνα όχι και τόσο... Ηταν περισσότερο κόμικ, τα άλλα δύο ήταν πιο.. ποικίλης ύλης. Θυμάμαι η μαμά μου είχε βάλει μια γειτονοπούλα λίγο μεγαλύτερη από μένα, να με "πείσει" ότι δεν είναι καλό να διαβάζω αυτά τα περιοδικά. Τι χρόνια κι εκείνα! Να θεωρείται ταμπού μια μανίνα!

Τα επόμενα ένθετα είναι δύο άλμπουμ με πληροφορίες και αυτοκόλλητα που μαζεύαμε για τα δύο τοπ συγκροτήματα της εποχής: wham και duran duran!

picture.php


και τα οπισθόφυλλα

picture.php
 
Αχ οι Duran Duran...ο Σαιμον Λε Μπον.... τι ερωτας...

Τι καταλαβαινανε κι αυτες οι μαναδες πες μου....

Αμα μας βαλεις και εκεινα τα οποισθοφυλλα με τα κοριτσακια που τα κοβεις και τα ντυνεις με τα χαρτινα ρουχαλακια τι να πω!!! Θα με γυρισεις στο δημοτικο παλι MytinyWorld μου!!! :)
 
Μπορεί και να τα έχω Αναστασία μου, έχω κρατημένα αρκετά περιοδικά. Θα δω όταν πάω στο πατρικό μου, γιατί δεν τα έχω μαζί μου!

Η Κατερίνα, είχε βάλει μια φορά ένα κουτάκι με μινι "αυτόγραφα" όλων των σταρ της εποχής εκείνης! Ατέλειωτες ώρες παιχνιδιού με την ξαδέρφη μου. Πώς παίζαμε? Κάναμε ιστορίες τύπου Δυναστεία και χρησιμοποιούσαμε τις κάρτες σαν να είναι οι ήρωες της ιστορίας, αφού πρώτα είχε διαλέξει η καθεμία τους δικούς της. Σιγά σιγά πεθαίνανε και στο τέλος έπρεπε να μείνει από ένας ζωντανός! :eek: Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, εσωζα πάντα τη Λίλα Καφαντάρη. Ακου τώρα τι σκεφτόταν το μυαλό μας!:animeek:

picture.php
 
Βλεπω την Σοφί Μαρσω, τον ξανθουλη απο τους Ντιουκς, τον Τζον Τραβολτα και την "ενσαρκωμενη bibi-bo"...την Αλικη! Ελαμπε μεχρι και το τυπωμενο της αυτογραφο! :) αχ....ατιμη κοινωνια... :(
 
Από την Κατερίνα αυτή τη φορά, ένα μουσικό άλμπουμ! :)

picture.php


picture.php


picture.php
 
Πολυ πλακα εχει ο Nino d'Angelo και ο Paul Young με μαλλι 80ς!!!! :D

Αν δεν εγραφαν απο κατω το ονομα τους δεν υπηρχε περιπτωση να τους γνωρισω!
 
Η φωτο με τα "Αστερια και Αυτογραφα" φοβερο κομματι ,μπραβο που το κρατησες μαζι με το κουτι του!!!
 
Ένθετα με ηθοποιούς σε πιο σκληρό χαρτί με πληροφορίες (βάρος, ύψος κλπ)

picture.php


Χαρτάκια με ηθοποιούς και τραγουδιστές (που έπρεπε να κοπούν γύρω γύρω)

picture.php


picture.php


Αυτόγραφα όπως ανέφερε η mytinyworld

picture.php


Καρτ ποστάλ από Σούπερ Κατερίνα και Κατερίνα

picture.php


picture.php


Κατασκευές

picture.php


picture.php


Βιβλιαράκι αφιέρωμα

picture.php


picture.php
 
Οοοοοοο! :eek: Ευχαριστούμε krios που μας θύμισες τόσα πράγματα! :D

Τη θυμάμαι σαν χθες αυτή τη φωτογραφία με την Αλίκη να διαβάζει κατερίνα!
 
Ενθετα κοριτσίστικων περιοδικών

Να σαι καλά πολυαγαπημένη mytinyworld για αυτό το τόσο ωραίο θρεντ!

Στη φωτογραφία 1 βάζω βιβλιαράκια,αυτόγραφα,χριστουγεννιάτικες κάρτες και άλλα της Αλίκης μας από τη Σούπερ και την Κατερίνα! Στη 2 φωτογραφία δύο βιβλιαράκια από το περιοδικό Κατερίνα.Στη φωτογραφία 3 και 4 τρία εξώφυλλα,ένα του 1988 και δύο του 1989,από το περιοδικό Ρομάντζο και στη φωτογραφία 5 δύο ένθετα από το περιοδικό καί!
 
Ποπο βρε παιδια!!!! Τι ορυχειο ανοιξατε!!! Γυρισε πισω ο χρονος!!! :) :) :)
 
Rapunjel μου, απίθανα όλα αυτά που μας έδειξες! Μου θύμισες πράγματα που είχα ξεχάσει!

Το δεύτερο άλμπουμ Hollywood που μας έδειξες είναι το επόμενο που είχα σκοπό να σας δείξω! Εχω βγάλει μια φωτογραφία να το δούμε και από μέσα.

picture.php


picture.php
 
Ενθετα κοριτσίστικων περιοδικών

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld έχεις ένα απίστευτο θησαυρό! Υπέροχο το άλμπουμ Hollywood!!!

Σου βάζω μια αφίσα του Ντόναλντ με την παρέα του με αφορμή τη συμπλήρωση 50 χρόνων ύπαρξης του το 1984 καθώς και το εξώφυλλο του τελευταίου Ρομάντζου ΣΥΝ τον Απρίλο του 1990.
 
Μπραβο κοριτσια!

Παρα πολυ ομορφα αναμνηστικα απο τα ενθετα εκεινης της εποχης.

Πολλα απο αυτα τα θυμαμαι μιας και τα διαβαζε η αδερφη μου.
 
Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια! :D

Σταρωροσκόπιο, δυστυχώς δεν θυμάμαι από ποιο από τα τρία περιοδικά (μανίνα, κατερίνα, σούπερ) :(

picture.php
 
Ενθετα κοριτσίστικων περιοδικών

Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια circleag σε ευχαριστούμε και τα μπράβο αξίζουν στην πολυαγαπημένη mytinyworld που άνοιξε αυτό το θρεντ!

Πολυαγαπημένη mytinyworld τι είναι αυτό το σταρωσκόπιο; Έχει τα ζώδια των σταρ; Εαν μπορείς και είναι εύκολο βάλε μας σε παρακαλώ φωτογραφίες και από μέσα του περιοδικού-ένθετου αυτού.Ευχαριστώ.
 
Πίσω
Μπλουζα