''Έφυγε'' η Καίτη Λαμπροπούλου

Τωρα το εμαθα κι εγω και λυπηθηκα ηταν μια παρα πολυ καλη ηθοποιος και πολυ γλυκος ανθρωπος.Την ειχα συνδεσει με την Αλικη Βουγιουκλακη γιατι ειχαν παιξει πολλες φορες μαζι σε πολλες ταινιες αλλα και σε ταινιες με τον Βασιλη Λογοθετιδη.Πολυ κριμα καλο της ταξιδι.
 
Ηταν τοσο γλυκεια και παντα με το χαμογελο στα χειλη....

Καλο ταξιδι.
 
Πραγματικά κρίμα. Πολύ καλή ηθοποιός και γλυκός άνθρωπος. Συλληπητήρια στους ανθρώπους της.
 
Από εδώ το μαθαίνω...

Καλό της ταξίδι...
 
Το έμαθα πριν από λίγο... Καλό της ταξίδι....
 
Αξιαγαπητη και συμπαθεστατη. Μια πολυ γλυκια γυναικα. Ευτυχως τουλαχιστον, εφυγε ησυχα.

Θα τη θυμαμαι παντα στους δυο καλυτερους για μενα, κινηματογραφικους της ρολους. Στο ρολο της Σπανιολας χορευτριας που ταλαιπωρει τον Λογοθετιδη, στο Σαντα Τσικιτα και φυσικα στο ρολο της μνηστης του Αλκη Γιαννακα, στη Σωφερινα.

Καλο της ταξιδι....
 
Πραγματικά πολύ κρίμα λυπήθηκα πάρα πολύ! Ο Θεός ας αναπαύσει την ψυχούλα της...Θα συναντήσει εκεί πάνω και την αγαπημένη της φίλη την Αλίκη...
 
bambinella 100 είπε:
Θα τη θυμαμαι παντα στους δυο καλυτερους για μενα, κινηματογραφικους της ρολους. Στο ρολο της Σπανιολας χορευτριας που ταλαιπωρει τον Λογοθετιδη, στο Σαντα Τσικιτα και φυσικα στο ρολο της μνηστης του Αλκη Γιαννακα, στη Σωφερινα.Καλο της ταξιδι....
Και μην ξεχναμε το ρολο της στο "Η δε γυνη να φοβηται τον ανδρα":

"Πνευμα κανεις του λογου σου, Μικέ;"
 
Καλό της ταξίδι. Ο θεός ας αναπαύσει την ψυχή της.
 
Μεγάλη ηθοποιός, ζεστός και καλοσυνάτος άνθρωπος. Καλό της ταξίδι...
 
R.I.P.

Πριν λίγα χρόνια είχε εμφανιστεί στην tv και φαινόταν μια χαρά.
 
Κι εγώ από εδώ το πληροφορήθηκα και στεναχωρήθηκα.... :(

Θυμάμαι ότι μου ήταν πάντα τόσο συμπαθής, από τότε που ήμουν μικρό παιδάκι με είχε "κερδίσει" με το χαμογελό της και με την ζεστασιά της...

Στις ταινίες με την Αλίκη, στις σειρές με την Νόρα, θα την θυμόμαστε για πάντα...

Καλό της ταξίδι...!
 
καλο ταξιδι αγαπημενη καιτη...
 
Και ένα ωραίο βίντεο με πληροφορίες για την ζωή και την καριέρα της μεγάλης ηθοποιού και με κάποιες χαρακτηριστικές σκηνές από ταινίες της που βρήκα στο youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=rfYPVJsX_aI
 
Πίσω
Μπλουζα