"Έφυγε" η Rachel Bryk (developer του Dolphin Emulator)

Agahnim

Retro Member
Joined
4 Αύγ 2012
Μηνύματα
143
Αντιδράσεις
9
ισως το πιο σοκαριστικο νεο στην emulation σκηνη :(

η 23χρονη transgender Rachel Bryk αντιμετωπιζε επιπονα προβληματα υγειας, αλλα και καταθληψη που της δημιουργηθικε απο τον καταιγισμό ρατσιστικων και υβριστικων σχολιων που δεχοταν για το γεγονος οτι ηταν transgender μεσα στα forums που ηταν γραμμενη.

ηταν μια απο τους καλυτερους developers της κοινοτητας του dolphin emulator και παντα προθυμη να βοηθαει την κοινοτητα με τις γνωσεις της.

η κοινοτητα του dolphin δεν θα ειναι ποτε πια ιδια RIP Rachel Bryk

https://el.dolphin-emu.org/blog/2015/04/25/commemoration-rachel-bryk/?cr=el

http://kotaku.com/nintendo-emulator-developer-passes-away-1700484468



"We generally don't spend our time making dolphin worse."



Rachel Bryk

 

 

 


 
Πολυ κριμα οχι μονο για την κοινοτητα του dolphin αλλα γιατι εφυγε ενας πολυ νεος ανθρωπος.Τωρα τι ειναι το transgender ιδεα δεν εχω αλλα δεν εχει και καμια σημασια :p
 
metalcandyman είπε:
Τωρα τι ειναι το transgender ιδεα δεν εχω αλλα δεν εχει και καμια σημασια :p
Gender είναι το φύλο (άντρας ή γυναίκα). Ε, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια...
 
Καπου ειχε ξαναποσταριστει νομιζω αλλα δεν ηταν γνωστο τοτε οτι επροκειτο για αυτοκτονια...

Κριμα

Εγω παντως νομιζα οτι ηταν κοπελα. Και μαλιστα μου ειχε κανει εντυπωση οτι τα δυνατα μυαλα στον Dolphin ηταν κοπελες (η Fiora Aeterna και η Bryk)
 
metalcandyman είπε:
Τωρα τι ειναι το transgender ιδεα δεν εχω αλλα δεν εχει και καμια σημασια :p
Με απλά λόγια, είναι αυτό το άτομο που ενώ έχει γεννηθεί με ξεκάθαρα χαρακτηριστικά (Δηλαδή δεν περιλαμβάνεις τις περιπτώσεις ερμαφροδιτισμού..) ενός φύλου, αισθάνονται - θέλουν η νομίζουν ότι είναι το αντίθετο.

Δηλαδή κάποιος που γεννήθηκε αγόρι - άντρας, νιώθει περισσότερο κορίτσι - γυναίκα.
 
johnny19818 είπε:
Gender είναι το φύλο (άντρας ή γυναίκα). Ε, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια...
Σιγα ρε johnny αποφοιτε του cambridge.Xαιρω πολυ που gender ειναι το φυλο την λεξη transgender ενοουσα δεν εχω ιδεα τι σημαινει,δεν την εχω ξανακουσει η διαβασει ποτε αλλη φορα.
 
metalcandyman είπε:
Σιγα ρε johnny αποφοιτε του cambridge.Xαιρω πολυ που gender ειναι το φυλο την λεξη transgender ενοουσα δεν εχω ιδεα τι σημαινει,δεν την εχω ξανακουσει η διαβασει ποτε αλλη φορα.
?????? :xm:
 
metalcandyman δε σε ειρωνεύτηκε όμως ο johnny19818, ούτε σε έχει για χαζό! Οπότε κάνε λίγο κράτη.

Και στην καθημερινή κουβέντα γυρίζεις και λες στον άλλον " τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια..." και δεν το λες προσβλητικά.

Τα off topic θα τα σβήσω σε λίγο. Τα υπόλοιπα αν θέλετε με πμ
 
Κριμα παντως... Και γενικα βλεπω οτι τελευταια πολλα ατομα απο την ρετρο σκηνη μας αφηνουν χρονους..
 
Πίσω
Μπλουζα