''Έφυγε'' ο Νίκος Δαδινόπουλος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Danailicious

RetroActive
Joined
2 Ιουλ 2010
Μηνύματα
248
Αντιδράσεις
60
Την τελευταία του πνοή σε ηλικία 68 ετών άφησε ο αγαπητός ηθοποιός Νίκος Δαδινόπουλος, που εδώ και πολύ καιρό έδινε μάχη για τη ζωή του.

Πριν από λίγο καιρό ο εκλιπόντας είχε κάνει έκκληση για φιάλες αίμα από το Twitter και το Facebook, επειδή αντιμετώπιζε μια πολύ σοβαρή εγχείρηση στην σπονδυλική του στήλη.

Δυστυχώς όμως η υγεία του Νίκου Δαδινόπουλου δεν άντεξε. Η κηδεία του θα γίνει από το Νεκροταφείο Βύρωνα.

από το zougla.gr

Έχω πάθει σοκ!!

Καλό του ταξίδι. :( Ας αναπαυτεί η ψυχή του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ουτε κι εγω το περιμενα..

καλο του ταξιδι και να ειναι καλα εκει που θα παει

αλλος ενας ηθοποιος προστεθηκε στη λιστα αυτων που "εφυγαν" αυτη τη χρονια
 
Καλός ηθοποιός, κρίμα...
 
Καλός ηθόποιός, και ωραίος άνθρωπος... Κρίμα...

Ας είναι ελαφρύ το χώμα...
 
Αντιο, Νικο!

Σε ευχαριστω που συντροφευσες τοσο γλυκα τα παιδικα μου χρονια μεσα απο το Λουνα - Παρκ. Ετσι θα σε θυμαμαι παντα. Νεο και γοητευτικο, γεματο απο τη χαρα της ζωης.

Σ' αποχαιρετω με ενα σου τραγουδι απο το Χαζομπαμπα. Καλοκαιρακι του '67.....

[video=youtube;6JDDf-xCFqk]

 
O Θεός να τον αναπαύσει... Τώρα θα μιλάει με τον κυρ Γιώργη και το Γιάννη Δαλιανίδη για το "Λούνα Παρκ"...
 
Ο τρίτος ηθοποιός που φεύγει μέσα σε λίγες μέρες...Λυπήθηκα πάρα πολύ! Ας είναι ελαφρύ το χώμα του...Καλό ταξίδι... :(
 
Και σημερα πριν λιγο η ετ-1 στο "Θεατρο της Δευτερας" ειχε το "Ο Μπαμπας Εκπαιδευεται" που στην τελευταια κινηματογραφικη εκδοχη του(Ο κυρ Γιωργης εκπαιδευεται) ειχε παιξει με τον Παπαγιαννοπουλο.

Κριμα...
 
Πολυ κριμα λυπηθηκα πολυ μολις το εμαθα.

Καλος ηθοποιος και πολυ ωραιος αντρας.

Καλο του ταξιδι.
 
Καλο ταξιδι, Κυριος σε ολα του.
 
Καλό του ταξίδι .... Μετά τον Βασίλη Τσιβιλίκα, άλλος ένας "παιδικός και εφηβικός" ήρωάς μας "φεύγει" από κοντά μας ....

:( :( .... Αγαπημένες μου στιγμές από τα παιδικά μου χρόνια που συνδέονται με τον Νίκο Δαδινόπουλο : Φυσικά η παρουσία του στο Λούνα Παρκ .... Αλλά και το παίξιμό του στην ταινία "Ο κυρ Γιώργης εκπαιδεύεται", όπου υποδύεται τον γιο του ταβερνιάρη κυρ Γιώργη, ο οποίος "μεγαλοπιάστηκε" και ... ξέκοψε τελείως από τον, ταπεινής καταγωγής, πατέρα του !!! Σε αυτήν την ταινία, ο Δαδινόπουλος απέδειξε ότι, εκτός από πολύ ωραίος άντρας, είναι και πολύ σπουδαίος ηθοποιός .... R.i.p. :( :(
 
Κρίμα. Άλλο ένα κομμάτι των παιδικών χρόνων αλλάζει. Η θλιβερή λίστα μακραίνει. Καλό του ταξίδι.
 
Πολύ καλός ηθοποιός. Τον είχα δει στο θέατρο. Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του.
 
krios είπε:
Κρίμα. Άλλο ένα κομμάτι των παιδικών χρόνων αλλάζει. Η θλιβερή λίστα μακραίνει. Καλό του ταξίδι.
Ακριβώς. Κρίμα. Καλό του ταξίδι!
 
Αγαπημένη φιγούρα των παιδικών μου χρόνων ο Νίκος Δαδινόπουλος, μέσα από τον ρόλο του στη μεγάλη επιτυχία "Λούνα Παρκ". Ήταν πολύ καλός και στην ταινία του Δαλιανίδη "Ο κυρ Γιώργης εκπαιδεύεται", ενώ πρόσφατα τον είδαμε στη "Ζωή της άλλης", δίπλα στην Κάτια Δανδουλάκη. Καλός ηθοποιός και συμπαθέστατος άνθρωπος. Ο Θεός να τον αναπαύσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στεναχωρήθηκα... :( Καλό του ταξίδι...
 
Ενας υπέροχος, ευγενέστατος άνθρωπος και άψογος επαγγελματίας.

Ελπίζω τώρα να κάνει παρέα με τον Γιάννη που τον εκτιμούσε πολύ, τον Νιόνιο, την Αλέκα, την Άννα, την Ρένα, τον Βασίλη... Ισως να παίξουν και πάλι όλοι μαζί στο Λούνα Πάρκ των ονείρων μας....
 
Άρχισαν να φεύγουν οι ηθοποιοί των παιδικών μου χρόνων. Καλό ταξίδι και ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του.

Ένας ηθοποιός που ποιούσε ήθος ήταν και ο Νίκος Δαδινόπουλος.

Κάθε φορά που φεύγει κάποιος αξιόλογος καλλιτέχνης νιώθω έντονα την παγωνιά, το σκοτάδι και την απουσία. Μείνανε λίγοι. Δυστυχώς.
 
Eξαιρετικός καλλιτέχνης και μια από τις πιο συμπαθητικές φυσιογνωμίες στον καλλιτεχνικό χώρο...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα