"Έφυγε" ο Ντέμης Ρούσσος...

ΩΩΩΩΩ! Τραγικό. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη!
 
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΡΙΜΑ, δεν είχα ακούσει κάτι για κάποιο πρόβλημα.

Έχω συνδιάσει τις μουσικές του και την κρυστάλλινη φωνή του με πολλές στιγμές της ζωής μου. Ακόμα κ τώρα συχνά-πυκνά βάζω κάτι στο youtube να ακούσω.

Δεν θα τον ξεχάσουμε ποτέ κ πάντα θα συνοδεύει τις στιγμές μου.

Ας βρει ανάπαυση.
 
Υπεροχη φωνη, ξεχωριστη και αναγνωρισιμη (σπουδαιο πραγμα οταν τραγουδανε σχεδον ολοι το ιδιο). Ο Ντεμης μας εκανε διασημους στο εξωτερικο με το ταλεντο και την επιβλητικη παρουσια του.

Ας ειναι γαληνιος και χαρουμενος στο μεγαλο ταξιδι του.
 
Αξεχαστος,πραγματικα μεγαλος καλλιτεχνης,ιδιαιτερη φωνη,κριμα
 
Yπέροχη φωνή. Θα τον θυμόμαστε πάντα μέσα από τα τραγούδια του.

Καλό ταξίδι.
 
Καποιοι μιλανε για fake
 
Σοβαρά μέσα όλου του κόσμου το επιβεβαιώνουν. Αν κάνουν όλοι αυτοί λάθος είμαστε για πολύ μεγάλες φάπες...
 
Το αναφέρουν και στο in.gr και μάλιστα ήταν εδώ στην Ελλάδα στο ''Υγεία''.
 
Ενας απο τους Σπουδαιοτερους Ελληνες μουσικους, η προσφορα του στο παγκοσμιο μουστικο στερεωμα ειναι πολυ σημαντικη για να περιγραφει σε λιγες προτασεις..

Λυπαμαι οπου δεν μπορεσε να ειναι επιδραστικος στην χωρα μας οπως ειναι αντιστοιχα στο εξωτερικο. Οπως και να εχει, ενας ακομα Τεραστιος δεν ειναι πλεον μαζι μας..
 
Τώρα το έμαθα κι εγώ, πολύ κρίμα :( Είχε και μία αγγελική φωνή. O Θεός να τον αναπαύσει και αντίο με ένα αγαπημένο τραγούδι...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις το άκουσα στις ειδήσεις... RIP.

Μεγάλη φωνή.
 
Βαίνουμε φτωχότεροι .

R.I.P
 
Είναι αδύνατον να συγκρατήσω τα δάκρυά μου. Έφυγε η εγκεφαλική φωνή που με συντρόφεψε από τα παιδιά μου χρόνια έως και σήμερα. Καλό σου ταξίδι Ντέμη μου... καλό σου ταξίδι.
 
Κρίμα! Είχε φοβερή φωνή. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη...
 
Τεράστιος Καλλιτέχνης με κεφαλαία γράμματα...Κρίμα...
 
Μολις το διαβασα...κριμα....πολυ νεος.... :(

Καλο του ταξιδι....
 
Διακατέχομαι από μεγάλη θλίψη και συγκίνηση αυτή τη στιγμή...!!!

Στο μυαλό μου "παίζουν" όλες οι καταπληκτικές μελωδίες του, οι οποίες μάς συντρόφεψαν σαν παιδιά και σαν έφηβους...!!!

Αποχαιρετισμός με ένα κομμάτι που μού προκαλεί "ρίγη & αναπόληση"...!!!

Α Θ Α Ν Α Τ Ο Σ...!!!

[video=youtube;j1-Kevh_ZFQ]

 
Πίσω
Μπλουζα