Έφυγε ο μέγιστος Κώστας Γκουσγκούνης

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
14.082
Αντιδράσεις
15.389
Τα λόγια είναι περιττά ! Λυπάμαι και ας μην έχω δει ποτέ καμία ταινία του, ήταν όμως θρύλος της ρετρό.
Καλτ φιγούρα μιας εποχής που δεν επανέρχεται
 
Όντως καλτ φιγούρα όπως και οι ατάκες του στις ταινίες που έπαιζε o μέγας ελληνας εραστής.

--------------------------

Μια ανάμνηση..

2004... έκανα την θητεία μου στη Σαλαμίνα.. μην λέμε που καταλάβατε οι περισσότεροι..

Το πρωί 6:40 πήγαινε ένα ναυτάκι και έβαζε ένα cd με το γνωστό εμβατήριο και ακουγόταν σε όλη τη βάση για να ξυπνήσουν όλοι και να παρουσιαστούν. Ήταν η σειρά μου...

Ήταν τέτοια εποχή γιατί θυμάμαι ότι το προηγούμενο βράδυ έβλεπα Γιουροβίζιον.. Ήταν η σειρά μου να πάω να βάλω το εμβατήριο...

Πάω λοιπόν βάζω το cd και πατάω το play και ακούγεται αυτό σε όλη τη βάση... (με όλη την συνέχεια του που είναι αρκετά ακατάλληλη)

Κάποιος το είχε αλλάξει!!

Ευτυχώς την γλύτωσα γιατί την ίδια μέρα μας ήρθαν τα φύλλα πορείας και φύγαμε οι μισοί απο αυτή την υπηρεσία..

Πάντως εκείνη την μέρα ήταν όλοι με ένα χαμόγελο, το συζητούσαν και γελούσαν όλοι!


------------------


Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πλήρης ημερών και χορτάτος από κάθε άποψη. Ήταν "άξιος"...

Μεταξύ γνωστών άλλων έκανε τον Σεΐζη στην τηλεοπτική εκδοχή του "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται".
 
Όντως καλτ φιγούρα όπως και οι ατάκες του στις ταινίες που έπαιζε o μέγας ελληνας εραστής.

--------------------------

Μια ανάμνηση..

2004... έκανα την θητεία μου στη Σαλαμίνα.. μην λέμε που καταλάβατε οι περισσότεροι..

Το πρωί 6:40 πήγαινε ένα ναυτάκι και έβαζε ένα cd με το γνωστό εμβατήριο και ακουγόταν σε όλη τη βάση για να ξυπνήσουν όλοι και να παρουσιαστούν. Ήταν η σειρά μου...

Ήταν τέτοια εποχή γιατί θυμάμαι ότι το προηγούμενο βράδυ έβλεπα Γιουροβίζιον.. Ήταν η σειρά μου να πάω να βάλω το εμβατήριο...

Πάω λοιπόν βάζω το cd και πατάω το play και ακούγεται αυτό σε όλη τη βάση... (με όλη την συνέχεια του που είναι αρκετά ακατάλληλη)

Κάποιος το είχε αλλάξει!!

Ευτυχώς την γλύτωσα γιατί την ίδια μέρα μας ήρθαν τα φύλλα πορείας και φύγαμε οι μισοί απο αυτή την υπηρεσία..

Πάντως εκείνη την μέρα ήταν όλοι με ένα χαμόγελο, το συζητούσαν και γελούσαν όλοι!


------------------


Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
Πω πω καψονι κανονικο
Όντως καλτ φιγούρα όπως και οι ατάκες του στις ταινίες που έπαιζε o μέγας ελληνας εραστής.

--------------------------

Μια ανάμνηση..

2004... έκανα την θητεία μου στη Σαλαμίνα.. μην λέμε που καταλάβατε οι περισσότεροι..

Το πρωί 6:40 πήγαινε ένα ναυτάκι και έβαζε ένα cd με το γνωστό εμβατήριο και ακουγόταν σε όλη τη βάση για να ξυπνήσουν όλοι και να παρουσιαστούν. Ήταν η σειρά μου...

Ήταν τέτοια εποχή γιατί θυμάμαι ότι το προηγούμενο βράδυ έβλεπα Γιουροβίζιον.. Ήταν η σειρά μου να πάω να βάλω το εμβατήριο...

Πάω λοιπόν βάζω το cd και πατάω το play και ακούγεται αυτό σε όλη τη βάση... (με όλη την συνέχεια του που είναι αρκετά ακατάλληλη)

Κάποιος το είχε αλλάξει!!

Ευτυχώς την γλύτωσα γιατί την ίδια μέρα μας ήρθαν τα φύλλα πορείας και φύγαμε οι μισοί απο αυτή την υπηρεσία..

Πάντως εκείνη την μέρα ήταν όλοι με ένα χαμόγελο, το συζητούσαν και γελούσαν όλοι!


------------------


Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
Κάψονι άσχημο, έμαθες ποτέ ποιος το κάνε;.κατά κάποιον τρόπο ο Γκουσγκούνης ήρθε στην ζωή σου.
 
Μεταξύ γνωστών άλλων έκανε τον Σεΐζη στην τηλεοπτική εκδοχή του "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται".
Ο ρόλος του πήγαινε γάντι.

Ελαφρυ το χώμα. Ελπίζω να ήταν καλός άνθρωπος.
 
Είχε κάνει πέρασμα και από το της Ελλάδος τα παιδιά. Τον αναφέρουν ως βασιλιά του cult.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πρώτο Θέμα: Οταν ο Κώστας Γκουσγκούνης συναντήθηκε με τον Δημήτρη Χορν σε ταινία της Φίνος Φίλμς - Δείτε βίντεο.
 
Είχε παίξει και ως κομπάρσος στη "Θεία από το Σικάγο". Στη φωτογραφία εικονίζεται (με μαλλιά και άσπρο πουκάμισο) δίπλα στην Γκέλυ Μαυροπούλου και τη Γεωργία Βασιλειάδου.

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ-ΓΚΟΥΣΓΚΟΥΝΗΣ.jpg
 
Removed by admin: Η ΕΡΤ απαγορεύει αποσπάσματα πέραν του ενός λεπτού.

Και στο ο Χριστός ξανασταυρώνεται
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω σπίτι στη Λούτσα και μέχρι πριν 20 χρόνια τον πετυχαινα που και που. Νομίζω μάλιστα ότι είτε αυτός, είτε κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας του είχε φωτογραφείο σε κεντρικό δρόμο της Λούτσας. Πολύ χαρακτηριστική φυσιογνωμία.
Επίσης είχα ακούσει μια φήμη ότι στον Χριστό Ξανασταυρωνεται τον είχε δει να παίζει ο Άλαν Πάρκερ και τον ζήτησε να παίξει στο "Εξπρές του Μεσονυχτιου" το 1978. Τώρα αν αληθεύει, η σε περίπτωση που αληθεύει γιατί δεν "προχώρησε", δεν γνωρίζω
 
Είχε παίξει και πλάι στον Αλέξη Κομνηνό στον ομφαλό της γης.
εκεί τον είχα δεί πρώτα τον Γκουσγκούνη στην ταινία "Ομφαλός" που έκανε έναν ελεύθερο σκοπευτή (κάτι τέτοιο τέλος πάντων) και μετά "στης Ελλάδος τα παιδιά"
 
Τον είχα δεί και στον ηλεκτρικό μια φορά στην Αθήνα που είχα κατέβει
 
Καπου ειχα διαβασει οτι τελικα δεν ειχε παιξει και σε τοσο πολλες πορνοταινιες,παρα σε 2-3,και ολες αυτες οι ατακες που του αποδιδονται ειναι αστικοι μυθοι
 
Είχε παίξει και σε ταινία με τον Ρόμπερτ Μίτσαμ.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Και με την Καρέζη στο μια λατέρνα μια ζωη
 
Είχε παίξει και σε μια του "είδους" τελευταία το 2010, αλλά σαν γκεστ σταρ... παρωδία του gntm
 
Επίσης και στις ταινίες του αείμνηστου Νίκου Τριανταφυλλίδη "Ράδιο Μόσχα'', "Το παλτό" και "Μαύρο γάλα"..
 
Πίσω
Μπλουζα