Έχω φάει σκάλωμα με το "αυτό (Stephen King's IT")

Lynch

RetroNoob
Joined
13 Νοέ 2022
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
6
Το είχα δει μικρός και φοβόμουν. Αλλά πλέον είναι η αγαπημένη μου ταινία αλλά για πιο προσωπικούς λόγους. Έπαιζε ένας κοκκινομάλλης, ο Seth που ήταν ίδιος ο κολλητός μου. Εγώ ήμουν/είμαι ανοιχτόχρωμος σαν τον φίλο του εκεί. Τον κολλητό μου τον έχασα πριν αρκετά χρόνια, αυτή η ταινία με κάνει να γυρνάω πίσω, ότι ο φίλος μου υπάρχει ακόμα. Σαν να με παίρνει από το παρόν. Είδα και το καινούριο, αλλά δεν είχε την ενέργεια του παλιού. Επίσης μου άρεσε και ο κλόουν, ο τρόπος που ήταν τρομακτικός.
 
Ο Tim Curry ήταν αποκάλυψη σε αυτόν τον ρόλο... κατάφερε να ενσαρκώσει απίστευτα έναν απ' τούς μεγαλύτερους εφιάλτες πολλών ανθρώπων
 
Το είχα δει μικρός και φοβόμουν. Αλλά πλέον είναι η αγαπημένη μου ταινία αλλά για πιο προσωπικούς λόγους. Έπαιζε ένας κοκκινομάλλης, ο Seth που ήταν ο ίδιος ο κολλητός μου. Εγώ ήμουν/είμαι ανοιχτόχρωμος σαν τον φίλο του εκεί. Τον κολλητό μου τον έχωσα πριν αρκετά χρόνια, αυτή η ταινία με κάνει να γυρνάω πίσω, ότι ο φίλος μου υπάρχει ακόμα. Σαν να με παίρνει από το παρόν. Είδα και το καινούριο, αλλά δεν είχε την ενέργεια του παλιού. Επίσης μου άρεσε και ο τρόπος που ήταν τρομακτικός.
Άστα είχα εφιάλτες για μέρες και ήμουν 27 ετών περίπου όταν είδα την πρώτη φορά, είναι μετρίου τρόμου λίγο πιο πάνω από τα λάιτ horror
 
Πίσω
Μπλουζα