Όταν οι ανατολικοευρωπαίοι τραγουδούσαν ελληνικά τραγούδια

misha

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
390
Αντιδράσεις
339
Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι βρηκα μουσικα βιντεο της δεκαετιας του 80 απο τη γειτονικη μας Βουλγαρια με την τραγουδιστρια Kichka Bodurova να τραουδαει ελληνικα τραγουδια.Ειμαι σε αναζητηση για να βρω και αλλους τραγουδιστες απο αλλες χωρες κι αν βρω κατι θα ποσταρω εδω.Μερικα ενδεικτικα τραγουδια αυτης της τραγουδιστριας παραθετω παρακατω.

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]

 


[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]


 


[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνδιαφερον!!Μια χαρα τα λεει!!
 
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια να εισαι καλα.
 
Όντως πολύ καλά τραγουδάει η κυρία, δεν την κάνεις για αλλοδαπή. Εγώ το μόνο συγκρότημα που μου έρχεται αυτή τη στιγμή (και δεν είναι καν Ευρωπαίοι) και τραγουδάνε στα Ελληνικά είναι οι Manowar.

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ενδιαφέρον θέμα!

Πολύ ωραία φωνή η τραγουδίστρια! Σαν να μην είναι ξένη!!!
 
Υπαρχουν και διασκευες ελληνικων τραγουδιων στη Βουλγαρικη γλωσσα να μια

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Όντως πολύ καλά τραγουδάει η κυρία, δεν την κάνεις για αλλοδαπή. Εγώ το μόνο συγκρότημα που μου έρχεται αυτή τη στιγμή (και δεν είναι καν Ευρωπαίοι) και τραγουδάνε στα Ελληνικά είναι οι Manowar.

 
Επιστρεφω στο θεμα με νεο υλικο.Απο Τσεχοσλοβακια αυτη την φορα.Προκειται για την διασκευη του ελληνικου τραγουδιου "Τα κοριτσια ξενυχτανε με ενα μυστικο" στα Τσεχικα.

Δειτε το βιντεο απο το 2:49 και μετα.

 
Χαχααχαχ, με αφορμή το τελευταίο ποστ του αγαπητού Μίσα είδα σε προηγούμενο ποστ του Aardvark την "Μαρία με τα κίτρινα" made in PRC. Απορώ πως το επέλεξαν να το ερμηνεύσουν και τι τους έκανε εντύπωση...Αν υπάρχουν κάποιες πληροφορίες επ αυτού ευπρόσδεκτες
 
E όχι και PRC! Μόνο γιαπωνέζοι είναι τόσο πυροβολημένοι οι Κινέζοι είναι λίγο "ξινοί" :)

[video=youtube;RL7aN-nybkw]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα