Αγαπημένος ξένος άνδρας ηθοποιός από 80'ς

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.888
Αντιδράσεις
15.021
Πάμε να δούμε προτιμήσεις: είναι πάρα πολλοί όπως καταλαβαίνετε και δεν γινότανε να μπούνε όλοι :( . Διάλεξα κάποιους που έκαναν το μεγάλο μπαμ μες στο 80 και όχι το 90', αντίθετα το 90' η καρίερα τους πήρε την κατιούσα και έτσι δεν έβαλα Γκηρ και Κόνστερ.

1. Εμίλιο Εστεβέζ

2.Ρόμπ Λόου

3.Πάτρικ Σουέζι

4. Τόμ Κρούζ

5.Μάτ Ντύλλον

6. Ρίτσαρντ Τσαμπερλάιν

7.Τσάρλι Σιν

8.Μάικλ Φοξ

9.Ράλφ Μάτσιο

10.C. Thomas Howell


θα χρειαζότανε αλλη μια δημοσκόπηση για να τους βάλεις όλους, ας αρκεστούμε όμως σε αυτούς!!!
 
ψηφισα Patrick Swayze χωρις δευτερη σκεψη.Πολλους ηθοποιους της λιστας αυτης δεν τους ειδα ποτε σε ταινια οποτε με βαση αυτους που ειδα εδωσα και την ψηφο μου
 
katerinak είπε:
ψηφισα Patrick Swayze χωρις δευτερη σκεψη.Πολλους ηθοποιους της λιστας αυτης δεν τους ειδα ποτε σε ταινια οποτε με βαση αυτους που ειδα εδωσα και την ψηφο μου
Κατερίνα ποιούς δεν είδες να σου πω ταινίες; Τεξ για Ματ Ντύλλον, Καράτε Κιντ για Ραλφ Μάτσιο, dirty dancing για Σουιζι, μπαράκι του Σαν έλμο για Ρόμπ Λόου( που ήταν και μέγιστος γόης της εποχής), τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας για Τσαμπερλέιν, Πλατούν για Τσάρλι Σιν, κοκτέιλ για Τομ Κρουζ, outsiders για Εστεβεζ...

κανένας άλλος παιδιά θα ψηθίσει; βρε με αυτούς μεγαλώσαμε, ελπίσαμε :D

, ονειρευτήκαμεόλοι εμείς οι του 80' εκδρομείς!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Patrick Swayze απο μενα. :cool:

 
αριαδνη είπε:
Κατερίνα ποιούς δεν είδες να σου πω ταινίες; Τεξ για Ματ Ντύλλον, Καράτε Κιντ για Ραλφ Μάτσιο, dirty dancing για Σουιζι, μπαράκι του Σαν έλμο για Ρόμπ Λόου( που ήταν και μέγιστος γόης της εποχής), τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας για Τσαμπερλέιν, Πλατούν για Τσάρλι Σιν, κοκτέιλ για Τομ Κρουζ, outsiders για Εστεβεζ...
κανένας άλλος παιδιά θα ψηθίσει; βρε με αυτούς μεγαλώσαμε, ελπίσαμε :D

, ονειρευτήκαμεόλοι εμείς οι του 80' εκδρομείς!
Αριαδνη μου θα σου πω καλυτερα ποιους ειδα:τον Patrick Swayze τον οποιο και ψηφισα,τον Μάικλ Φοξ,τον Ριτσαρντ Τσαμπερλέιν(νομιζα οτι "τα πουλια πεθαινουν τραγουδωντας" ηταν μινι σειρα κι οχι ταινια,ετσι την εδειχνε στην τηλεοραση) και τελος τον Τομ Κρουζ

Ο Ραλφ Ματσιο ειναι ο πρωταγωνιστης του "Καρατε κιντ"; κι αυτον τον ειδα αλλά δεν ειναι με τιποτα απ τους αγαπημενους μου ξενους ηθοποιους οπως και ολοι οσοι ανεφερα εκτος φυσικα απ τον Patrick Swayze :)
 
Κατερίνα εμένα μου άρεσε πολύ ο Ντύλλον και αυτόν ψήθισα ;) , τον οποιο θεωρώ και πολύ καλό ηθοποιό !μινι σειρά ήταν με τον Τσαμπερλέιν αλλά έχει παίξει και στους θησαυρούς του Σολομώντα σε ταινία και σαν ηθοποιος χαρακτήρισε το 80'...κανα κοριτσάκι ερωτευμένο με Ρομπ Λοου δεν υπήρξε :cool: ;το λέω γιατί τότε ήταν στα πολύ up του και σε όλα τα κολάζ πρώτη μούρη!
 
να σου την αληθεια τον Τσαμπερλέιν τον "γνωρισα" απ τη μινι σειρα "τα πουλια πεθαινουν τραγουδωντας" δεν τον ειδα σε ταινια 80ς.. αλλά και παλι δε θα αλλαζα την ψηφο μου :)
 
Οταν ήμουν παιδί δυο ήταν τα μεγάλα ονόματα, Τομ Κρουζ που ήθελαν όλα τα αγοράκια να γίνουν πιλότοι μετά το τοπ γκαν και Ρόμπ Λόου για τα κοριτσάκια :D αλλά ο Πάτρικ δεν πολυακουγότανε, κοίτα να δεις όμως! ωραία
 
Τον Ρομπ Λοου δεν τον ξερω καθολου και δεν μπορω να κρινω..Οσο για τον Τομ Κρουζ :την ταινια "τοπ γκαν" το πολυ να την ειδα δυο φορες ολες κι ολες,οποτε κατι πρεπει να σημαινει αυτο: δε μ αρεσει ο πρωταγωνιστης!!Για μενα μονο το

φυσικα :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρίτσαρντ Τσαμπερλάιν για μένα.

Γενικά από τη 10 ο Μάικλ Φοξ μου έκανε πολύ baby face, ο Κρουζ ποτέ δε μου άρεσε και ακόμα περισσότερο δεν μπορούσα αυτή την κρίση υστερίας που πάθαιναν τότε τα κορίτσια μόλις τον έβλεπαν στις ταινίες το ίδιο και ο Ράλφ Μάτσιο.
 
Και εγώ ψήφησα Τσάμπερλεν γιατί τα Πουλιά που πεθαίνουν τραγουδώντας και το Σογκούν είναι από τα πρώτα ξένα σίριαλ που παρακολούθησα. Κινηματογραφικά ο Τσάμπερλεν ανήκει περισσότερο στη δεκαετία του 70 μια και στη δεκαετία του 80 έπαιξε μόνο στις δυο ταινίες με τον Άλαν Κουοτερμέιν όπου μιμείται τον Ιντιάνα Τζόουνς όχι και τόσο επιτυχημένα και στην επιστροφή των τριών σωματοφυλάκων που είναι σίκουελ ταινιών του 1973 κ 1974. Είναι βέβαια και 20-30 χρόνια μεγαλύτερος των άλλων κυρίων της λίστας...
 
katerinak είπε:
Τον Ρομπ Λοου δεν τον ξερω καθολου και δεν μπορω να κρινω..Οσο για τον Τομ Κρουζ :την ταινια "τοπ γκαν" το πολυ να την ειδα δυο φορες ολες κι ολες,οποτε κατι πρεπει να σημαινει αυτο: δε μ αρεσει ο πρωταγωνιστης!!Για μενα μονο το
έλα βρε δεν ξέρεις τον Ρομπ;lowe_l.jpg
 
ralph-macchio-ralph-macchio-22514367-1144-1615.jpg

εξι απο τους υποψηφιους στην δεκαετια όλοι του 80'

καμια κοπέλα να ψηθισει!!!

tom_cruise_20111124_1027615943.jpg

και οι αλλοι τεσσερις!

παιδια αγεραστος παραμενει ο Ραλφ Ματσιο, ο οποιος δεν δειχνει πάνω απο τριαντα αν και εχει μπει στα 50', καλά ακούσατε! δε εβαλε σε πολλους τα γυαλια στο αμερικανικο dancing with stars

εδω στα 50Ralph+Macchio+Bad+Teacher+New+York+Premiere+X-JG1qJKcgPl.jpg

c_thomas_howell.jpg

Charlie-Sheen-charlie-sheen-20723545-1169-1611.jpg

Matt-Dillon-matt-dillon-10720785-1024-768.jpg

MV5BMTkxNjEwMjY2N15BMl5BanBnXkFtZTcwNTI0NTgwMw@@__V1__SX640_SY872_.jpg

Patrick Swayze5.jpg

michael-j-fox-michael-j-fox-21798862-1148-1615.jpg

rob-lowe-rob-lowe-22514546-1144-1624.jpg

untitled.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψήφισα Michael J. Fox λόγω της καλύτερης νεανικής τριλογίας των 80's: Back to the Future !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ρε συ Αριάδνη, μας κατέστρεψες! :D

Τι δημοσκόπηση είναι αυτή, ρε παιδάκι μου! :D

Χάθηκε να βάλεις μια επιλογή "Όλοι οι παραπάνω", να πάω να ψηφίσω? :biglaugh:

Τι να ψηφίσω τώρα - κατάρα! Θα επανέλθω εκ νέου!....
 
ψηφισα τον εστεβεζ μου αρεσει σαν ηθοποιος και σαν σκηνοθετης και επισης δεν εκανε τις καταχρησεις του αδερφου του (τσαρλι σιν) ηταν και μελος της λεγομενης brat pack http://en.wikipedia.org/wiki/Brat_Pack_%28actors%29
 
D@redevil είπε:
Ρε συ Αριάδνη, μας κατέστρεψες! :D
Τι δημοσκόπηση είναι αυτή, ρε παιδάκι μου! :D

Χάθηκε να βάλεις μια επιλογή "Όλοι οι παραπάνω", να πάω να ψηφίσω? :biglaugh:

Τι να ψηφίσω τώρα - κατάρα! Θα επανέλθω εκ νέου!....
επιλογες εναν και εναν αλλά δεν εχουν ζητηση :) μαλλον μεγάλωσαν πια και αλλοι πήραν την θεση τους! Αυτοι εγιναν σταρ στα πολύ μικρατα τους!

αφησα και απ'εξω παιδιά όπως ο Τζεισον Πάτρικ και ο Κερκ Κάμερον, Τζον Κιουζακ , τον γιατρό του grey 's anatomy ( και αυτος κρατά απο τα 80)τι να γινει, δεν χωραγαν. Αντε Μαριάννα να δούμε τον δικό σου αγαπημένο απο το 80':)take your time

.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με συγχωρείς, αλλά έτυχε να δεις πρόσφατα τον Rob Lowe ή τον C. Thomas Howell?

Για τον Tom, δε μιλάω διότι είμαι δηλωμένη φαν! :flower:

Γοητευτικότατοι ακόμα και τώρα - τι συζητάμε..

Τελικά θα βάλω κάτι άκυρο στο τέλος, απλά για να τελειώσει το μαρτύριο! :D
 
ο Howell γκριζαρισε και χάθηκε , ο Ρομπ πάλι μια χαρά, μερα δεν περνά..

βάλε τομ τοτε :)

τον θυμασαι και τον Τζων Στάμος, τον δικό μας και αυτός εκανε επιτυχία το 90'
 
Θέλει και ρώτημα; Τομ Κρουζ!

Χθες μόλις σκεφτόμουν το Cocktail!

Τί αναμνήσεις από αυτή την ταινία....
 
Πίσω
Μπλουζα