[Αγροτικά Σπίτια - Ranger's House] Ξύλινο παιχνίδι συναρμολόγησης

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Θυμάμαι ένα παιχνίδι συναρμολόγησης με ξύλινα κομμάτια με τα οποία έφτιαχνες ένα σπιτάκι. Τα κομμάτια, χρώματος καφέ, είχαν εγκοπές στις άκρες για να εφαρμόζουν το ένα πάνω στο άλλο, υπήρχαν και πράσινα κομμάτια τα οποία σχημάτιζαν τη σκεπή καθώς και παράθυρα και μια κόκκινη καμινάδα. Δυστυχώς δεν θυμάμαι κάτι περισσότερο από αυτό το παιχνίδι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι σίγουρη ότι ήταν ξύλινα και όχι πλαστικά?
 
Ξύλινα ήταν και όχι πλαστικά, το θυμάμαι...
 
το αγαπητο μελος filfil1 εχει δημιουργησει μια εξαιρετικη συλλογη από παιχνιδια και στο θεμα ''Τα παιχνιδια της συλλογης μου'' βρηκα το παιχνιδι που εψαχνα.

Μολις ειδα την εικονα στο θεμα του μελους μας θυμηθηκα αμεσως το παιχνιδι που ειχα...

δεν θυμομουν καθολου οτι ειχε αυτο το ονομα... image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα ένα τέτοιο... είχα ανεβάσει φωτογραφίες στο παρελθόν σε κάποιο άλλο thread...
 
Ακριβως αυτο ειχα κι εγω Ηamtaro, ηταν πολυ ωραιο παιχνιδι, ηταν κατι διαφορετικο απο τα πλαστικα τουβλακια για κατασκευες...

παρατηρησα οτι το σπιτακι στο προηγουμενο post διαφερει απο το σπιτακι που εικονιζεται στη συσκευασια του παιχνιδιου ως προς το χρωμα της καμιναδας και στο σχεδιο στα παραθυρα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι... τώρα που το έψαξα βλέπω στο amazon και ebay ότι πωλούνται διάφορα σχέδια... Οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες όμως... Αν ψάξεις jeujura στο ebay θα βρεις αρκετά.
 
Ήταν πολύ όμορφα! Δεν είχα πoτε μου αλλα πάντα τα θαύμαζα σε ράφια φιλων μου. :)

Νομίζω ότι και τότε ήταν τσιμπημένη η τιμή τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάπως κάπου κάποτε είχε πέσει η ματιά μου στις καφέ αυτές σανίδες. Πέρα από αυτήν την ανάμνηση δε θυμάμαι τίποτα άλλο...
 
Πίσω
Μπλουζα