Αδυναμία μου μεγάλη... (Μάχη των Πλανητών)

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
338
Ζηλεύοντας τη χαρά όσων μοιράζονται τους μικρούς τους θησαυρούς με τα παιδιά του φόρουμ είπα να ανεβάσω και εγώ τους δικούς μου.

Η αδυναμία μου, λίγο ως πολύ γνωστή σε όλους, έχει να κάνει με το αγαπημένο παιδικό που έχει στιγματίσει τη ζωή μου :p από το 1980 έως σήμερα.

Χάρη στη "Μάχη.." ανακάλυψα το φόρουμ, σχεδόν τρία χρόνια πριν, και μάλιστα την ώρα που πίστευα πως κανείς εκτός από εμένα δεν είχε παρόμοιο κόλλημα... Και χάρη στο φόρουμ ανακάλυψα πράγματα που δε γνώριζα για τη "Μάχη..." μεγαλώνοντας σιγά σιγά τη συλλογή μου. Χμμμ... οκ... μπορεί συλλέκτης με τη στενή ένοια να μη θεωρούμαι αλλά η τρέλα είναι δεδομένη...

Για να μη σας κουράζω, θα τα ανεβάσω σε λίγες φωτογραφίες.

Μόνο που δεν ήξερα σε ποιά κατηγορία να τα εντάξω αφού έχω λίγο απ΄όλα. :p

Το επιτραπέζιο είναι το ένα από τα δύο τελευταία μου αποκτήματα χάρη στο αδερφάκι μου την Κριό!!!

picture.php


Η μοναδική κούκλα που έχω με την Πριγκήπισσα. Μόνο που δεν είναι και τόσο ρετρό... Τη βρήκα μέσω e bay (καλύτερη φωτό δεν μπόρεσα να βγάλω... :xm: )

picture.php


Oι βιντεοκασσέτες μου με τα best of των σειρών Gatchaman II και Fighter.

(Δώρο του Αη Βασίλη προ δύο ετών). Το βιβλίο το είχα ανακαλύψει καμιά 10αριά χρόνια πριν σε ένα παλαιοβιβλιοπωλείο και είναι στα γαλλικά όπως και οι βιντεοκασσέτες.

picture.php


Συλλεκτικές κάρτες με την Πριγκήπισσα, και αυτές πρόσφατες από το e bay.

picture.php


H κασετίνα μου (άλλο ένα δωράκι της Κριός) με μιά κάρτα προσφορά από το σετ με τους μαρκαδόρους και μιά φωτό μου (υπάρχει και αλλού νομίζω) με την πρώτη μου μπλούζα με τη "Μάχη..." που είχα αγοράσει στη Χίο το καλοκαίρι του '81. (Αυτή φόραγα και το απόγευμα που έβλεπα το τελευταίο επεισόδιο, την Τρίτη 28/7/1981... :cry: )

picture.php


Το εσωτερικό της κασετίνας μου με τους μαρκαδόρους και τη μοναδική γόμα που μου έχει απομείνει... :(

picture.php


Κάποια από τα περιοδικά μου.

Την ελληνική σειρά την έχω όλη. Από τα ξένα, το ένα είναι προϊστορικό αλλά τα άλλα σχετικά πρόσφατα...

picture.php


Και έπεται συνέχεια... #)
 
Ποιά συλλεκτικά και ιστορίες τώρα!!! Η δική σου φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά για μένα. Και συλλεκτική και ρετρό...(δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πίσω με γύρισες με αυτή τη φωτογραφία. Είναι σαν να ξαναζώ το τότε, έχω χίλιες εικόνες μαζεμένες αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου. Ευχαριστώ Juanita μου)
 
Πολυ ομορφη συλλογη Juanita! :) Και η πριγκηπισσα κουκλα! Επισης ειναι πολυ συγκινητικο οτι κρατησες ολα τα μολυβια και την γομολαστιχα αθικτα επειδη ειναι δωρο απο πολυαγαπημενο προσωπο!
 
picture.php


Εγώ πάντως ψηφίσω αυτή την φωτογραφιούλα να την κάνεις avatar! :wub:
 
Δεν νομίζω να ξεχάσατε τον 7-Zark-7, το διάσημο ρομποτάκι της σειράς και τον δαιμόνιο Zoltar που κυβερνά τον πλανήτη Spectra!

7_Zark_7.jpg


1095303388.jpg


Εκτός από τον 7-Zark-7 υπήρχαν επίσης η Susan από τον πλανήτη Πλούτωνα και το σκυλάκι 1-Rover-1.
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΟΛΑ !!! :cool:

Και η κασετίνα όλα τα λεφτά... και πλήρως εξοπλισμένη! μπράβο Juanita!!!!!!
 
Kαι για να ολοκληρώσω την παρουσίαση (τώρα που μπορώ δλδ... :p )

picture.php


picture.php


Δε φαντάζεστε πόσο πιό ωραία είναι στην πραγματικότητα... :cool: και τη χαίρεται ο Mdelon!!!

H δική μου (άπαιχτη και αυτή) είναι η παρακάτω, που υπό ΚΦΣ (σιδερωμένη δλδ) είναι υπέροχη!!! :hurrah:

picture.php


(ας είναι καλά τα χρυσά χεράκια της Κάμπιας μας!!! :flower: )

Tα γραμματόσημά μου!!!

picture.php


picture.php


(Καλύτερη δεν μπορούσα να βγάλω... :( )

Οι καρφίτσες μου, τις οποίες φυλώ σαν κόρες οφθαλμών... :cool:

picture.php


Και η Πριγκήπισσά μου (κρεμαστό για το κινητό που δεν έχω... :sealed: )
 
Με γειά τις μπλούζες :D Καλοφόρετες

Τα γραμματόσημα είναι ολοκληρωμένη σειρά?
 
Υπεροχα κομματια ολα,εμενα μου εκατσε η γομολαστιχα. :D


Δεν ξερω αν προσθεσες τιποτα 4 χρονια τωρα.
 
και τον δαιμόνιο Zoltar που κυβερνά τον πλανήτη Spectra!



1095303388.jpg

Ακομη ''κλαιω'' που δεν προλαβα το τελευταιο επεισοδιο, ειχε εξαπολυσει τον πυραυλο προς την Γη και αναρωτιομουν τι θα εκανε η G-Force;

c08791ea53963e2df638b3a5feb0ea1f.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα