Αλέκος Τζανετάκος RIP

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.281
Πεθανε σημερα ο Αλέκος Τζανετακος.

Πολυ καλος κωμικος, εμφυτο ταλεντο, ειχε παιξει σε πολλες ταινιες σε ρολους που μου αρεσαν πολυ και εβγαζαν γελιο (να αναφερω ενδεικτικα τα Ο τρελός τα ΄χει τετρακόσια, Δυο μοντέρνοι γλεντζέδες και τοσα αλλα).

Τη δεκαετια το εριξε στο βιντεο οπου εγραψε και πρωταγωνιστησε σε παμπολες ταινιες. Σε πολλες μαλιστα με συμπρωταγωνιστρια την Βανα Μπαρμπα.

Να ναι καλα εκει που βρισκεται
 
Αντίο αγαπημένε νέε.. για πάντα νέος θα είναι χάρης το έργο του..
 
Απιστευτος στους ρολους του ειδικα κοντα στον Κωνστανταρα, προσωποποιησε τον ατιθασο νεαρο για πολλα χρονια.Ας ειναι ελαφρο το χωμα που θα τον σκεπασει.
 
Ολοι οι μεγαλοι φεύγουν σιγά σιγά... :(
 
Από τους λίγους που μου άρεσαν. Ίσως γιατί ήταν πάντα αμετανόητος έφηβος, ίσως γιατί ήταν λίγο τρελάρας.

Κρίμα......
 
Καλο του ταξίδι. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει
 
Μεγάλος Ηθοποιός.... R.I.P.
 
Κρίμα. Συμπαθέστατος...
 
Ήταν πελάτης ενός φίλου μου.

Ο φίλος μου είχε πει ότι ήταν "πολύ αφασία άτομο" (με την καλή έννοια).

Τον συμπαθούσα πολύ.

Κρίμα ...
 
Πολύ στεναχωρήθηκα, περισσότερο μεν διότι τον είχα γνωρίσει κάποτε και μου άρεσε η τρέλα που είχε με τα αυτοκίνητα (ειδικά τα lancia) και τις μηχανές Rest in Peace Αλέκο.
 
..ο θιασος των Μεγαλων Του Ουρανου μεγαλωνει.

Καλο ταξιδι τεντυ μποη ..με βρωμογκαζο ε..
 
Μια Ελλάδα φεύγει (οριστικά), και μια άλλη έρχεται ή, μάλλον, έχει ήδη έρθει. Καλό ταξίδι Αλέκο.
 
Πολύ καλός ηθοποιός, θα τον θυμόμαστε πάντα μέσα απο τις ταινίες του. Καλό του ταξίδι.
 
Με καλύψατε οι υπόλοιποι.

Συμπληρώνω : Kαι μεγάλος γυναικοκατακτητής...

Αραββωνιάστηκε δε, 17 (!!!) φορές...
 
Καλό του ταξίδι στο μεγάλο θέατρο των ουρανών.

Θυμάμαι πριν μερικά χρόνια σε μια του συνέντευξη είχε πει ότι σε μια του συνάντηση με τον Τζακ Νίκολσον τον είχε εντυπωσιάσει λέγοντας του ότι είχε παίξει σε πάνω από 400 ταινίες. Αθάνατοι Έλληνες ηθοποιοί!
 
Πίσω
Μπλουζα