Αναζήτηση Αλμπουμς

fontana

Retro Member
Joined
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
160
Αντιδράσεις
24
Εκτός από τη Sarah Kay κυκλοφορούσε σε stickers και η Χάιντυ και πολλά άλλα, μέχρι ο Δαβίδ το ξωτικό!! Ήμουν κολλημένη με την Πάττυ αλλά δεν μπορώ να βρω το δημιουργό. Δυστυχώς τα 'χα πετάξει όλα τα τεύχη και έτρεχα στο Μοναστηράκι να βρω. Όμως ούτε μέσα στο περιοδικό (που τελικά βρήκα) υπήρχε η υπογραφή του δημιουργού και στο google δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό!! Αν ξέρει κανείς, please!!!
 
Εδω ολο και καποιος θα βρεθει fontanaki που να ξερει!!

Καλως ηρθες στην ρετρο παρεα μας!!!

Τα χαρτακια της Χαιντυ τα μαζευα και εγω καποτε τι μου θυμισες!
 
και εγω, αλλα για τη ξαδερφη μου :p

Fontana welcome!
 
Καλώς σας βρήκα! Εγώ γενικά είχα μανία με τα αυτοκόλλητα και τα άλμπουμ που τα κολλάγαμε (Panini ολέ). Εκτός από τη Sara Kay βγήκαν κάτι παρόμοια αυτοκόλλητα με κοριτσάκια εποχής σε μπλε άλμπουμ. Αυτά είχαν κυκλοφορήσει την ίδια εποχή με τη Χάιντι. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου το όνομα.
 
Χμμ... Miss Petticoat ?

 


217.jpg


 


Παντως ριξε μια ματια στο http://www.paninionline.com/collectibles/institutional/it/it/archivio_result.asp


με λιγο ψαξιμο ολο και κατι φανταστρουμφικο θα βρεις
;)


 
αφου σε βλεπω σε φορμα,βρες μου το αλμπουμ με τους δεινοσαυρους της PANINI που κυκλοφορησε εδω περι το 1984...

Εχω φαει το κοσμο...

Αν υπαρχει καποιος που το εχει και μπορει να το σκαναρει,θα του φτιαξω προτομη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε ρωτηστε κανα ξαδερφο,ψαχτε σε κανα παταρι,η περιπτωση χαρακτηριζεται ως επειγουσα!!!
 
Χα χα βρε wally φανταζεσαι η κοπελιτσα να μαζευε χαρτακια με δεινοσαυρους!!

κοριτσακι τοτε χα χα!!!

Αυτα ηταν αγοριστικα σπορ!!!
 
απλα αδραξα την ευκαιρια!!! :D

πρεπει να το εχω αναφερει σε αλλα 5 threads!!

Οργανωσου και εσυ μηπως το βρεις ;)

και ειπαμε....ΠΡΟΤΟΜΗ!!!
 
Τουλαχιστον βρηκα το δικο μου αγαπημενο....

4362.jpg


ψαχνω ακομα Wally dont worry ;)
 
telamonas.stokos είπε:
Τουλαχιστον βρηκα το δικο μου αγαπημενο....
4362.jpg


ψαχνω ακομα Wally dont worry ;)
Κάπου έχω του μουντιάλ του '86 (Μεξικό) συμπληρωμένο!!

Αυτό το βρήκες σκαναρισμένο η μόνο το εξώφυλλο?
 
σιγουρα εξωτερικα διαφερει....γ**ωτο
 
Θυμάμαι το panini album από τα στρουμφάκια που ήταν τέλειο, candy candy, αστυνόμος Σαϊνης, Χάϊντυ, mudial, Sarah Kay, thundercats, roger rabbit, τρελή πώρωση. Πρόσφατα συμπλήρωσα panini: lilo & stitch και nemo. Κέρδισα και δωράκι και φακελάκι!!! :p :p :p
 
LoL Candy :D

@Keeper...Δυστυχως μονο το εξωφυλλο ειναι φιλε μου...αλλα δεν αργει να βρεθει και το torrent ;)
 
Τι θέλετε τα albums? Αν θέλετε δεινόσαυρους κοιταχτείτε στον καθρέφτη. :p

Δεν απέχουμε ηλικιακά από δαύτους και όπως πάει είμαστε είδος υπό εξαφάνιση!!!!!!!!!!! :D :D :D :D
 
@Wally...Βρε απατεωνα 1986-1987 ηταν !! τσαμπα εψαχνα πριν :)

Δυστυχως δεν εχει εξωφυλλα.... :(

θα τα βρουμε ομως που θα παει ;)

http://www.paninionline.com/collectibles/institutional/it/it/archivio_result.asp

Βαλε Categorie (Altro) και Sottocategoria (Animali-Natura) και θα το βρεις

update

Πολλα εξωφυλλακια εχει και εδω
 
δεν βγαζει πουθενα το link!! agrrrrrrrr

τι παραμετρους εβαλες στο search...

BTW απολειεται να ηταν 1987 γιατι ειμαι σιγουρος οτι το συμπληρωνα στο Δημοτικο και μαλιστα καπου στη τεταρτη δημοτικου...1984
 
pooky(1) είπε:
Τι θέλετε τα albums? Αν θέλετε δεινόσαυρους κοιταχτείτε στον καθρέφτη. :p
Δεν απέχουμε ηλικιακά από δαύτους και όπως πάει είμαστε είδος υπό εξαφάνιση!!!!!!!!!!! :D :D :D :D
Χα χα χα χα χα η κοιλια μου......pooky(1) :D
 
Telamonas να 'σαι καλά!! Τι μου θύμισες!!! Miss Petticoat!! Βρήκα και την Victoria Plum στα Panini που την είχα ξεχάσει εντελώς!!

Τι κάνω λάθος και οι συνημμένες δεν φαίνονται??
 
Πίσω
Μπλουζα