Αναζήτηση τίτλου (Πιανιστικό κομμάτι): Les Ombres - Alone In Paris (1989)

old fashioned

Retro Member
Joined
6 Οκτ 2013
Μηνύματα
130
Αντιδράσεις
50
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι ένα κομμάτι του Στέφανου Κορκολή, το οποίο ακούγεται (μεταξύ άλλων) και στην ταινία "Πάνω, Κάτω και Πλαγίως". ΄Δεν ξέρω πώς το λένε, ξέρω όμως ότι όταν έκανε συναυλίες, το έπαιζε πάντοτε. Ελπίζω κάποιος άλλος να βρει τον τίτλο
 
Lady Naty εψαξα τα περισσοτερα κομματια του Κορκολη και απο δισκους του και στο youtube μα δεν το βρηκα. :) Και την ταινια την εχω δει δεν το εχω προσεξει να ακουγεται.Μου ηρθε μια σκεψη μηπως ειναι yanni αλλα ουτε δικο του ειναι.Ουτως η αλλως μου ακουγεται καπως ''απλο''για να ειναι Κορκολης-λογω της δεξιοτεχνιας του καταλαβαινεις.Θα βρεθει δεν πρεπει να ειναι δυσκολο. ;)
 
Το κομμάτι αυτό δεν έχει καμιά σχέση με τον Κορκολή - απολύτως καμιά.

Ούτε του Yanni είναι.

Το είχα πρωτακούσει περίπου το '92 στον ραδιοφωνικό σταθμό Star FM Θεσ/νίκης.

Το θυμάμαι καλά, ήταν επιτυχία της εποχής, o Star FM το έπαιζε συχνά συνήθως μαζί με το Fragile του Sting.

Το ψάχνω κι εγώ αλλά δεν ξέρω πώς να το αναζητήσω !!!

To δε Fragile του Sting το εντόπισα επειδή ακούγεται στο pot purri της μουσικής εισαγωγής των "Απαράδεκτων"

και κάποιος ανάφερε τα κομμάτια.

Αλλά το συγκεκριμένο το ψάχνω ακόμη...

-
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα πρότεινα να κάνεις την ερώτηση σε κανάλια που παίζουν...telemarketing ! Μια εποχή το είχαν...λιώσει στο παίξιμο ! Πάντως ούτε κι εγώ ξέρω να βοηθήσω. Και δυστηχώς επειδή έχει και ομιλία από πάνω,δε μπορεί να το βρει και το Tunatic, προγραμματάκι που "ακούει" και σου γράφει τι παίζει ο υπολογιστής σου !
 
Και εγω το θυμαμαι λιγο απο telemarketing και γυρω στο 1992 απο μια κασετα των γονιων μου με επιτυχιες της εποχης.Δυστυχως η κασετα δεν υπαρχει.
 
Les Ombres - Alone In Paris (1989)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα