Αναζήτηση τίτλου μουσικού κομματιού [Herb Alpert: Bittersweet Samba]

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
410
Στο επισόδειο 26 της τηλεοπτικής Ελληνοφρένειας στις 14.1.2014 και στο λεπτό 19.04 ξεκινάει ένα μουσικό κομμάτι με τρομπέτα που παιζόταν στη δεκαετία του 70 (ανάμεσα αρκετών άλλων) με το σήμα της ΕΙΡΤ. Σας παρακαλώ θερμά αν κάποιος γνωρίζει να μου πει ποιό είναι, θα μου δώσει μεγάλη χαρά. Και φυσικά ευχαριστώ εκ των προτέρων.


D@re το έβαλα έτσι μήπως είχαμε πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευακι...μηπως ειναι αυτο εδω? :)

 
Το κομμάτι όντως είναι από Herb Alpert, αλλά δεν είναι το Rise είναι το Bittersweet Samba επειδή έχω κώλυμα με Herb Alpert και Τijuana Βrass έχω όλα τους τα κομμάτια πάντως αυτό στη διαφήμιση δεν είναι το original αλλά ένα remix που κυκλοφορεί εδώ και καιρό στο soundcloud από ένα group που αποτελείτε από διαφόρους DJ που ονομάζονται Empresarios συνήθως κάνουν remix σε κλασικά κομμάτια με ήχους από trip hop και lo-fi

Herb Alpert's and Tijuana Brass - Bittersweet Samba (Empresarios Dubplate Especial)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σταύρο και El Greco Fanatic... :flower: :flower: :flower:

Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω και τους δύο, πραγματικά με κάνατε να χαρώ τόσο μα τόσο πολύ!!! Όσο για τη συγκίνησή μου, ούτε αυτή μπορώ να περιγράψω. Αλλά τι να λέω, όλοι ξέρουμε πως είναι να γυρίζει έστω και για λίγο ο χρόνος πίσω στα παιδικά ανέμελά μας χρόνια. Είναι σαν να κάθομαι στο καρεκλάκι μου μπροστά την τηλεόραση και να βλέπω το σήμα της ΕΙΡΤ ανυπομονώντας να ξεκινήσει το πρόγραμμα...
 
Κριος το παθαίνω καθημερινά αυτό, επομένως σε καταλαβαίνω απόλυτα #)
 
Να 'σαι καλα Ευακι,σε ευχαριστω!!! :flower:

Χαιρομαι που βοηθησα...εστω κατα το ημισυ! :)
 
Πίσω
Μπλουζα