Αναζήτηση τίτλου ταινίας no. 15 - (Ρετρό ταινία θρίλερ/τρόμου)

Uskoke

RetroAdept
Joined
9 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.419
Αντιδράσεις
6.008
Αυτή την ταινία την είχα δει παιδί με τον καλύτερο μου φίλο και θυμάμαι μόνο ορισμένες σκηνές. Ήταν ξένη και την είχαμε δει στον σινεμά. Λοιπόν, θυμάμαι ήταν ο πρωταγωνιστής και βλέπει κάποιον και αναρωτιέται αυτός είναι ζωντανός ή νεκρός και εμείς οι θεατές το ίδιο και βλέπει ένα σκουλήκι να βγαίνει απ το ρουθούνι του! Μπρρρ. Επίσης του δίνουν να φάει ένα πιάτο ρύζι και μπροστά στα μάτια του μεταμορφώνεται σε ένα πιάτο με σκουλήκια! Επίσης τον δένουν σε μια καρέκλα βασανιστηρίων αν θυμάμαι καλά αλλά στο τέλος βάζει τον κακό;τον σατανά;σ αυτήν την καρέκλα και δένεται μόνος του και κυριολεκτικά ανοίγει η γη και τον καταπίνει!Αυτές τις σκόρπιες σκηνές θυμάμαι μόνο γιατί μου έκαναν εντύπωση!Σίγουρα είναι ταινία των '80ς!Μήπως αυτά λένε σε κάποιον κάτι;
 
Μου θυμίζει ένα επεισόδιο απο εκείνη την σειρά στα 80's με το παλαιοπωλείο που είχε καταραμένα αντικείμενα... Κάθε επεισόδιο είχε θέμα ένα καταραμένο αντικείμενο το οποιο αγόραζε κάποιος ανυποψίαστος αγοραστής και θυμάμαι ότι είχε επεισόδιο με καρεκλά βασανιστηρίου.

Έχω ξεχάσει πως λεγόταν αυτή η σειρά τρόμου :what: (γεράματα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως είναι τελικά το The Lost Boys (μετά από μια μικρή αναζήτηση που έκανα);;;Του 1987;

(edit) Αυτό πια κι αν είναι serendipity cirlceag!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η σκηνη με το ρυζι ειναι σιγουρα απ το the lost boys καρεκλα βασανιστηριων δεν θυμαμαι στο τελος τον κακο τον καρφωνει πανω σε ενα κεφαλι ελαφιου που ειναι κρεμασμενο στον τοιχο
 
δεν ξέρω μπορεί φυσικά να έχω μπερδέψει τις ταινίες μιας και έχουν περάσει ακριβώς 30 χρόνια θυμάμαι τον ξάδερφο μου απ τον Καναδά που μιλούσε συνέχεια για το terror on tape μέχρι που το είδαμε με την αδερφή μου και τα δυο ξαδέρφια μπρρρ δεν μπορούσε κι αυτός ο ευλογημένος να φέρει μια ταινία της προκοπής απ τον Καναδά;;Μήνες είχα εφιάλτες!!
 
Πίσω
Μπλουζα